Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Gołębiewski: Skupiamy się nad finalizacją i przejściem z ataku do obrony

Woytek i Mishka, źródło: Legionisci.com

- W ostatnich dniach zajęcia były krótsze, ale bardziej intensywne. Były małe gry i przygotowanie motoryczne. Koncentrujemy się na dwóch aspektach, które mnie bolą najbardziej jako trenera, czyli finalizacją i przejściem z ataku do obrony, bo to nie funkcjonowało tak, jak chcemy. Musimy być bardziej agresywni i szybciej odbierać piłkę. Jeżeli nie będziemy tego robili, będzie powtarzać się sytuacja z meczu ze Stalą Mielec, kiedy straciliśmy łatwo dwie bramki - mówi Marek Gołębiewski.

- W tym tygodniu na treningach pojawili się młodzi, obiecujący zawodnicy. Chciałbym, żeby dotknęli szybszego tempa i lepszej jakości treningu. Potrzebujemy ich też ze względu na braki kadrowe. Niektórzy mają urazy, inni są na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Mateusz Hołownia zagra w sobotę w rezerwach i będzie do naszej dyspozycji na mecz w Zabrzu. Za ok. 2 tygodnie powinien wrócić Maik Nawrocki. Myślę, że na wyjazd do Leicester będzie gotowy. Artur Boruc także trenuje już z pełnym obciążeniem. Mam nadzieję, że nikt nie wróci z urazem z kadry. Wiem, że Filip Mladenović ma lekkie problemy z kolanem, ale nie jest to nic poważnego. Mateusz Wieteska jest przez nas oszczędzany, bo w ostatnich meczach grał po 90 minut. Ci, którzy grają mniej, trenują intensywniej, natomiast ci, którzy grali dużo, mają więcej treningów regeneracyjnych - mówi szkoleniowiec o sytuacji kadrowej.

- Ostatnio lepiej zagrał Mladenović, ale też Luquinhas. Myślę, że i Tomas Pekhart przypomni sobie, jak było w kwietniu i maju, kiedy strzelał dużo bramek. Po ostatnim meczu były nerwy, byłem podłamany, bo każdy myślał, że wygramy ze Stalą. Staram się jednak w życiu być pozytywny i jak głowa ostygła, to widzę więcej pozytywów. Wiadomo, że wyniki i tabela mówią inaczej, ale mam nadzieję, że praca przyniesie efekt, bo widzę, że chłopaki mocno pracują. Nie robimy dni wolnych, bo chcemy by każdy był jak najlepszej formie. W poniedziałek i wtorek będzie po jednym treningu, w środę dwa, potem po jednym i w sobotę wyjazd do Zabrza. Ponadto w środę będzie trening nieco iny niż piłkarski. Chcemy chłopaków dodatkowo przygotować ogólnorozwojowo - dodaje Gołębiewski.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
Bartek - 15.11.2021 / 09:50, *.chello.pl

No co Wy Panowie, przecież wiadomo, że ten trener jest na przetrzymanie... standardowa procedura Pana Mioduskiego. Trzeba mu życzyć jak najlepiej ale nie ma co się przywiązywać :)

odpowiedz
ageon - 14.11.2021 / 21:05, *.167.39

Cyrk.

odpowiedz
POLSKA!LEGIA!SILNA!WALCZĄCA!DO!KOŃCA! - 14.11.2021 / 20:22, *..

A!NIE!PĘKAJĄCA!I!LENIWA!EKIPA!OD!KUCHARSKIEGO!

odpowiedz
Do kumatych - 14.11.2021 / 18:33, *.telkab.pl

Pilnujecie grupe imprezowa na miescie??? Jakis raport?

odpowiedz
Czijo - 14.11.2021 / 17:47, *.jmdi.pl

Niestety ten trener nawet jaj tymczasowy to pośmiewisko. Widać oszczędzanie kasy. Mioduski ty wiesz co...

odpowiedz
głombowski, a co z przejściem z obrony do ataku? - 14.11.2021 / 14:42, *.lewtelnet-access.de

Skupiacie się na finalizacji i przejściu z ataku do obrony a w drugą stronę to się zesracie?

Przestań udzielać głupich wypowiedzi, zacznij wygrywać albo wypełzłaj

odpowiedz
Przemek - 14.11.2021 / 14:40, *.aster.pl

Szlifować stałe fragmenty gry - szczególnie rzuty różne i wolne. Muci ma przecież młotek w nodze a Josue ciągle nie będzie kopał się w pezecież w czoło. Dobrze , że miałem przyjemność oglądać regularnie na żywo Mistrza / Pana piłkarza Leszka Pisza bo nie pamiętam od tego czasu żeby ktoś tak seryjnie strzalał bramki z rzutów wolnych- zarówno w Legii jak i w całej lidze. Czy piłkarze zostają po treningach i to ćwiczą ? A i Czarek Miszta musi te wolne bronić bo na razie co z wolnego leci to w sieci.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 14.11.2021 / 17:27, *.play-internet.pl

@Przemek: Leszek Pisz,to był kozak.Po nim był Edson,który też miał "ułożoną stopę".Później,to faktycznie,nikogo wyjątkowego nie mogę sobie przypomnieć.Zresztą,przed Piszem też "za bogato"nie było w tym temacie.Z lat 80/90 tych pamiętam Stanisława Terleckiego,którego rzuty wolne można by do tej pory pokazywać co młodszym adeptom naszej "akademii",oraz Dariusza Wdowczyka,który miał armatę w nodze.Poza tą 4 nikt inny (za mojej kadencji) nie przychodzi mi do głowy.Zdrówka.

odpowiedz
Witamina1916 - 14.11.2021 / 23:18, *.plus.pl

@FOREVER LEGIA : Kielbowicz np potrafił strzelać bramki z wolnego

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 15.11.2021 / 13:27, *.play-internet.pl

@Witamina1916: Właśnie miałem dopisać,żeby nie dawać tu Kiełbowicza.Gość okrzyknięty "mistrzem rzutów wolnych" raptem kilka bramek z tychże rzutów strzelił.Tak jak Emreli-"maszyna do strzelania bramek".Niby coś tam strzela,ale nie oszukujmy się-na taki przydomek to trzeba troszkę więcej,niż 5-6 bramek w kilkunastu meczach.

odpowiedz
eLeLeL - 14.11.2021 / 14:03, *..

Zabrać ich do LFC i na trening rugby, może kobiet na początku...

odpowiedz
paw_pawela - 14.11.2021 / 13:08, *.plus.pl

Ćwiczyć strzały...szczególnie Emreli, Lukinias bo co strzał to lipa

odpowiedz
gazza - 14.11.2021 / 10:20, *.inetia.pl

Czego się oni uczą ??? Grania w piłkę ???
To zapomnieli czy jak ???
Jak patrzę jak oni grają to się słabo robi - Oni tak jakby chcieli wjechać z piłką do bramki bez strzału ...A stałe fragmenty gry to jakiś dramat - Setka rzutów rożnych i ani jedna bramka...
Trenować - strzały z pierwszej piłki w polu karnym i rzuty rożne - tu nie trzeba być trenerem by to dostrzec !

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 14.11.2021 / 09:35, *.play-internet.pl

Panie trenerze-tu nie ma co trenować,tu trzeba dzwonić.......

odpowiedz
Ju(L)ius - 14.11.2021 / 09:24, *.vectranet.pl

Czyli w skrócie: "Uczymy się strzelać i biegać"... Muszą sobie przypomnieć podstawy gry w piłkę nożną? Eeehh... Dramat...

odpowiedz
Olomanolo - 14.11.2021 / 09:20, *.207.231

Przecież nie może powiedzieć więcej ponad to co mu pudel kazał

odpowiedz
robert60 - 14.11.2021 / 01:02, *.chello.pl

Skoro dalej jest trenerem to niech próbuje coś zrobić. Ale może lepiej niech już więcej nie opowiada o swojej diagnozie i pomysłach jak wyjść z kryzysu. I tak nikogo do siebie nie przekona dopóki nie pokaże wyników. Byleby tylko cokolwiek mu się udało .....

odpowiedz
szymon - 14.11.2021 / 09:03, *.master.pl

@robert60: ...dla mnie juz wywiesil biala flage, to co mowi w wywiadach to piekne slowa...to czego kazdy ocekuje...boisko weryfikuuje jego merytoryczne przygotowanie...i brak doswiadczenia.

odpowiedz
Sig - 13.11.2021 / 23:29, *.166.58

Może i wuefista ale ze Stołecznym sznytem. Każdy czeka na trenera który nie mówi po polsku albo chociaż z regionu antyLegia. Dajmy szanse trenerowi którzy marzył o Legii.

odpowiedz
Pusia - 13.11.2021 / 22:19, *.vectranet.pl

Wuefista na maksa

odpowiedz
Tyru - 13.11.2021 / 20:37, *.centertel.pl

Panie pudel weź pan rusz głową i dawaj trenera na co człowieku czekasz to jest początek końca kryzysu żeby to ogarniał chłop z doświadczeniem na początek nawet Ojrzynski niewiem na co ty czekasz na papszuna rok czasu ?

odpowiedz
Luk - 14.11.2021 / 09:51, *.timplus.net

@Tyru: Jeszcze przyjdzie taki trenejro, że się zdziwisz... nawet Probierz nam pogratuluje ^^ A tak na poważnie, ja raczej mam obawy co ten loczek jest w stanie wymyślić i jakiego kolejnego dziwoląga nam na ławkę zatrudni.

odpowiedz
:) - 13.11.2021 / 17:02, *.plus.pl

Przecwiczcie atak z 17 miejsca na 1 w tabeli

odpowiedz
Kerad - 16.11.2021 / 10:13, *.chello.pl

@:): i to jest recepta!!!!!

odpowiedz
Przemek - 13.11.2021 / 12:50, *.aster.pl

Walczyć, trenować! Wreszcie musimy się odbić! Jestem jak inni kibice mega wkurzony, ale mamy jeszcze dużo do wygrania w tym sezonie - PP i europejskie puchary wiosną ! ( plus odzyskać szacunek w lidze długą punktowaną serią ) Z drugiej strony zaczyna mnie już denerwować to ciągłe biadolenie i jechanie po chłopakach. Oczywiście dali strasznie tyłka do tej pory, ale jeżeli mamy być na dobre i na złe i oni mają się odbić to trzeba przynajmniej przestać ich obecnie dojeżdżać bo już całkiem stracą morale i poczucie własnej wartości. Zmieszaliśmy ich z błotem ( za postawę w lidze na to zasłużyli) , ale każdy powinien dostać szansę i możliwość poprawy. Na pewno obecne kopanie leżącego już mu nie pomoże ! A do trenera i piłkarzy : tu już nie na marginesu na błąd , zapierdzielać, walczyć, trenować i wygrywać! To jest Legia!

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 13.11.2021 / 11:04, *.com.pl

Tu nic już nie da ,to wina tego że za dużo piłkarzy zostało wymienionych za jednym razem z pierwszego składu i teraz mamy paradoks że nowych jest więcej niż starych,nikt się nie zna,nikt się nie szanuje do tego dodajmy jeszcze to że każdy mówi w innym języku i mamy to co mamy.Tak przewrotnie napiszę że może i te imprezy to nie byłby głupi pomysł,jakby tak chłopaki na 2 tygodnie gdzieś całą drużyną pojechali ,pochlali w opór ,pochodzili na dziewczynki,wybawili się w klubach itp itd,może i by to wtedy pomogło trochę w integracji.

odpowiedz
jarekk - 12.11.2021 / 22:35, *.metrointernet.pl

Moze przewiczyc powrot z ataku do obrony. Albo chociaz z polowy boiska pod swoja bramke. Bo za duzo takich co im sie nie chce wrocic i powalczyc. Wiadomo gwiazdory nie musza.

odpowiedz
Juri - 12.11.2021 / 22:11, *.inetia.pl

Na ataku się skupcie i stałych fragmentach.

odpowiedz
Franio - 12.11.2021 / 19:10, *.tpnet.pl

W zabrzu niestety wpieldor i podolski sie przelamie

odpowiedz
A JĘDZA ZACZNIE GRAĆ! - 12.11.2021 / 21:41, *.120.121

@Franio: PRZEŁAMIE SIE JĘDZA I STRZELI WAM PRZEWROTKĄ BRAMKE W DOLICZONYCH SEKUNDACH!

odpowiedz
MAMY FILOZOFA NIE TRENERA.... - 12.11.2021 / 18:15, *.120.121

OSTATNIE ZDJĘCIE, MÓWI WSZYSTKO, NIE ZNAMI TAKIE GIERKI MR COACH....

odpowiedz
Władeczek - 12.11.2021 / 18:10, *.play-internet.pl

A ja się teraz skupiam nad maciorą faken. Tak przy piątku.

odpowiedz
xyz - 13.11.2021 / 20:17, *.103.145

@Władeczek: ależ to męczace

odpowiedz
Ech - 14.11.2021 / 08:26, *.centertel.pl

@Władeczek: A w sobotę na kasie w Biedrze będzie ciężko...

odpowiedz
Persona - 12.11.2021 / 16:06, *.plus.pl

Powinni miec traning wolny...niech kazdy robi to co umie najlepiej oraz terning kondycyjny to wiadomo... i to wystarczy do utrzymania a nie na sile gosciu z 4 poziomu rozgrywek chce przekazac taktyke co by nie bylo kadrowiczom innych krajow... przeciez ludzie nikt go nie bierze na powaznie tak ciezko to zrozumiec ?

odpowiedz
Sarcastico. - 12.11.2021 / 15:31, *.inetia.pl

Jak to mawiał niegdyś najsilniejszy człowiek świata: To i tak nic nie da, nie da to nic.

odpowiedz
lob - 12.11.2021 / 15:18, *.chello.pl

z tej mąki chleba nie będzie.............za dużo szrotu nasprowadzał złoto ustny prezio.......

odpowiedz
grzesiek - 12.11.2021 / 15:16, *.centertel.pl

Nie ma juz co sie wkurzać. Albo zaczną grać alno nie. Jak spuszczą Legie z ligi to wole nie myslec jakie bedzie wkurzenie kibicow.

odpowiedz
Alan - 12.11.2021 / 15:13, *.t-mobile.pl

Z całym szacunkiem Trenerze ale nie widzę tego pod pańskim okiem.....

odpowiedz
Majkel - 12.11.2021 / 15:11, *.chello.pl

No super powiedziane trenejro. Kierunki Ci się nie pomyliły??? Skupiajcie się jeszcze bardziej nad przejściem z ataku do obrony to w przyszłym sezonie będziemy podbijać frekwencje w Głogowie czy innych Niepołomicach.

odpowiedz
Przemek - 13.11.2021 / 13:01, *.aster.pl

@Majkel: Kierunek jest akurat bardzo dobry , nie ma agresywnego i efektywnego pressingu , po stracie piłki wyglądamy żałośnie biernie , to trzeba natychmiast poprawić, wiele meczów przez to przegraliśmy w tym sezonie. Co do trenera mam swoje duże zastrzeżenia ( brak doświadczenia , brak wyników / trofeów w poprzednich klubach , nie jestem przekonany czy jego wiedza merytoryczna / taktyczna predysponuje go do trenowania Legii , wg. mnie pozostawienie Slisza na drugą połowę ze Stalą zakrawa na dywersję , opowiadanie farmazonów na konferencjach prasowych ) , ale ten aspekt treningu myślę, że określił prawidłowo.

odpowiedz