Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Dziś Michniewicz przestanie być trenerem Legii

Redakcja

"O 16.30 Czesław Michniewicz przestanie być trenerem Legii Warszawa. Tymczasowym szkoleniowcem będzie Przemysław Małecki" - poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski.

O godzinie 17 odbędzie się trening w LTC, ale będzie on zamknięty dla mediów.



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (130)

+dodaj komentarz
Mietek - 25.10.2021 / 19:47, *.vectranet.pl

Ponoć Czesław Palik szuka roboty ;-)

odpowiedz
kalosz - 25.10.2021 / 17:53, *.mm.pl

ponoc chórzysta kaczorowski jest do wziecia:)

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 17:06, *.centertel.pl

Gratulacje pyrko ze az tak dlugo cie tu trzymali

odpowiedz
Max - 25.10.2021 / 16:41, *..

Ma się te informacje ????????????

odpowiedz
Miki - 25.10.2021 / 16:33, *.t-mobile.pl

Tylko Stefan Majewski!

Legionista, wielki piłkarz, wybitny trener trenerów.
I zwolennik silnej ręki.


(MSPANC, co ciekawe ta kandydatura przecież naprawdę jest sensowniejsza od co najmniej trzech trenerów zatrudnianych przez Mioduskiego)

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 16:43, *.mm.pl

@Miki: To może Jacek Gmoch, albo Strejlau? Też Legioniści....
Litości....

odpowiedz
rrr - 25.10.2021 / 16:26, *.plus.pl

Witam
ja bym nie dał pierwszej drużynie ŻADNEGO TRENERA
niech treningi sami sobie robią , prowadzą przygotowania i inne rzeczy związane z meczem
być może wtedy by się okazało kto faktycznie nadaje się do zespołu albo i nie :/ i kto rozdaje karty w zespole
żaden następny trener nic nie zrobi a jak zrobi to tyle samo co Michniewicz ( albo mniej,albo więcej -kto to wie??? - na pewno nie my - kibice)
na dobre i na złe zawsze kibicował będę klubowi Legia Warszawa bo ma najlepszych kibiców na świecie
Pozdrawiam wszystkich kibiców na całym świecie klubu Legia Warszawa

odpowiedz
j24 - 25.10.2021 / 16:24, *..

Michniewicz to pomyłka. Nie pasuje do Legii pod żadnym względem. Przede wszystkim dlatego, że jego warsztat trenerski jest anachroniczny i sposób gry jaki preferuje nigdy się nie sprawdzi w takim klubie jak Legia.
Nie wiem, czy śpiewał coś na (L) w 2004. Jeśli tak, to mam nadzieję że dostał za to po głowie na ówczesnej Krytej. To co mnie naprawdę wkurzyło, to jego wypowiedzi typu: "za kilka miesięcy mnie tu nie będzie" (wywiad przed sezonem), "bardzo chciałbym być trenerem w lidze rosyjskiej" itd.
Wcale nie wykluczam, że grubas od dłuższego czasu widział co się święci (w klubie, w szatni) i specjalnie zawalił ligę, a na LE się spiął żeby się wypromować.

odpowiedz
Niepoważne podejście do młodzieżówki - 25.10.2021 / 16:22, *.plus.pl

Michniewicz skreślił się u mnie gdy poinformował o przyjściu do Legii przed samymi najważniejszymi meczami młodzieżówki decydującymi o awansie do mistrzostw . Takich rzeczy się nie robi przed tak ważnymi meczami bo wprowadza to tylko haos w drużynie . Niepoważne to było no i młodzi Polacy pojechali sobie na wakacje zamiast mistrzostw .

odpowiedz
Anty Vuko - 25.10.2021 / 16:19, *.centertel.pl

Wyrzucić pijaków z drużyny. Zostawić Michniewicza do końca rundy niech to wszystko poukłada. Ma takich zawodników jakich mu Kucharski załatwił. Gorzej nie będzie, mistrzostwa też nie ale jest okazja dać drużynie trochę młodej, świeżej krwi. Nikt na siłę w Legii grać nie musi. Skoro nie pasuje niektórym ten klub to jest jeszcze klub,, kokosa,,. Tam rozwinął swój talent.

odpowiedz
Łukasz - 25.10.2021 / 16:34, *.t-mobile.pl

@Anty Vuko: Dobrze piszesz Michniewicz nie jest złym trenerem i kto by teraz nie był to takimi grajkami jak Slisz Skibicki Tobiasz Miszta Lopez bez formy Mladenovic nic nie zdziała. Powinien zostać i to poukładać.

odpowiedz
Max - 25.10.2021 / 16:15, *..

Marek Gołębiewski trenerem ????

odpowiedz
Boże. Za co? - 25.10.2021 / 16:14, *.vectranet.pl

konfident i szmalcownik...

odpowiedz
(L)ookson - 25.10.2021 / 16:13, *.chello.pl

Pamiętam jak z K6 zawsze się jechało ich od konfidentów. Teraz wychodzi na to, że konfident zostanie głównym sterującym drużyną. Chichot losu ...

PS: pomijam już fakt, że słowikowi z Poznania oddano wcześniej drużynę, żeby robił karierę.
PS2: Kartofle to muszą teraz bekę cisnąć niezłą.

odpowiedz
R1958 - 25.10.2021 / 16:13, *.t-mobile.pl

Niech prezio popatrzy jak gra dzisiaj Śląsk i pomyśli jakiego ma trenera którego sam ochoczo wyrzucił,, miałeś chacie złoty róg,,

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 16:07, *.mm.pl

Jeśli to prawda, to gramy zdartą płytą. Chyba, że wywalą też pijaków i sabotażystów. Wtedy to ma jakiś sens.

odpowiedz
Sebo(L) - 25.10.2021 / 16:22, *.master.pl

@Wolfik: przecież w Legii byli,są i będą grupy rozrywkowe,które lubią zabawić się na mieście i coś dziabnąć.Po co z tego robić tak grubą aferę? Nie ma drużyny piłkarskiej na świecie,gdzie jeden z drugim nie lubili se coś golnąć.Normalna rzecz.Chodzi tylko o to rzeby później dawać z siebie wszystko na treningach i w meczach. Taki Paul "Gazza" Gascoigne potrafił przyjść na trening jeszcze w stanie wskazującym,ale zapier.ał, a w meczach ligowych dawał z siebie wszystko. Nie róbmy z tego aż takiej afery bo nikt z nas też nie jest święty i "za uszami" też swoje ma.

odpowiedz
Sebo(L) - 25.10.2021 / 16:57, *.master.pl

@Wolfik: No jeśli tak zachlali to rzeczywiście konsekwencje należy wyciągnąć.Nie posuwał bym się jednak do aż tak radykalnych,ale kara finansowa i zesłanko do rezerw na 2-3 kolejki może wpłynie na nich jak antidotum ;) Jeśli chodzi o wczorajszy mecz to chyba dzisiaj każdy z nas ma większego kaca niż ta czwórka balangowiczów. Niestety 6 porażek,które odnotowaliśmy wcześniej nie jest żadnym dziełem przypadku,zmęczenia pucharowym meczem,odpuszczenia przed pucharowym meczem itp.Drużyna jest kompletnie nie gotowa do gry na 2 frontach + PP. Michniewicz nie miał żadnego pomysłu jak to pogodzić.Dla mnie jest kompromitacja całego sztabu szkoleniowego z masażystami,fizjoterapeutami i wszystkimi pozostałymi włącznie.To nie tylko CM odpowiada za stan obecny.

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 17:14, *.mm.pl

@Sebo(L): Czyli jesteśmy zgodni :).

odpowiedz
T - 25.10.2021 / 16:03, *.com.pl

I co to da trener nowy? Przyjdzie , będzie miał albi na miesiąc, że nowy. M. wygrał z Leicester i Spartakiem, to chyba nie ostatni cienias, że wygrał mając taki skład. Polska logika a la Brzęczek, zatrudnili jak wiedzieli , że się nie nadaje, a zwolnili jak wygrał w cuglach grupę.

odpowiedz
e(L)o - 25.10.2021 / 16:01, *.vectranet.pl

Szkoda. Dobry trener tylko polityka transferowa do kitu

odpowiedz
Kikis - 25.10.2021 / 16:04, *.chello.pl

@e(L)o: Stop procent prawdy z tym że wydaje mi się że aż tylu porazek nei tlumaczy nic

odpowiedz
Sindbad - 25.10.2021 / 16:20, *.chello.pl

@Kikis:
jak się olewa obowiązki i tyle chleje to trudno nie mieć tylu porażek

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 15:58, *.orange.pl

Od stycznia Czerczesow, jeżeli nie wyjdzie, od początku natępnego sezonu Papszun. Może uda sie Papszuna wyciągnąć od stycznia, ale łatwo nie będzie.
Jeżlei macie ciekawsze propozycje, to zapraszam do dyskusji.

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 16:42, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Kiedys pisałem, kogo widziałbym na ławce Legii, ciekawe czy pamiętasz :).

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 25.10.2021 / 15:58, *.plus.pl

Okuka Czerczesow tylko oni mogą coś tu zdziałać.

odpowiedz
:) - 25.10.2021 / 15:52, *.plus.pl

Małecki jeżeli to prawda to okazał się niezła szuja mącił donosił żeby dali mu szansę.

odpowiedz
Bebe1916 - 25.10.2021 / 15:51, *.telecomitalia.it

Dajcie mu dokonczyc to co zaczal

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 15:59, *.orange.pl

@Bebe1916: Właśnie zakończył, ma zacząć od początku? Bez żartów...

odpowiedz
Hiszpan junior - 25.10.2021 / 15:48, *.telnaptelecom.pl

Chciałbym pogratulować pracy w legii najlepszy trener od czercesowa. Mam nadzieje że znajdzie się jakiś godny następca a nie było kto by zapchać dziurę. Pan małecki uważam że za wcześnie na pierwszego trenera

odpowiedz
Robert - 25.10.2021 / 15:37, *.play-internet.pl

Same ochy i achy nad Michniewiczem.Tylko za te śpiewy w 2004 nigdy nie powinien być w Legii.

odpowiedz
CO!~? - 25.10.2021 / 15:29, *..

TO GUMOWE UCHO TRENEREM!~?

odpowiedz
lob - 25.10.2021 / 15:28, *.chello.pl

Przynajmniej o miesiąc za późno...Ostatni dzwonek był w przerwie na repre........ale tą bandę buntowników i balangowiczów trzeba postawić do pionu lub rozgonić w p.....

odpowiedz
Ygor - 25.10.2021 / 15:27, *.vectranet.pl

Przede wszystkim powinna być ujawniona prawda co się stało i jakie są przyczyny załamania się sytuacji sportowej w klubie

odpowiedz
Lg - 25.10.2021 / 15:26, *.chello.pl

Michiewicz to najlepszy trener jaki był w ostatnich 10 latach. Ale kasę zainkasuje. Brawo Michniwicz.

odpowiedz
ARTs - 25.10.2021 / 15:26, *.orange.pl

Szkoda ze panowie piłkarze zwalniają tak znakomitego trenera.

odpowiedz
Arek - 25.10.2021 / 15:26, *.centertel.pl

Ten Małecki to pododobno ucho prezesa. I dlatego popadł w konflikt z Michniewiczem. Jest Vuko na kontrakcie i do niego powinni uderzać pajace z zarządu. Inna rzecz, Że nie wiem czy by chciał wrócić tu z powrotem

odpowiedz
Rytm - 25.10.2021 / 15:48, *.centertel.pl

@Arek: skoro wiąże go kontrakt i Legia mu płaci, to by chyba musiał. Gdyby nie chciał, to byłaby podstawa do rozwiązania kontraktu z winy Vuko.

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 15:18, *.centertel.pl

Odnośnie Stanowskiego faktycznie szkoda ze ten jego kanał istnieje. Problem w tym ze nie ma nikogo kto zrobilby mu konkurencję.

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 15:23, *.centertel.pl

@grzesiek: a raczej nikt nie jwst tak głupi zeby robić mu konkurencje :)

odpowiedz
Kris - 25.10.2021 / 15:17, *.chello.pl

Nie dać trenerowi wybrać sobie zawodników jacy mu pasują do taktyki. Potem Trener musi zmieniać ustawienie, żeby wycisnąć co można z zespołu, który dostał. Potem zwolnić trenera bo w europie wygrał więcej niż mógł, ale liga została z tyłu. I ten scenariusz się powtarza co półtora roku... od 4-5 lat mam wrażenie, że na jesieni ma deja vu. Jedyne co wyszło temu prezesowi to LTC.
Loczek out!

odpowiedz
NIE ZUPEŁNIE.... - 25.10.2021 / 15:28, *..

@Kris: TAK WYSZŁO, BRAK MINI STADIONIKU, BRAK TARASÓW NA DACHU,CIESNE POKOIKI, I WILGOĆ W BUDYNKU BO KTOŚ SIE POŚPIESZYŁ....WYSZŁO

odpowiedz
jasio865 - 25.10.2021 / 15:16, *.play-internet.pl

Witam!!!!nie byłem fanem Cześka jak go zatrudniano,ale jeśli został trenerem to trzeba go było wspierać!!dziś zapłacił za nie tylko swoje winy!!!za winy właściciela,za kontrakty graczy bez jego wiedzy i opinii sprowadzonych tylko po to by ich w jak najkrótszym czasie sprzedać!!bo tylko to interesuje Darka!!!pewnie i Czesiek popełnił jakieś błędy w przygotowaniach i w tym ,że stracił kontrolę nad drużyną!!!niepokojące jest wszakże to ,że to gracze de facto jego zwolnili swoją grą na boisku i poza nim!!niepokojące jest i to ,że każdy następny trener może zaznać tego samego jeśli sie będzie niepodobał tzw szatni!!ciekawe ,kto sie na to zgodzi???!!czy znów gracze wespół z Darkiem będą "kręcić lody"??bo nie uwierzę ,że Darek nie mieszał w drużynie!!!oj ,ciężko będzie znaleźć odważnego na tę funkcję!!!i wcale bym sie nie dziwił ,że będą odmawiać kolejni trenerzy!!!a może Darek poprowadzi zaspół w którym tal ochoczo miesza???

odpowiedz
MP - 25.10.2021 / 15:15, *.tpnet.pl

Głupota. Był trener z prawdziwego zdarzenia to go wywalają. Tak samo jak Magierę. Szkoda gadać.

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 15:19, *.wanadoo.fr

@MP: Za dużo Stanowskiego oglądasz?

Naprawdę porównujesz sytuację Magiery do Michniewicza?

Błagam.

Ostatni byłem za zwolnieniem Magiery i pierwszy za zwolnieniem grubego. Różnica jest zasadnicza:

1. Za Magiery grali
2. Magiera nie dostał czasu jak przyszedł kryzys

Czesio dostał czas a nie grają. Przecież to jest totalnie inna sytuacja.

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 16:16, *.centertel.pl

@Morda: potwierdzam ze Jacka Magiere zwolniono zbyt szybko jak dla mnie , podobnie zresztą jak Aco Vukovicia w ostatnim podejsciu

odpowiedz
dino - 25.10.2021 / 15:15, *.vtelecom.pl

Fajnie, a kiedy przeczytamy, że DZIŚ MIODUSKI PRZESTANIE BYĆ PREZESEM LEGII

odpowiedz
Żyleta - 25.10.2021 / 15:15, *.jmdi.pl

Jeśli to prawda to się normalnie napiję z radości Chórzysta WYPIER……J z Legii !!!

odpowiedz
ja - 25.10.2021 / 15:11, *.play-internet.pl

Jeżeli Czerczesow nie osiągalny to Okuka, Myron Markiewycz lub ktoś ich pokroju powinien być do wyciągnięcia.

odpowiedz
Antek - 25.10.2021 / 15:10, *.play-internet.pl

Liście liście liście tylko liście

odpowiedz
tekken (L) - 25.10.2021 / 15:07, *.230.80

Ja bym zostawił Czesia. Niech ustawia klocki do końca sezonu. Zobaczymy z kim się pożegna. tam widać,że niektórzy piłkarze lecą se w kulki.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 15:51, *.orange.pl

@tekken (L): Dość już tych "klocków"......

odpowiedz
Łukasz - 25.10.2021 / 15:00, *.t-mobile.pl

Krzysiek weź ty się zajmij tym swoim żałosnym kanałem!!!!

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 15:02, *.wanadoo.fr

@Łukasz : Dziennikarskie zero i trenerskie zero zawsze razem :)

odpowiedz
Pawciu - 25.10.2021 / 14:58, *.play-internet.pl

Pilkarze zwolnia trenera bo ktos ( Kucharski) do szatni podlozyl Michniewiczowi prawdziwa wieze babel

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 25.10.2021 / 14:55, *.centertel.pl

Mioduski won partaczu.Kiedy podasz się do dymisji a najlepiej odejdziesz?

odpowiedz
Mateusz - 25.10.2021 / 14:54, *.tpnet.pl

Totalna porażka.... kolejny strzał w kolano prezesa.... to nie wina trenera.... dziś powinno się w klubie odbyć zebranie sztabu prezesa i wszystkich piłkarzy wyjaśnić temat bez ogródek i brać się dalej do pracy a nie zwalniać trenera i już... i co przyjdzie nowy trener i nagle zaczną wygrywać? przepadnie LE i w lidze też się za wiele nie zmieni... no ale cóż... Prezes Miodulski najlepiej wie co robić...

odpowiedz
En - 25.10.2021 / 14:50, *.as13285.net

Mioduski pokaż klasę przyznaj się do błędu i ODEJDŹ Z TEGO KLUBU!

odpowiedz
Ja - 25.10.2021 / 14:49, *.vectranet.pl

Ludzie, co wy gadacie za bzdury, jaki Czerczesow? Idę o zakład, że nawet gdyby były na to pieniądze (a ich NIE MA), to ani Mioduski nie chciałby zatrudnić Czerczesowa, ani sam Stanisław nie miałby ochoty wchodzić do tego bagna drugi raz... Trenera tego pokroju to trzeba było zatrudniać po Jacku Magierze, kiedy było 100 mln w kasie po Lidze Mistrzów, a nie bawić się w parodystów z magistrem z futbolu, trenerów od piłki kobiecej, czy obrażalskich psychopatów, którzy z każdego klubu odchodzili w taki sam sposób. Cały ten syf, który dzieje się od wielu lat w Legii, wychodzi właśnie w takich momentach. Chukwy, Pasquaty, Hildeberty, Kanty, Mączyńskie, Jozaki, Florydy, powiększanie zarządu o kolejnych bezużytecznych klakierów, Trnawy, Dudląże, Astany, Tiraspole, spirale kredytowe pieniędzmi z Luksemburga, Kucharskie, korpo-wojenki i układy z menedżerami. Taki obraz Legii Warszawa i jest tylko jeden człowiek, który za to wszystko odpowiada. Od 2017 roku na stanowisku prezesa i właściciela mamy szkodnika, ostatniego gałgana, który jedyne co w życiu osiągnął to bycie przydupasem rodziny autostradowej i dopóki ten człek nie odda sterów komuś innemu, nie zmieni się nic.

odpowiedz
Caa - 26.10.2021 / 08:13, *.chello.pl

@Ja: nic dodać, nic ująć

odpowiedz
Rondel - 25.10.2021 / 14:45, *.com.pl

To nic nie zmieni, dopóki Mioduski będzie prezesem, nic sie nie zmieni. Piłkarzyki będą robić co im się podoba, nowi piłkarze będą ściągani na ostatnia chwilę i to nie Ci którzy są potrzebni tylko Ci w miarę niedrodzy.

odpowiedz
SzB - 25.10.2021 / 14:50, *.play-internet.pl

@Rondel:
Sporo racji. Usunięcie parodysty jest konieczne, ale to nic nie da bez radykalnych zmian w myśleniu i zarządzaniu.
To, co tym razem wydarzyło się w pucharach przykryło niestety tylko to bagnie.

odpowiedz
Jozin - 25.10.2021 / 14:44, *.plusnet.pl

Ludzie nie bądźcie ślepi. Fotel trenera w Legii to najbardziej gorące krzesło w Polskiej ekstraklasie. Trener jest "kozłem ofiarnym" nieudolności władz. Maszynka w zarządzie zarabia mimo iż pokazują jak to Miodek do Legii wkłada. W Legii Miodek ma najlepiej rentowną lokatę. Dopóki nie znajdzie się dobry sponsor i władze w Legii nigdy nie będzie dobrej długoterminowej strategii.

odpowiedz
zet1916 - 25.10.2021 / 14:39, *.tom-net.pl

Pzzecież małecki to pyra

odpowiedz
tomek - 25.10.2021 / 14:39, *.orange.pl

dobrze, że nie Patryk Małecki

odpowiedz
Małecki? - 25.10.2021 / 14:38, *.play-internet.pl

To chyba z Czesiem jest coś nie tak że to już drugi taki przypadek , wcześniej w Zagłębiu Ulatowski tak samo zrobił. Czyżby ego przerosło jego tężyznę

odpowiedz
(L)eo - 25.10.2021 / 14:38, *.t-mobile.pl

Chvj tam,kasy na transfery nie ma,ale płacić kontakty 3 kolejnym trenerom to stać xd Ale ten mioduski to jest cymbał. Gdyby nie zatrudniał szrotu i gwiazdeczek to by wszystko szło inaczej. Jak widać "przystanek Legia" idzie pełną parą. Oby tak dalej to niedługo będziemy grać derby ze Zniczem Pruszków xd

odpowiedz
Kamil - 25.10.2021 / 14:35, *.rima-tde.net

To jakis zart.?
Trener nie gra tylko pilkarze.
Oni zarabiaja po 500.000 euro rocznie
. Nie 10 tys zl
Chyba w kontrakcie jest zapis. W razie skandalu nie sportiwego zachiwania. Gra przymusowa w rezerwach i pensja wstrzymana! Jak nie to pa. A nie na Trenera jechac. Trzebabylo polskich pilkarzy kupic a nie najemnikow. Co orzyjechali sie pobawaic.
Dogadac sie z Pogonia suma odstepnego przy nast transferze. Wziasc Kozlowskiego Slisza i innych
Wiem ze wymaga sie poloru w grze Legi. Ale nie mamy dzisiaj
Dziekanowskiego Kowalczyka co targali bo boisku. Niestety .
Tyle razy eksperci mowili 3 pilkarzy ale klasowych a nie grzaly.
W latach 90 tych pilkarze grzali ale w nast meczu mieli sile i zap.......
Byla druzyna a nie cyrk

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 14:39, *.centertel.pl

@Kamil: a ktory z pilkarzy ci sie zgodzi na zapis ze w przypadku niesportowego zachowania zeslanie do rezerw? To nie takie proste kolego.
A trener oczywiscie ze jwst bardzo wazny w tej ukladance bo jak pillarze chcą grać ofensywnie a trener ciagle karze im grac defensywnie to szlak pillarzy trafia

odpowiedz
felipe - 25.10.2021 / 15:07, *.orange.pl

@Kamil: Byś z domu raz wyszedł i sam się wziął za jakikolwiek sport, to byś może nabrał świadomości, że to czy wygrasz nie zależy stricte od Ciebie, a również od rywala.

Natomaist jak ktoś Ciebie weźmie do sportu zespołowego, to może wbijesz do łba, że tak samo jak Twoi koledzy z zespołu chcą wygrać i mają umiejetności, to tak samo drużyna przeciwna chce to zrobić i wtedy nie rozchodzi się o to, kto chce bardziej, ale o to kto jest lepiej przygotowany do spotkania.

"pensja wstrzymana"
Uśmiać się można od tych Twoich wypocin. U Ciebie w pracy jak masz gorszy dzień, a kolega obok popracuje trochę lepiej, to Ci nie płacą za cały tydzień roboty? Jak tak masz, to radzę Ci abyś to zgłosił do Inspektora Pracy, bo to jest jakaś patologia i nie powinno się Ciebie tak traktować.

Michniewicz zawiódł. Zrobił to na polu taktycznym albo kontaktowym z zawodnikami. Obojętnie jak było, to łatwiej jest wymienić trenera niż 25 piłkarzy.

odpowiedz
Andrzej - 25.10.2021 / 14:33, *.plus.pl

Ale fajnie, Malecki treneiro tych ,, dużych wielkich " kopaczy. Czy da sobie nimi radę, ani zobaczymy .pierwszy mecz już w czwartek w szczecinie w pp .

odpowiedz
Olomanolo - 25.10.2021 / 14:31, *.207.245

Jeszcze zatęsknimy za Czesiem zobaczycie- mimo to dziękuje za Mistrza i LE .- To nie Twoja Czesiu wina to h****a jest drużyna

odpowiedz
Hiszpan - 25.10.2021 / 14:31, *.play-internet.pl

Dobrze że odszedł bo za niego nic nie grali Ale bez wietrzenia szatni i kar dla pijaków nic się nie zmieni.

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 16:09, *.mm.pl

@Hiszpan: Dokładnie tak!

odpowiedz
STOP STRZELANIU Z UCHA - 25.10.2021 / 14:29, *.204.221

Trenera konfidenta co strzela z ucha prezesowi to chyba jeszcze w tym cyrku nie było.

odpowiedz
FiroZS - 25.10.2021 / 14:27, *.185.93

Dla wszystkich uradowanych ta decyzją. To jest początek dłuższej wegetacji błazny. Czesław Michniewicz to była jedna z najlepszych decyzji na to stanowisko i mógłby zbudować wilka drużynę w szerokim spektrum czasowym nawet jeśli trzeba było by poświęcić trofea. Ogromne czarne chmury nad naszym klubem które długo nie zejdą z horyzontu....

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 14:32, *.wanadoo.fr

@FiroZS: Zatrudnienie Michniewicza to było apogeum. Błaźnie.

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 14:35, *.wanadoo.fr

@FiroZS: Facet NIC nie zbudował a dostał największe zaufanie i najlepszą kadrę od Magiery. Żaden z zawodników się nie rozwinął. Nikogo nie "zbudował". Poza Kapustką może który grał piach a grał bo go Czesio lubił. Pod koniec nawet zaczął coś ten Kapustka grać ale jakim kosztem? To nie jest budowanie, to jest amatorszczyzna.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.10.2021 / 14:37, *.aster.pl

@Morda: FiroZS robi sobie jaja. Ale nie powinno się śmiać na pogrzebie.

odpowiedz
zduneq - 25.10.2021 / 14:44, *.inetia.pl

@Morda: no tak.ograć Slavię,Spartaka i Leicester to amatorszczyzna.

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 14:45, *.wanadoo.fr

@Po(L)ubiony: Ja otwieram szampana. Od kilku miesięcy codziennie otwieram legionistów z nadzieją że zobaczę ten nagłówek. Szkoda tylko, że teraz już jest za późno...

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 14:49, *.wanadoo.fr

@zduneq: Masz rację ograć takie zespoły to wyczyn. Być na tym miejscu w tabeli na którym są to jeszcze większy.

Oglądałeś te mecze? Nie widziałeś piłki która cudem omijała bramkę Legii? Oczywiście fajnie. Grali nieźle dali szansę szczęściu ale... czy byli lepsi w chociaż jednym z tych spotkań? No nie. Trzeba dawać szansę szczęściu ale bądźmy szczerzy gdyby zawodnicy Lester mieli szansę powtórzyć każdą sytuację która miała miejsce w meczu z Legią to wynik byłby inny. Nic oczywiście naszym nie odbierając.

Ważny jest progres w grze. A tego nie ma. Jest regres z coraz lepszą kadrą. To jest amatorszczyzna.

odpowiedz
Edek - 25.10.2021 / 14:59, *.pirx.pl

@Morda: Równie dobrze można powiedzieć jak wczoraj piłka cudem uderzała w słupki Piasta, z Amiką to samo, Śląsk też miał z nami masę szczęścia. Gdyby nie to dziś mielibyśmy 9 pkt więcej i nikt by nie mówił o kryzysie.

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 15:04, *.wanadoo.fr

@Edek: Dokładnie! A z takimi plackami jak piast nie powinno to zależeć od szczęścia. Powinni mieć 1 sytuację bramową na 10 Legii. Wtedy na 10 takich spotkań może jedo zremisujesz/przegrasz a resztę wygrasz jak "szczęscie nie dopisze". A tutaj jest jazda na farcie od początku. No i fart się skończył.

odpowiedz
Tombo - 25.10.2021 / 15:32, *.centertel.pl

@FiroZS: Popieram

odpowiedz
ARTUR BORUC NA TRENERA - 25.10.2021 / 14:26, *.datapacket.com

Dawać Artura Boruca na grajoncego trenera i zaraz wprowadzi porządek!

odpowiedz
saasdasaasd - 25.10.2021 / 14:26, *.38.226

małecki czerwone ucho!

odpowiedz
SEBO(L) - 25.10.2021 / 14:26, *.chello.pl

Dawał,jeszcze w zeszłym sezonie,po 2 dni wolnego po każdym meczu,to teraz sam dostał dużo wolnego. Chciał być dobrym wujkiem, ale szatnia go wy.ymała . Tu trzeba naprawdę twardej ręki jak kiedyś Okuka, albo Czerczesow. Który zagoni do treningu albo wy.ierdoli kogoś do rezerw dla przykładu. Nie potrzeba wariata,jak Pinto, tylko chłopa,który samym spojrzeniem ustawia towarzystwo do pionu.
W momencie, gdy taktyka wrzutek przestała działać,a stałe fragmenty gry nadal kulały,skończyło się wszystko. Ale kiedy ćwiczyć jakieś elementy? Podczas wolnego?
CAŁOROCZNY WAKACYJNY KLUB SENIORA LEGIA MA SIĘ DOBRZE!

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 14:30, *.wanadoo.fr

@SEBO(L): A Vuković jakoś był w stanie szatnię ogarnąć nie będąc Okuką czy Czerczesowem. Tylko że Mioduskiemu zaśpiewały do ucha słowiki koledzy słowika że trzeba zmienić bo jest źle. A źle nie było. Teraz jest źle. Od samego początku bytności Michniewicza jest źle. Trener jest od tego żeby ulepszać a to czy sędzia przekręci czy od słupka się odbije to już jest inna sprawa. Nie ma progresu i nigdy nie było.Było ślizganie się po 1:0. Ot wielka myśl trenerska opasłego mózgu zdolnego do wykręcania numerów jedynie.

odpowiedz
Do Morda - 25.10.2021 / 14:39, *.orange.pl

@Morda: ale za Vuko też było ślizganie się po 1:0 +/- od kwietnia do momentu zwolnienia. Mnie tam casus Michniewicza o dziwo przekonał do jednego - polscy trenerzy + trenerzy pracujący w PL są za słabi na wychodzenie z kryzysu. Jak pojawia się potrzeba zmiany to trzeba zmienić. Niestety, bo też chciałbym stabilizacji.

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 14:57, *.wanadoo.fr

@Do Morda: Tylko, że ekipę Vuko zabił covid i brak okresu przygotowawczego i nie zapominaj jaka była wtedy sytuacja kadrowa. Tam do 11stki były momenty że 6 można było wystawić a reszta to szycie. Rosołek na skrzydle? Luqunas rzucany jako zapchaj dziura. Brak napastnika. Obrońcy? Nie widzisz różnicy? Vuko wyciskał ich jak cytrynę a to że miał suchą to już nie jego wina. Michniewicz dostał soczystą pomarańczę i nie jest w stanie poradzić sobie z kadrą. Ma i zawodników do 11 jedenastki i napastnika co w Legii się zdarza raz na kilka ładnych lat. Ma zdolnych młodziaków którzy potrafią wejść i strzelić bramkę bądź trzymać defensywę. No błagam, nie porównujmy tego co było wtedy a co jest teraz. Co z tego, że Vuko "miał" Juranovicia? Przez ile, 3 tygodnie? Wszystkie transfery na których jechał Michniewicz Vuko dostał na ostatni moment i nie miał czasu z nich nic wykrzesać. Sytuację Vuko porównałbym do tej Urbana grającego w LE. Wszyscy po nim jechali a on musiał szyć bo nie był w stanie 18stki meczowej uzbierać. A jednak jakoś grali. Zadaniem trenera jest wycisnąć maksa. Jak nie ma z czego to nie jego wina. A Michniewicz akurat ma.

odpowiedz
Do Morda - 25.10.2021 / 15:17, *.orange.pl

@Morda: wiesz co, masz trochę racji, fakt. Porównując to co napisałeś do tego co ja uważam myślę, że po prostu każdego z nich przerosła praca w Legii - nie ten rozmiar kapelusza. I obawiam się, że każdego trenera ,,wychowanego" w PL, finalnie po X miesiącach praca u nas przerośnie.

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 15:31, *.wanadoo.fr

@Do Morda: Ja akurat jestem stosunkowo mniej krytyczny dla trenerów niż przeciętny kibic. Z tych wszystkich którzy zostali zwolnieni to jedynie kilku wg mnie zasłużyło. Czyli Hasi, Michniewicz, Pinto .... Skorża? Może Berg w ostatniej fazie. A reszcie dałbym czas. Wcale nie uważam, że Vukovicia coś przerosło. Tak samo jak Magierę czy Czerczesowa. Nawet ten Jozak wg mnie dawał jeszcze jakąś nadzieję na progres i był zwolniony pochopnie. Ale Czesław nie.

Naprawdę z nich wszystkich najmniej mam do zarzucenia Vuko i Czerczesowowi. Kto w sporcie mółgby przewidzieć pandemię? A co dopiero "żółtodziób" prowadzący pierwszy klub w życiu. Ale to co waże to że za tych trenerów zawodnicy robili progres. Magiera wyciągnął Vadisa z kapelusza, za Vuko nawet fatalny Gwilia miał liczby. Karbownik? to jasne. Taki Urban z Koseckiego potrafił zrobić mortor drużyny... a przecież to placek jakich mało. No nic. Na szczęście ten potworny okres się skończył

odpowiedz
Do Morda - 25.10.2021 / 15:54, *.orange.pl

@Morda: to tutaj mamy różnicę. Ja całościowo z nich wszystkich, z perspektywy czasu najlepiej oceniam Berga (Czerczesowa nie oceniam, bo jednak z jego odejściem było trochę inaczej, niż ze zwolnionymi). Dla mnie to właśnie on w praktyce ,,wprowadził" nas na poważnie do Europy i gdybym miał ,,wybierać" kogoś z nich do powrotu, to właśnie jego, bo w jest jedynym (oprócz Czerczesowa, ale j.w.) Legia go nie przerosła. Co do Magiery - cała wiosna i początek nowego sezonu to była męczarnia. Gdyby nie Vadis, to cholera wie, czy byłoby MP. Skorży nie będę komentował, bo koncertowo przegrał MP, zresztą to były jednak trochę inne czasy, Vuko dla mnie miał może nie słaby, ale stosunkowo ,,ograniczony" warsztat w kontekście naszych celów, Czerczesow był za krótko, Michniewicz się pogubił. Podsumowując -> nie mam 100% przekonania, że mieliśmy w ostatniej dekadzie trenera na miarę naszego potencjału/możliwości/celów, że mieliśmy takiego ,,Vadisa" albo chociaż ,,Rado w formie" na ławce. Może Czerczesow, ale to jednak ,,stara" myśl szkoleniowa + nie weryfikowały go puchary. Patrząc na tych którzy pracowali w ostatnich latach w E-klapie w innych drużynach - jedyny trener, którego bym chciał u nas to Bielica.

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 16:45, *.wanadoo.fr

@Do Morda: Dlatego napisałem, że końcówka Berga bo po prostu się wypalił zwyczajnie i zabrakło mu świeżości a nie dlatego, że był pajacem jak Pinto. Michniewicz jak zawodnicy nie byli w formie bądź powypadali trochę to też z chęcią sięgał po taktykę "laga na dużego Czecha". Taktyka i styl gry jest wynikową składu. Są tacy którzy uznali że system ważniejszy niż skład (jak Urban) to się to dla nich zazwyczaj słabo kończyło (przez słabo myślę konieczność wystawiania niesprawdzonych juniorów bo nie ma nikogo na pozycję. z punktu widzenia trenera to słabo). Ja pamiętam mecz z Rangersami w którym Legia dała maksa z kadry i tego od trenera oczekuję. Pamiętam mecz z Omonią który w 10 dojechany do dogrywki przy składzie szytym na drutach i pewnie by się udało gdyby sędzia nie przekręcił. Wg mnie to był maks tej kadry. Pamiętam też walkower z Karabachem gdzie sytuacja kadrowa była już lepsza bo nowi mieli czas a i kontuzje i kartki się pokończyły. Na tej podstawie oceniam trenera. Jest różnica przegrać po będzie sędziego oraz nie wyjść na mecz. A to bardzo podobny poziom przeciwnika tak naprawdę.

A co do Jacka Magiery. Nie wiem czy to był materiał na trenera na lata. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jak było źle to nie było aż tak źle jak teraz. Jednak koniec końców był w stanie poukładać tę kadrę. Jednak taki Moulin grał maksa, Gui też, Rado Vadis. Tak naprawdę może poza Nikoliciem to wszyscy mieli chyba sezon życia. Może przypadek a może trener nie przeszkadzał?

Ja bym widział Vuko. On wie z czym to się je i widac po nim że się rozwijał a z błędów wyciągał wnioski. Nie był uparty. A jak nie Vuko to Urbana. Piszę o nich bo uważam, że mimo wszystko potrzebny jest "nasz" trener a z zagranicznych Czesiek jest chyba nierealny a innego bym nie chciał.

odpowiedz
Fan Club - 25.10.2021 / 14:26, *.orange.pl

Od kiedy klubem samodzielnie zarządza ta lokowata k***a to jest komedio-dramat. MIODUSKI WY*****J

odpowiedz
jarekk - 25.10.2021 / 14:26, *.116.4

Nie wiem czy to dobra decyzja. Najpierw trzeba by przewietrzyć szatnię. Nie może być tak że zawodnicy grają kiedy chcą. Brak dyscypliny czyli tak zwany rozpiz...j. To wróci za jakiś czas nawet jak będzie nowy trener.

odpowiedz
Ja - 25.10.2021 / 14:25, *.play-internet.pl

Nie stać nas na Czerczesowa weźmy Drago bo ten bałagan trzeba ogarnąć!

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 14:23, *.wanadoo.fr

TAAAAAAAAAAAAAAAAK ile czekałem na tę wiadomość

A ile było "ekspertów" którzy ciszyli się z prześlizgiwania się w zeszłym sezonie z meczu na mecz bez progresu w grze.

"bo dobry trener musi mieć szczęście"
no i przestał mieć szczęście i poleciało.

żadnego progresu w grze i żadnego rozwoju zawodników. Kto się rozwinął poza Kapustką który miał plac za ładne oczy?

Won słowiku. Won sprzedawczyku. W ogóle nie powinno go tu być

odpowiedz
Zalamany - 25.10.2021 / 14:19, *.vectranet.pl

Amotorszczyzna... Ucho prezesa trenerem Legii :-(

odpowiedz
Alan - 25.10.2021 / 14:19, *.t-mobile.pl

To nie jest zadna recepta zmieniać co rok trenera.....CM awansował do LE czyli zrobił to czego przez 5 lat jego poprzednicy nie zrobili a został potraktowany dokladnie tak samo jak oni za brak awansu, to droga donikąd .

odpowiedz
Tużurek - 25.10.2021 / 14:18, *.vectranet.pl

Ok ale piłkarze powinni zostać surowo ukarani przez klub z najbardziej radykalnymi decyzjami włącznie.Czy uprawiali dywersję? Co obchodzi klub i kibiców ,że nie lubią trenera? Zdradzili Legię

odpowiedz
??? - 25.10.2021 / 14:18, *.play-internet.pl

ciekawe kto za niego,jeżeli Michniewicz to najlepszy Polski trener i tak ;) i tak panowie i tak....

odpowiedz
Gutman - 25.10.2021 / 14:17, *.play-internet.pl

Szkoda gadac, inny nic nie zrobi , tu trzeba było sianko obciąć i tyle na 2-3miesiace , a tak następny do płacenia za vuko i teraz za tego masakra

odpowiedz
fsdfsdfd - 25.10.2021 / 14:17, *.38.226

czyli małecki strzelając z ucha mioduskiemu został trenerkiem - brawo

odpowiedz
Morda - 25.10.2021 / 14:25, *.wanadoo.fr

@fsdfsdfd: tak to jest jak się w stołecznym klubie zatrudnia ludzi z "drugiego obozu". No i zaczynają się zachowania właściwe dla "drugiego obozu"

odpowiedz
Tylko Legia - 25.10.2021 / 14:15, *.centertel.pl

Kiedyś bym był ostatni aby się z tego cieszyć ale dziś gorzej być nie może więc odbieram tę wiadomość z ulgą. Za to co CM zrobił dziękuję ale ostatnio już się pogubił niestety.
Jak przeanalizujemy jego pobyt w Legi to było sporo takich dziwnych sytuacji np z Wszolkiem i innymi piłkarzami. Podejrzewam że Boruc też wkrótce cudownie ozdrowieje.

odpowiedz
Kalarepa - 25.10.2021 / 14:15, *.play-internet.pl

Małecki???? Przecież to chłopaczek jeszcze. Jak on chce trenować Legię, jak to Wiślak jest.

odpowiedz
L - 25.10.2021 / 14:19, *.189.254

@Kalarepa: i konfident "ucho prezesa "

odpowiedz
Zdzicho - 25.10.2021 / 14:21, *.tpnet.pl

@Kalarepa: raczej piznaniak. Wiesz, ze gdzies dzwoni, ale to tylko w twoim łbie. W wisle bul taki zawodnik

odpowiedz
kermit - 25.10.2021 / 14:41, *.211.174

@Kalarepa: kużwa ludzie poczytajcie trochę, zanim zaczniecie się kompromitować. Wiślak to Patryk Małecki a Przemysław jest z Poznania.

odpowiedz
LEGIA TO MY - 25.10.2021 / 14:14, *..

sama zmiana trenera problemu nie rozwiążę, ale widać to było wczoraj że atmosfery nie ma w drużynie, ale podać nazwiska tych co to psują i się dobrze prowadzą, rozmowa dyscyplinarna i jesienne liście wskazane ;)

odpowiedz
emoka - 25.10.2021 / 14:14, *..

zła decyzja

odpowiedz
Ja - 25.10.2021 / 14:13, *.play-internet.pl

Małecki ha ha ha "ucho prezesa"
Ale jaja się dzieją

odpowiedz
Farme(L) - 25.10.2021 / 14:13, *.bridgefibre.net

Oprócz Cześka do odpowiedzialności powinni zostać pociągnięci piłkarze...
Co do Małeckiego to musiał nieźle ryć pod Cześkiem...

odpowiedz
Cyniek - 25.10.2021 / 14:12, *.play-internet.pl

A Czesiu mówił parę miesięcy temu że to zaufany człowiek a ten go sprzedawał do Miodka ????????????????aż wygryzł Czesława

odpowiedz
Trenejro - 25.10.2021 / 14:12, *.m247.com

a tydzien temu bylo ze ma zaufanie :D i nigdzie sie nie wybiera,
niech Loczek skonczy pier***** glupoty i mowi prawde

odpowiedz
Mioduski out!! - 25.10.2021 / 14:11, *.tpnet.pl

Kolejna bardzo zła decyzja Mioduskiego. Nie można wszystkiego zwalać na trenera i tym bardziej oddać stery asystentowi, który pokłócił się z Michniewiczem.
Mioduski won z Legii!!!!

odpowiedz
maaciekw - 25.10.2021 / 14:10, *.135.170

ciekawe kiedy przestaniemy tęsknić

odpowiedz
Legionistaaa - 25.10.2021 / 14:10, *.tpnet.pl

Razem z nim powinien polecieć Kucharski

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 14:13, *.centertel.pl

@Legionistaaa: czy ja wiem.
Zobacz sobie kadre Legii czy o a fsktycznie taka słaba. Nie pamietam kiedy Legia byla slniejsza kadrowo

odpowiedz
Tomek - 25.10.2021 / 14:19, *.113.189

@grzesiek: To słabą masz pamięć skoro nie pamiętasz drużyny z Nikoliciem, Prijoviciem, Dudą, Radoviciem, Ljuboją, Guilherme, Vadisem czy nawet z Vrdoljakiem (któremu Slisz z Martinsem mogą buty polerować) i wieloma innymi których teraz nie pamięta

odpowiedz
bum - 25.10.2021 / 14:29, *.virginm.net

@Tomek: O to to to.... dokladnie
Dla Grzesia najlepszy jest wszolek hahaha o czym my rozmawiamy

odpowiedz
grzesiek - 25.10.2021 / 14:30, *.centertel.pl

@Tomek: ljuboja nie grał z nikolicien ani prijoviciem. Spojrz jakie nazwiska teraz sa w Legii. Dużo lepszy skład niz kiedykolwiek.
No a druzyna z niko prijo rado i guilherme tez byla dobra to fakt. Ta obecna jak dla mnie ma wiekszy pptrncjał no ale wlasnie podobno są konflikty w szatni. To tka jak z carlitosem był lepszy od reszty a mimo to grał kulenović albo kante bo byl to wiekszy pozytek dla druzyny...

odpowiedz
Tomek - 25.10.2021 / 14:43, *.113.189

@grzesiek: tak Ljuboja nie grał z nimi, pokazuję tylko jacy zawodnicy byli sprowadzania, a dzisiaj przychodzi jak nie cymbal od ramadanu, to typ który nie będzie grał w rezerwach, Emreli który uśmiechnięty od ucha do ucha że nie potrafi strzelić bramki i na pustą trafia w słupek, Josue który niby jest taki magiczny na trenigach i jednym strzałem zdobywa dwie bramki, kolejne beztalencie Slisz (Kopczyński przy nim to pan piłkarz), Martins który nie umie dosłownie nic poza graniem do tyłu. Takich piłkarzy mamy dzisiaj w Legii. To jest kabaret a nie drużyna piłkarska. Jak widzę co robi na meczu Skibicki to człowiek żałuje, że kiedyś nie było osoby która by mu podpowiedziała aby grał w piłkę. My z kumplami na orliku mamy więcej ambicji niż ta banda idiotów. Wieteska co mecz to błąd, Mladenović to już całkowicie brak słów. A tym wszystkim zarządca Mioduski, który zamiast mózgu ma watę... i oczywiście pozytywnie ocenia pracę...prezesa.

odpowiedz
grzesiej - 25.10.2021 / 15:13, *.centertel.pl

@Tomek: mladenović byl uznawany za najlepszego bocznego obronce ekstraklasy. Są plotki ze podobno dostal bardzo dobrą propozycje dla klubu i dla siebie na wyjazd a michniewicz zablokowal transfer...

odpowiedz
lucho_83 - 25.10.2021 / 14:08, *.81.66

A co z grajkami?

odpowiedz
masztu - 25.10.2021 / 14:14, *.tpnet.pl

@lucho_83: Stasio by ich poustawiał, że zapierniczali by jak trybiki w zegarku. Mam nadzieję, że Czerczesow wróci. Do wczoraj jeszcze liczyłem na miejsce w strefie pucharowej, a wychodzi na to że Mój Radomiaczek będzie wyżej od Legii (a przed sezonem obstawiałem MP dla Legii i coś koło 8-10 miejsca dla RR. Pozdrawiam.

odpowiedz
(Levinho) Onet. Pl - 25.10.2021 / 14:15, *.play-internet.pl

@lucho_83: mogą bawić się dalej...

odpowiedz
Mimi - 25.10.2021 / 15:19, *.datapacket.com

@lucho_83: wydadzą kupę kasy na nowego trenera zamiast zrobić porządek w szatni, czy to Michniewicz wymienił cały skład w wakacje; jak mozna w dw miesiące zrobić drużyne z kupy szlamu?

odpowiedz