fot. Woytek / Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Bez taryfy ulgowej

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Legia zagra trzeci mecz z rzędu na własnym stadionie. Dwa poprzednie zakończyły się przegranymi. W starciu ze Stalą Mielec o kolejnym potknięciu nie może być już mowy.

Nie dali rady Włochom

Do meczu ze Stalą Mielec Legia podejdzie po przegranym starciu z SSC Napoli. Mecz z włoską drużyną był trzecim spotkaniem pod wodzą Marka Gołębiewskiego, a drugim, które zakończyło się porażką. Analizując rywalizację z Napoli, trzeba przyjrzeć się jej dwutorowo. Z jednej strony piłkarze w pierwszej połowie zaprezentowali się z naprawdę ciekawej strony. Byli nieustępliwi i agresywni, a o ich dobrej postawie najlepiej świadczyć może wynik po pierwszych 45 minutach. Do szatni zeszli bowiem przy skromnym prowadzeniu po golu niezawodnego w europejskich pucharach Mahira Emreliego. Po zmianie stron obraz gry uległ znacznemu pogorszeniu. Można powiedzieć, że wówczas gracze z Neapolu po prostu znacząco przyspieszyli, jednak widać było, że z każdą minutą powietrze uciekało z mistrzów Polski. Ostatecznie efekt był podobny do tego z pierwszego meczu, kiedy losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie.

Gdyby legionistom udało się przełożyć dyspozycję z pierwszej połowy meczu z Napoli na potyczki ligowe, to aktualna sytuacja w tabeli na pewno byłaby zgoła odmienna.

Seria przegranych w lidze

W Ekstraklasie idzie bowiem legionistom jak po grudzie. Pierwszy raz od lipca 2001 r. Legia przegrała 5 ligowych meczów z rzędu, co jest tylko jedną z niechlubnych serii śrubowanych obecnie przy Łazienkowskiej. Przed tygodniem zbyt silna dla gospodarzy okazała się Pogoń Szczecin, która wygrała 2-0. Wcześniej trzy punkty w rywalizacji z Legią zdobyły drużyny Rakowa, Lechii, Lecha i Piasta. To wszystko spowodowało, że przed startem niedzielnego spotkania ze Stalą, obrońcy tytułu zajmują w tabeli 17. miejsce. Oczywiście, należy pamiętać o dwóch zaległych spotkaniach, ale nawet w przypadku wygranych legioniści podskoczą maksymalnie o zaledwie kilka lokat. Jeżeli dołożymy do tego fakt, że Legia ma aktualnie, wspólnie z Górnikiem Łęczna, najwięcej ligowych porażek, to narysuje nam się obraz wyjątkowo przygnębiającej sytuacji.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Legia ma problemy ze stwarzaniem sytuacji w ofensywie. Zawodzi ostatnio większość graczy formacji atakującej, a wyjątkowo rozczarowywać może postawa Lirima Kastriatiego. Wydawało się, że Kosowianin będzie dużym wzmocnieniem skrzydeł, a jak na razie nie może odnaleźć się w taktyce nowej drużyny. Co prawda miał świetne wejście, jego gol dał wygraną ze Spartakiem, jednak w Ekstraklasie nie pokazał jeszcze zupełnie nic. Również ostatnio przeciwko Napoli można było odnieść momentami wrażenie, że 22-letniego pomocnika na boisku wcale nie ma.

Bez wygranej ze Stalą

W poprzednim sezonie Legia dwukrotnie grała ze Stalą i ani razu nie udało jej się wygrać. Najpierw w ramach 14. kolejki, a więc bliźniaczo podobnie jak teraz, niespodziewanie przegrała na własnym stadionie z beniaminkiem 2-3. Była to zarazem pierwsza ligowa przegrana Czesława Michniewicza jako trenera Legii. Trafienia dla legionistów tamtego wieczoru zanotowali Bartosz Slisz i król strzelców ówczesnego sezonu Ekstraklasy Tomas Pekhart. W maju tego roku w Mielcu padł z kolei bezbramkowy remis, który również był dla mistrzów Polski sporym rozczarowaniem.

Trenerem były piłkarz Legii

W poprzednim sezonie Stal cudem utrzymała się w Ekstraklasie, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. W obecnych rozgrywkach, pod wodzą nowego trenera, radzi sobie jak na razie dużo lepiej. Po rozegranych 13 kolejkach plasuje się na 11. lokacie. W lipcu szkoleniowcem drużyny został były piłkarz Legii - Adam Majewski, który do tej pory prowadził Stomil Olsztyn, a także rezerwy Wisły Płock. Ostatni raz w roli piłkarza na Łazienkowskiej Majewski zagrał w maju 2003 roku przeciwko Ruchowi Chorzów. Po 18 latach będzie miał okazję zagościć w stolicy w zupełnie nowej roli.

Stal miała słaby początek sezonu, ale od kilku kolejek jest niepokonana. Po przegranym meczu w Pucharze Polski z Wisłą Kraków, najbliższy rywal Legii zaczął radzić sobie w Ekstraklasie bardzo dobrze. Wygrał z Radomiakiem i Zagłębiem, a także zremisował z Cracovią, Wartą Poznań, a także przed tygodniem z aktualnym liderem - Lechem Poznań. Od samego startu aktualnych rozgrywek Stal preferuje grę w ustawieniu podobnym do Legii. Rywalizacja dwóch drużyn grającymi trzema obrońcami można przynieść ciekawe widowisko.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii ze Stalą Mielec rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Laguna - 07.11.2021 / 15:56, *.t-mobile.pl

@Karnetowicz: ,pomogę

odpowiedz
Karnetowicz - 07.11.2021 / 14:30, *.tpnet.pl

Pierwszy raz od lat odpuszczam mecz... To nie na moje nerwy...

odpowiedz
Hiszpan - 07.11.2021 / 15:00, *.telnaptelecom.pl

@Karnetowicz: Mam dziś tak samo...

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 07.11.2021 / 15:21, *.play-internet.pl

@Karnetowicz: nie odpuszczać, trzeba pomóc drużynie. Moja ekipa praktycznie w komplecie.

odpowiedz
AAA - 07.11.2021 / 14:07, *.play-internet.pl

Do Hiszpan:tylko nie Skibickiemu.

odpowiedz
Hiszpan - 07.11.2021 / 14:28, *.telnaptelecom.pl

@AAA: Na skrzydle lub ataku da radę. Pogoń dziś 7 Polaków w pierwszej 11 i sami Polacy na ławce. Tam Kucharski by nie poszalał...

odpowiedz
Michał - 07.11.2021 / 13:51, *.plus.pl

Jazda z tą Stalą dzisiaj. Stopić ją z 5:0 i dawać na pełnej ku...ie po 3 punkty. Do boju LEGIO WARSZAWA ukochana ma. Jedziemy z nimi LEGIO!!!

odpowiedz
chrisSiekierki - 07.11.2021 / 13:13, *.vectranet.pl

Jeśli dziś zagramy z takim zaangażowaniem jak w pierwszej połowie z Napoli to wygramy bez problemów... ale czy nasze gwiazdy stać jeszcze w lidze na podjęcie walki ?? Oczywiście z jedną zmianą personalną z pierwszej połowy Martins za Slisza ( którego często sam broniłem ale z tego meczu jego wyczynów nie da się obronić )

odpowiedz
Wojtek86 - 07.11.2021 / 12:25, *.chello.pl

Dziś będą pierwsze punkty od dawien dawna.

odpowiedz
Sarcastico. - 07.11.2021 / 13:36, *.inetia.pl

@Wojtek86: Tylko pytanie ile tych punktów.

odpowiedz
chrisSiekierki słowo punkty to liczba mnoga więc pewnie 3 - 07.11.2021 / 14:04, *.vectranet.pl

@Sarcastico. :

odpowiedz
Bolo Łącznik - 07.11.2021 / 12:23, *.114.236

Legia - Stal 0:1 po samobóju Jędrzejczaka, a po meczu Miodulski wywieziony że stadionu na taczce. Tak to widzę.

odpowiedz
Hiszpan - 07.11.2021 / 10:57, *.play-internet.pl

Panie Trenerze. Niech Pan da szansę Włodarczykowi, Kostorzowi i Skibickiemu z przodu. Po co Kastrati , Rose i Charatin?????

odpowiedz
Piotrek Ochota - 07.11.2021 / 12:24, *.t-mobile.pl

@Hiszpan: Ponieważ ktoś wziął prowizję za sprowadzenie ich do Legii, a teraz słup musi to opchnąć dalej. I loczki oraz korpobełkot nie pomogą. Gdybym nie był z (L), to bym dzisiaj kibicował ...ujówce. Tylko że nawet porażka niczego nie zmieni. Nie będziemy grać młodzieżą, bo ten ubek od noszenia kluczykowi (to nie literówka - kto wie, to wie) teczki i nie tylko nad niczym nie panuje, bo wystarczy na niego spojrzeć.
A w defensywie jesteśmy wy*ści. Po prostu nie mogą się nachwalić. 45 minut i ogień.
Obym się mylił...

odpowiedz
Hiszpan - 07.11.2021 / 14:08, *.telnaptelecom.pl

@Piotrek Ochota: Kwestia czy trener zagra wbrew Kucharskiemu. Bo jak młodzi Polacy daliby radę to miałby problem jak uwiarygodnić kolejny zaciąga zagranicznego szrotu zimą.

odpowiedz
Piotrek Ochota - 07.11.2021 / 18:02, *.t-mobile.pl

@Hiszpan: I wiesz co, jestem wqr jak dwno nie byłem. Stąd moja ilość postów. Odezwę się jutro.

odpowiedz
Matt - 07.11.2021 / 10:43, *.132.229

W ostatniej dekadzie Legia zdobyła najwięcej tytułów w historii, a wy dalej nie zostawiacie suchej nitki na prezesie. Racja, inne kluby miały więcej szczęścia.

odpowiedz
peru123 - 07.11.2021 / 11:28, *.chello.pl

@Matt:
Tak ale to Legia ma największy budżet i powinna już dawno odjechać reszcie tak jak Bayern w Niemczech, a nasze zarządzanie finansami, składem i szkoleniem jest na poziomie 15 miejsca. Jakby Miodek zarządzał teraz w np Stali Mielec to teraz byłaby ona w 2 lidze z perspektywa niewypłacalności i bankructwa.

odpowiedz
Przemek - 07.11.2021 / 11:54, *.aster.pl

@Matt: Stała się też najbardziej utytułowanym polskim klubem. Jeżeli prezes Mioduski rzeczywiście łoży swoje własne pieniądze to szacunek mu się należy i to mimo fatalnych decyzji co do piłkarzy i trenerów. Obawiam się jednak , że prawda może być nieco inna - może być i tak , ze Legia jest potężnie zadłużona i za chwilę czas pokaże czy nie będziemy w jeszcze gorszej sytuacji finansowej niż Barcelona. Reasumując może się okazać, że to zadłużenie obciąży bezpośrednio klub a nie Miodka. On się wycofa a my pójdziemy finansowo na samo dno. Oby nie !

odpowiedz
Wolfik - 07.11.2021 / 12:35, *.mm.pl

@Przemek: Wiekszośc z nas ma uzasadnione pretensje do Mioduskiego o sposób prowadzenia klubu. O strukturę organizacyjną, o brak prezesa czy dyrektora sportowego znającego się na rzeczy. Było i jest to wałkowane do obrzydzenia. Większość komentujących na forum chciałaby by właściciel się zmienił. Od razu napiszę, że ja też należę do tego grona.

Ale doswiadczenie uczy, że sytuacja nigdy nie jest zero-jedynkowa i aby coś zmienić nalezy mieć alternatywę. Większośc pisze "Legia sobie poradzi". Nie wiem skąd takie przekonanie, bo przykłady z krajowego podwórka mówią coś innego. Są kluby w Polsce, utytuowane, z liczną rzeszę kibiców które mimo wszysko nie poradziły sobie. Przykład z mojego regionu - Ruch Chorzów. Tam prezesem swojego czasu został nawet znany kibic a trenerem legenda klubu. Skonczyło się spadkiem z ex, potem z 1-ej i 2-iej ligi. Zapytajcie sympatyków tego klubu czy ktokolwiek brał pod uwagę taki scenariusz?

Ale ok. Silesja to nie Warszawa. Może nie wiem wszystkiego, nie znam bowiem warszawskich realiów. W takim razie prosba - jeśli ktokolwiek z Was zna człowieka lub podmiot który w obecnej sytuacji (inflacja, rosnące ceny) byłby zainteresowany odkupieniem od Mioduskiego udziałów (bo przecież nie mówimy tutaj o "złotówce") i włożeniem kolejnych 200-250 mln w zespół to podajcie nazwę. Chociaż jeden , góra dwa potencjalne przykłady. Oczywiście pomijam "mało istotny fakt" że obecny własciciel chciałby się udziałów pozbyć (w każdym razie ja o takich deklaracjach nie czytałem).

Może się narażę, ale uważam wiarę niektórych, że na miejsce Mioduskiego są tabuny chętnych za dziecinadę. Nie przyjedzie tutaj żaden nowy Leśniodorski na białym koniu i nie sypnie groszem. Napiszę więcej - polska liga pokazuje, że rodzimi biznesmeni są "za krótcy". By ją zdominowac trzeba wyłożyć nie 200 mln a co najmniej 500. Tak na początek. A potem jeszcze zatrudnić trenera (nie polską myśl szkoleniową z karuzeli), piłkarzy spełniających jego wymagania, itp, itd. Do tego dochodzą kwestią pozasportowe o których często pisał Kolega Krzeszczu (większośc wie jakie).

Ale jak napisałem - nie znam realiów warszawskich. Proszę zatem o propozycje. Góra dwie...

odpowiedz
Piotrek Ochota - 07.11.2021 / 12:40, *.t-mobile.pl

@Przemek: Ile ci dali? Dopiszę, że z tych "własnych pieniędzy". Ja wymiękam. Co wy robicie???

odpowiedz
Przemek - 07.11.2021 / 13:08, *.aster.pl

@Piotrek Ochota: Chyba nie zrozumiałeś mojego komentarza. Przeczytaj powoli ze zrozumieniem, a nie pisz na szybko w emocjach. Ja w żadnym przypadku nie jestem fanem Miodka , krytykuję tez mocno jego poczynania jako właściciela klubu. Jeżeli jednak wykłada własną kasę to ok. i mimo wszystko szacunek , a jak pogrąży finansowo klub i go zadłuży to masakra. Co więcej podejrzewam , że raczej bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja. Na ten moment jednak nie mamy ostatecznych informacji w tym zakresie. Skąd z mojego komentarza wydedukowałeś , że popieram działania prezesa to nie wiem. Trochę logicznego wnioskowania.

odpowiedz
L - 07.11.2021 / 14:45, *.tpnet.pl

@Przemek: Nikt mu nie kazał pchać się na właściciela i prezesa jednocześnie. To oczywiste, że jak już pełni te dwie funkcje to dokłada to tego "biznesu" ze swoich pieniędzy. To powinno być jasne jak słońce a nie tak jak ty piszesz, że trzeba być mu wdzięcznym. Nie trzeba! Bo my go do tego nie namawialiśmy. To była jego decyzja. Myślisz, że jak jest w innych klubach? Właściciele nie wkładają pieniędzy ze swoich? Twoje myślenie jest bardzo naiwne. To, że musi dokładać sporo to już jest wynik jego błędnych decyzji w przeszłości więc sam jest sobie winien. Dokładając do tego wyniki, styl prowadzenia tego klubu, atmosferę wokół klubu i ogólnie jego decyzje personalne to my na prawdę mamy mieć za co do niego pretensję bo Legia to nie jest jakaś tam korporacja tylko najbardziej utytułowany klub w Polsce z ponad 100 letnią tradycją!!!

odpowiedz
Przemek - 07.11.2021 / 15:21, *.aster.pl

@L: To i ja również mam do niego duże pretensje . Ale jakoś nie widzę tych tabunów biznesmenów chcących od niego odkupić naszą Legię. To Ty raczej jesteś mega naiwny bo pewnie myślisz tłum chętnych z miliardami czeka na przejęcie Legii? A to właśnie za jego prezesury / właścicielstwa staliśmy się najbardziej utytułowanym polskim klubem, a ostatnie 10 lat to tytuł za tytułem. Poznaj wcześniej historię naszego klubu. Ja pamiętam czasy gdzie broniliśmy się przed spadkiem i na tytuł czekało się całe lata więc ostatnia dekada jest dla nas super pod względem zdobyczy. Nigdzie nie napisałem , że trzeba mu być wdzięcznym, nie wiem skąd to w ogóle wziąłeś ? Wg. mnie mimo wszystko jakiś szacunek mu się należy. I jeszcze raz mocno podkreślam ( może nie doczytałeś) jeżeli nie okaże się , że finalnie rozłoży finansowo klub na łopatki. A to jest ważne zastrzeżenie co do tego szacunku.

odpowiedz
L - 07.11.2021 / 15:42, *.tpnet.pl

@Przemek: Nie myślę, że jest tłum chętnych. Prawdopodobnie chętnych nie ma w ogóle. To nie zmienia faktu, że mamy za co mieć pretensje do Mioduskiego. On podejmuje decyzje i on powinien za nie odpowiadać!

odpowiedz
Przemek - 07.11.2021 / 16:06, *.aster.pl

@L: No to zgadzamy się widzę ze sobą:) Ja przynajmniej nie widzę dużej różnicy zdań. Uważam także, że już dawno powinien zrezygnować z funkcji prezesa , ale on za wszelką cenę chce udowodnić, że potrafi to sam ogarnąć. Brak pucharów w ostatnich latach (skutek jego działań i zaniechań) wydrenowały konta naszego klubu i Miodek ma niewielkie pole manewru ( zakup dobrych piłkarzy , zatrudnienie klasowego trenera ) , miota się od ściany do ściany. Awans do LE to wynik ponad stan , nie mamy kadry na 3 fronty , więc teraz widać jak na dłoni jakie są fatalne skutki jego polityki.

odpowiedz
Przemek - 07.11.2021 / 08:24, *.aster.pl

Obecnie gramy jedną z najgorszych piłek w lidze. Nie chodzi więc tylko o same wyniki, ale także o fatalną formę i beznadziejne konstruowanie akcji Od patrzenia na naszą grę dosłownie wszystko boli. Niektórzy piszą o braku skuteczności, ale ja kładłbym nacisk głównie na grę w lini pomocy : Josue , Slisz, Martins, Luqi , Charatin , Lopes , Kastrati. Naprawdę obecnie żaden z nich nie pokazuje odpowiedniej jakości wystarczającej na naszą słabiutką ligę. Oprócz wieloletniej kompromitującej polityki transferowej obecnie zarządzających Legią (dotyczy to zarówno sprowadzanych piłkarzy jak i trenerów ) coś ewidentnie jest nie tak z przygotowaniem fizycznym , nie mogę do końca uwierzyć, że w/w zawodnicy są aż tak żenująco słabi. Przecież np. Luqi przez długi okres prezentował się bardzo dobrze a obecnie jest to cień samego siebie. W każdym bądź razie to jest już ostatni dzwonek aby zacząć wygrywać jesienią. Gdyby wczoraj Łęczna ograła Lecha bylibyśmy na ostatnim miejscu w lidze po kilkunastu rozegranych kolejkach ! Także panowie piłkarze żarty się już dawno skończyły, brać się do roboty i wygrywać mecz za meczem ! Nie wyobrażam sobie takiej hańby żebyśmy zostali czerwoną latarnią tej cienkiej ligi ! Wszelkie granice żenady zostały już w lidze przekroczone....

odpowiedz
K(L)AKIER - 07.11.2021 / 10:19, *.inetia.pl

@Przemek: otóż to, brak środka pola , ludzi którzy kreują akcje , brak ich powoduje ,że wszystko kuleje . Jak nie ma gościa który, potrafi zrobić różnicę w środku to o czym tu mówić.

odpowiedz
Adek - 07.11.2021 / 07:05, *.centertel.pl

I wszyscy razem, nie poddawaj się, ukochana ma...

odpowiedz
Artur.jesion - 07.11.2021 / 03:05, *.centertel.pl

Badania krwi wyszły źle

odpowiedz
Chemik - 07.11.2021 / 17:21, *.centertel.pl

@Artur.jesion : powinni im zrobić badania kału. Od razu by wyszło że mają wszystko w dupie

odpowiedz
peru123 - 06.11.2021 / 23:23, *.plus.pl

Jeżeli tego spotkania nie wygramy to naprawdę projekt Legii w rękach Mioduskiego się skompromituje, słabo to wyglada że jak Legia tego meczu nie wygra to nie będzie to niespodzianką kolejki a czymś zgoła przewidywalnym. Prezesie marny potencjał zespołu zbudowałeś, ale to twoja zabawka, tylko niestety nasze emocje.

odpowiedz
Eduardo - 06.11.2021 / 23:27, *.toneticgroup.pl

@peru123: to jeszcze się nie skompromitował ?

odpowiedz
Peru123 - 07.11.2021 / 00:09, *.chello.pl

@Eduardo:
Tak, do końca jeszcze nie, ale jak przewiduje to na pewno da radę

odpowiedz
kalosz - 06.11.2021 / 22:53, *.mm.pl

skoro tak zle idzie Legii budowanie ataków to dajmy przeciwniokom "grac" i prowadzic gre i kontrujmy...i nie ma to znaczenia z kim gramy :)

odpowiedz