fot. Woytek / Legionisci.com

Felieton

Słowo po niedzieli: Spadek

Qbas, źródło: Legionisci.com

10 porażek w 13 meczach, w tym siedem z rzędu, przedostatnie miejsce w tabeli, napięty kalendarz, bezstylowość, przedszkolne błędy w obronie. Czy Legii rzeczywiście grozi spadek z Ekstraklasy?

Co bardziej nerwowi kibice zaczęli dostrzegać takie niebezpieczeństwo już miesiąc temu, gdy Dariusz Mioduski powierzył wyciąganie drużyny z kryzysu tymczasowemu, niedoświadczonemu trenerowi. W tym czasie „Wojskowi” przegrali wszystkie trzy ligowe mecze, w których stracili aż osiem goli, a strzelili trzy - dwa po stałych fragmentach i jednego po błędzie bramkarza. Nie pokazali też niczego, co dawałoby nadzieję na lepsze jutro.

Szczytem wszystkiego była porażka w Zabrzu, po dwóch tygodniach reprezentacyjnej przerwy, które, jak można było przypuszczać, zostaną poświęcone na odbudowę gry obronnej, poukładanie klocków. Bo wydaje się, że od tego zacząłby każdy szkoleniowiec. Marek Gołębiewski być może i tak robił, część treningów była zamknięta, ale bezskutecznie. Na pewno zaś dołożył zawodnikom obciążeń, co być może w długofalowej perspektywie było niezbędne. Na krótką metę zaś sprawiło, że na Śląsku legioniści nie biegali dynamicznie.

Przebieg meczu też był niezrozumiały. Legia, mimo fatalnej postawy w defensywie, potrafiła w ciągu kilku minut z wyniku 0-2 wyjść nawet na 3-2. Ostatecznie trzeci gol słusznie nie został uznany, ale wydawało się, że to warszawianie są w stanie zadać decydujące trafienie. Tym bardziej, że mieli przeciw sobie słaniających się na nogach górników. Problem w tym, że gospodarze potrafili się wziąć w garść, przełamać słabość i wykorzystać tę po stronie „Wojskowych”. Tą największą zaś była prawa strona, na co musiał zwrócić uwagę trener Urban, bo jego piłkarze szukali dośrodkowań lub wykończenia akcji właśnie z tej strefy. I ich wysiłek został nagrodzony zwycięskim golem w ostatniej akcji meczu. Jakby się tak zastanowić, gdy po 65. minucie przestało się układać w ofensywie, to może bardziej racjonalne było skupienie się na przypilnowaniu remisu, który, zważywszy na okoliczności, byłby wynikiem do uszanowania i może pierwszym krokiem do odrodzenia. Oczywiście łatwo się mądrzyć już po fakcie, niemniej jest to temat, którego nie można pominąć.

Teraz przed Legią arcytrudne dni. Wylot do Leicester, gdzie trudno liczyć na przełamanie, tym bardziej, że Anglicy będą chcieli się odegrać za porażkę w Warszawie. Ten mecz można by oczywiście odpuścić i skupić się na Ekstraklasie, ale tylko w teorii. Gra w Lidze Europy to nobilitacja, na takie mecze piłkarzy nie trzeba mobilizować, sami chcą pokazać się z jak najlepszej strony, dają swoje maksimum. Grają o sławę i pieniądze. Nie odpuszczą. Chyba że trener wystawi głębokie rezerwy, co wydaje się właściwie jedynym wyjściem.

Tymczasem w niedzielę do Warszawy przyjedzie Jagiellonia, dla której mecze w stolicy mają zawsze szczególne znaczenie, a jednocześnie która, mimo kłopotów, w tym personalnych, zdołała się odbić zwycięstwem z Wisłą Kraków. Białostocczanie z pewnością więc przyjadą w pełni zmobilizowani. Czy Legia będzie w stanie odpowiedzieć tym samym? Patrząc na rezultaty po meczach w europucharach, również z przeszłości, trudno w to wierzyć - zmęczenie fizyczne i psychiczne dają o sobie znać niemal zawsze. A bez pełnego zaangażowania, co wymaga skupienia i walki, wygrana wydaje się być w tym momencie mało prawdopodobna.

Patrząc w terminarz również nie sposób o powody do optymizmu. Legię czeka gra co trzy dni niemal do Bożego Narodzenia i mityczne dwa zaległe spotkania zamiast stać się trampoliną, mogą „Wojskowych” jeszcze pogrążyć, nawet jeśli jedno z nich odbędzie się już po przerwie zimowej. Jagiellonia, potem dwa wyjazdy i dwa domowe spotkania, to nie zwiastuje serii ligowych zwycięstw. Realnym wydaje się więc scenariusz, w którym Legia przezimuje w strefie spadkowej, a w najlepszym wypadku tuż nad nią.

To upokarzające, że w ogóle przyszło przedstawiać takie porównania, ale trzeba wyraźnie podkreślić, że „Wojskowi” niewątpliwie wciąż są dużo silniejsi od drużyn, które ugrzęzły na dole stawki. Ale pamiętać przy tym trzeba, że jak kluby Ekstraklasy wyczują, zwłaszcza wiosną, gdy wiele spraw zostanie rozstrzygniętych, że można legionistom utrudnić życie, to nie omieszkają skorzystać z okazji.

Spadek? Nie. Upadek.

Autor: Jakub Majewski

SONDACzy Legia Warszawa spadnie z Ekstraklasy w sezonie 2021/22?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (88)

+dodaj komentarz
pax - 24.11.2021 / 15:41, *.play-internet.pl

Spadek jest realny. Kilka lat błędnej polityki zrobiło swoje. Kolejny raz nie mamy trenera. Przypadkowi zawodnicy. Brak młodzieży na poziomie. (Nie)przypadkowo wyczekiwany awans do Europy obnażył cały szereg błędów i pokazuje totalną amatorkę i brak wiedzy, umiejętności i pomysłu. Nie wystarczy zmienić trenera i mędrkować o planach i strategiach. Widać że akademia nie działa i prędko nie zadziała bo nie ma narzuconego planu, systemu oceny itp. Wniosek jest taki : prezes do wymiany, bo będą straty finansowe a to już wystarczający powód. Została wydmuszka z logo a dalej nie ma nic. Jest piękna korporacja z milionami obrotów a sportowo pustynia typu KKielce. Może jakoś uda się ugasić ten pożar ale w dłuższej perspektywie nie widzę szans na przejście na kolejny poziom. Kontynuacja obecnej „strategii” to pewny upadek. Skutki są takie że pomijając różne animozje piłkarze wolą wybrać klub o mniejszym prestiżu ale zapewniający trenera i piłkarzy z chęcią do gry dla drużyny. Poważni trenerzy też nie będą chętni by być 9-tym w ciągu 5 lat. Z DNA zrobiło się DNO. Jak w życiu -jeden zły gen, a zmiany ogromne.
Marny jest ten grosz: bez ducha i serca.

odpowiedz
Maciek - 24.11.2021 / 21:53, *.centertel.pl

@pax: od kąd stery objął loczek kazdy rok to kolejny krok w strone upadku. Od poczatku była o tym mowa i golym okiem bylo widac ze jakby byly puchary we wcześniejszych latach to obecną sytuacje mielibyśmy juz wtedy. Brak pucharów tylko przedluzal agonie,no bo byl mistrz i jakos to bylo. Najgorsze ze nie zanosi sie na poprawe

odpowiedz
kibic(L) - 24.11.2021 / 09:50, *.inetia.pl

Niestety to jest dopiero początek lat posuchy. Już przed sezonem Legia miała olbrzymie problemy finansowe. Uratowała klub gra w Lidze Europy. Nie zakładam scenariusza spadkowego, ale... Miejsce w lidze będzie słabe, kasa za miejsce będzie też znacząco mniejsza. Jedyna szansa na uratowanie klubu to Puchar Polski. Jeśli nie uda się go zdobyć, trzeba będzie sprzedać połowę zawodników (w sumie dziś chyba każdy o tym marzy, by więcej niektórych nie oglądać). I wtedy dopiero się zacznie. Chyba czas przywyknąć do takich wyników Legii w najbliższych latach.

odpowiedz
Fcm - 25.11.2021 / 00:01, *.play-internet.pl

@kibic(L): w 96 odeszło więcej niż połowę zawodników i Legia skazana na spadek zajęła 2 miejsce za Widzewem.

odpowiedz
Sponsi - 24.11.2021 / 09:36, *.centertel.pl

Nigdy mi przez myśl nawet nie przeszło, że możemy drżeć o utrzymanie... Wiem, pewnie nie spadniemy, ale w Schalke też tak mówili i myśleli... Co tu się odpie...la?!

odpowiedz
Luk - 24.11.2021 / 09:32, *.timplus.net

By móc czuć upadek z wysoka spaść trzeba, by móc sięgnąć nieba z dna sięgać trzeba...

odpowiedz
Peru123 - 24.11.2021 / 00:13, *.chello.pl

Nie sądziłem że w sytuacji, kiedy mamy odpowiedni stadion, LTC, i jeszcze c.uj wie co będziemy walczyć o utrzymanie. Po najlepszym dziesięcioleciu w historii Legii walczymy o utrzymanie. Mioduski, największy , najpiękniejszy pudel, jasnowidz i wizjoner w jednym, najmądrzejszy i w sumie prawie Mojrzesz walczy o utrzymanie się w tej przaśnej lidze, zajmującej ok 25 miejsca w Europie. Nasz Prezes tysiąclecia, k.r.a jego mać. Nie sądziłem że to napisze, ale jeżeli spadek uwolni nas od tego Jehowy to spadajmy.

odpowiedz
Hehe - 23.11.2021 / 17:41, *.centertel.pl

Nie poddawaj się........
Jejejejeje...
Nanananana..

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 23.11.2021 / 17:33, *.play-internet.pl

Mioduski terminował u Kulczyka,to i działa jak Kulczyk.

odpowiedz
mks 1948 - 23.11.2021 / 17:20, *.plus.pl

zastanawiaja mnie wesole miny waszych zawodnikow pezed i po meczu tak jak by nic sie nie stalo LEGIA POGON POZDRawiam

odpowiedz
hehe - 23.11.2021 / 16:56, *.tvksmp.pl

spadek kontrolowany to jest..10-letni plan dobiega końca...wykasujcie mnie znowu.

odpowiedz
Pawlo - 23.11.2021 / 16:37, *.mm.pl

Słowo po niedzieli to ręcznik Miszta won z Legii !!! Co strzał to gol ,puste przeloty,wypluwanie piłki przed siebie pod nogi przeciwnika ,kołek w bramce !!! Czy nasi trenerzy bramkarzy nie widzą tego że ten parodysta nie nadaje się na bramkarza Legii serio nikt w tym klubie tego nie zauważył???!!!

odpowiedz
Kibolek - 23.11.2021 / 19:43, *.telefonica.de

@Pawlo: przecież to parodysci z zarządu ustalają skład A nie trener

odpowiedz
Pawlo - 24.11.2021 / 10:35, *.mm.pl

@Kibolek : No tak dokładnie to niech Ci parodyści się obudzą w końcu z letargu i przejrzą na oczy że nie mamy bramkarza tylko ręcznik Miszte gramy w 10 przed pierwszym gwizdkiem !!!

odpowiedz
Wojtek86 - 23.11.2021 / 14:30, *.chello.pl

Kolejne porażki niestety bardzo mocno nas do tego spadku zbliżą.

odpowiedz
legionista - 23.11.2021 / 14:26, *.net.pl

wszystko gnije wszystko gnije wszystko gnije smród unosi się unosi się i bije. Panie Mioduski dokąd pan zmierzasz.

odpowiedz
Olomanolo - 23.11.2021 / 15:45, *.207.247

@legionista: Defekt Mózgu ? Bo już nie pamiętam

odpowiedz
Stypa - 23.11.2021 / 13:13, *.play-internet.pl

... [*]

odpowiedz
Qqleskoo - 23.11.2021 / 09:14, *.chello.pl

Skoro Mioduski oszukał Boruca na premii za LE to równie dobrze mógł oszukać pozostałych piłkarzy. Dlatego protestują i przegrywają mecze. Żyleto obudź sie, czas zerwać sztame z mioduchem i domagać sie ostro dymisji zarzàdu!!!!

odpowiedz
Pawel - 24.11.2021 / 15:00, *.t-mobile.pl

@Qqleskoo: od kogo chcesz się domagać zmiany zarządu? Od właściciela? oO

odpowiedz
FcL - 22.11.2021 / 23:20, *.as9105.com

Potrzebny konkretny trener,nie mam nic do pana Papszuna,ale zdecydowanie wolałbym,żeby to nie był on

odpowiedz
Przemek - 22.11.2021 / 22:56, *.aster.pl

Artykuł całkiem ok. , ale pisanie , że wystawienie rezerw na Leicester " wydaje się jedynym właściwym wyjściem " - te słowa są dla mnie nie do wyobrażenia , tak w żadnym przypadku nie można zrobić! Dopóki mamy szansę zachować w sensie sportowym twarz w tym sezonie to musimy o to walczyć ze wszystkich sił! - dlatego gramy o puchary na wiosnę ( nawet LK byłaby super) i o Puchar Polski. Sytuacja w lidze jest fatalna i hańbiąca ( Stanko Svitlica jasno mówi kogo to wina i się z nim zgadzam, na marginesie oglądałem z trybun jego bramkę w Krakowie na Wiśle, która de facto dała nam mistrza Polski - jeszcze raz dzięki Stanko !) ,ale nie trzęście się aż tak o ten spadek . Jeżeli te gamonie zatrudnią profesjonalnego szkoleniowca, który solidnie przepracuje okres przygotowawczy to nawet ten skład spokojnie utrzyma się w lidze. Dlatego odpuszczanie meczu z Leicester uważam za aberację. Spadku nie dopuszczam, chyba, że byłaby katastrofa finansowa klubu i piłkarze nie otrzymywaliby wynagrodzeń. A nawet gdyby to w Katowicach na GKS-ie byłem ze 20 lat temu , to byłby w sumie powrót do przeszłości/ młodości ... Buda, buda , łańcuch , pies ! Katowice Katowice GKS ! Już o czarnej d.. nie wspominając:)

odpowiedz
Osa(L) - 23.11.2021 / 01:32, *.15.136

@Przemek: Rembertów ;)

odpowiedz
Przemek - 23.11.2021 / 13:31, *.aster.pl

@Osa(L): Rembertów zawsze z Legią :) Pozdrowienia

odpowiedz
Znawca rynku - 22.11.2021 / 22:39, *.jmdi.pl

Bolesny sezon. Spadek byłby kompromitacją ale bądzmy dobrej myśli

odpowiedz
Biała Siła - 22.11.2021 / 22:21, *.t-mobile.pl

Jak najbardziej realny scenariusz,Brawo Panie Darku ,

odpowiedz
pawko - 22.11.2021 / 22:13, *.inetia.pl

Bieda i smród w tabeli. Pycha kroczy przed upadkiem.

odpowiedz
marco polo - 22.11.2021 / 21:52, *.chello.pl

Jestem kibicem Legii od 1964r. Kiedyś dawno temu to chyba przez 20 lat byłem na wszystkich meczach Legii na lazienkowskiej i przyznaję że takiego dziadostwa nigdy nie było. Gdy Mioduski przejął samodzielnie klub to mówiłem wszystkim znajomym kibicom że ten człowiek doprowadzi klub finansowo i sportowo do ruiny i tak stopniowo się dzieje. Niech kibice wezną sprawy w swoje ręce i ratują ten klub.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 22.11.2021 / 19:48, *.centertel.pl

skibicki patałach nie jest godzien nosic koszulki Legii wypier.... ć z malolatami ktorzy je...a caly sezon wszystkie porazki Legii w tym sezonie to wina skibickiego !!!!!!!! na 20 prob w meczu nawet 1 wrzuta mu nie wyjdzie takiego beztalecia nie ma nigdzie na swiecie to jest dno dna niech wypier... a z tego klubu skibicki trolu wypier....j

odpowiedz
Piotr Niedek - 22.11.2021 / 20:08, *.t-mobile.pl

@kami(L)PRAGA: Ty je...ęty gościu jesteś. Sam Skibicki zawalił nam 10 meczów w lidze? Tylko on się kompromitował, a inni grali na swoim poziomie? W niektórych meczach nawet nie grał, czubku. Znalazłeś sobie kozła ofiarnego, a powinieneś się leczyć chory człowieku. Tu jest wielu winnych nie wyłączając nawet Boruca który olał Legię bo mu nie zapłacono premii.

odpowiedz
Vhfbbnkfknv - 23.11.2021 / 11:49, *.t-mobile.pl

@kami(L)PRAGA: chyba z nim trenowałeś i coś Cię boli hehehe. 3/4 składu do wyje….

odpowiedz
Kibolek - 23.11.2021 / 19:52, *.telefonica.de

@kami(L)PRAGA: skibicki owszem do odstrzału Ale z nim również mLADENOVIC główny SABOTAŻYSTA kolejny to EMRELI, kastrati, johansson, abu Hanna, rose , martins , josue, slisz, lopes BEZTALENCIE . TYM KOMEDIANTOM MÓWIMY WON AMATORZY

odpowiedz
kalosz - 22.11.2021 / 18:43, *.mm.pl

proponuje skupic sie na lidze europy..zezwgledu na kase... a lige póki co odpuscic do "wiosny" i zresetowac sie przerwie i wziasc sie za robote i dac mlodym obroncom grac,"jedza" zamiast sie klócic z "kolegami" niech sie na siebie popatrzy i za robote sie wezmie,bo od dluzszego czasu gra głównie same faule...ba zakonczeniu meczów grupowych w LE bedzie wiadomo co i jak...

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 22.11.2021 / 19:38, *.centertel.pl

@kalosz: POMYSŁ DOBRY ale bez michniewicza za sterami amator praktykant wszystko w dup.... europa i liga

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 22.11.2021 / 19:44, *.centertel.pl

@kalosz: dla sprostowania golebiewski zostal wywalony z 3 ligowej skry czestochowa ktoera chciala awansowac na 2 poziom rozgrywkowy czyli gosc nie nadawal sie w 3 lidze a teraz jest za sterami mistrza Polski rownie dobrze nasz klub bu mogl prowadzic bej z pod sklepu i bylo by to samo w 1 dzien bym ogarnol ten bajzel chlopcy wiedza jak bronic niewiedza jak atakowac

odpowiedz
Luk - 24.11.2021 / 10:13, *.timplus.net

@kami(L)PRAGA: Od początku wiedziałem, że Michniewicz zostawi za sobą zgliszcza w szatni i zdemoluje ofensywę, a i defensywa wcale nie pozostała po nim (niby specjalista od defensywy) solidna, sam wybór po CM trenera II Legii uznałem za błąd bo liczyłem, że do końca rundy wróci Vuko (wciąż bierze kasę za swój kontrakt), ale teraz chociaż widzę jakieś światełko w tunelu mimo wyników na papierze i myślę, że nawet amator lepiej sobie poradzi z utrzymaniem niż Czesław więc on nawet na okręgówkę się nie nadaje.
Widzę jedno obecnie, jest kryzys jakiego nie mieliśmy w powojennej historii klubu, za który obwiniam prezesa i dyrektora sportowego, ale również poprzedniego prezesa, kolejny to CM (ale ktoś go tu zatrudnił), za jego kadencji nie wybił się żaden młody, transfery w dużej mierze prezentowały się na boisku pozytywnie i nawet myślałem, że nawet pod okiem Czesława będzie to w ofensywie taki samograj jednak czas zrobił swoje, szatnia się posypała (to akurat 100% zasługa trenera, ale podkreślam po raz kolejny, ktoś go tu zatrudnił) i wszystkie dobre transfery równały już tylko w dół. Niestety był zbyt długo trenerem i poniekąd brak większej krytyki kibiców mógł sprawić, że nie wywalili go jak poprzednich trenerów przy pierwszej lepszej okazji i stąd tak głęboki kryzys drużyny bo tam już nic nie funkcjonowało po jego kadencji.
Reasumując, winni całej sytuacji klubu są prezesi/właściciele i to nie zaczęło się za samodzielnych rządów Loczka, a najlepiej finansowo i wizerunkowo wyszedł na tym Koralik, a dużo też w klubie zawalił tylko jego decyzje i polityka zaczęła się odbijać dopiero po jego odejściu (to jak w polityce, wiele decyzji rządu odczuwamy dopiero za kadencji kolejnych) dlatego dziwi mnie przynajmniej tu tak pozytywna ocena akurat Leśniodorskiego.
P.s. Jest cały szereg drużyn, z których wywalano CM, jakieś wnioski?

odpowiedz
aLbin - 22.11.2021 / 18:24, *.93.162

Ręcznik w bramce. Lewa obrona nie istnieje. Obrońca strzela bramki bo napastnicy nie potrafią. Luki robi co może ale w sumie to ze swoimi gabarytami w starciu bezpośrednim może niewiele. Jędza zapewne niedługo trafi albo do pierdla za pobicie któregoś z tak zwanych kolegów albo do psychoterapeuty bo już wygląda jak wqrwiony i do tego głodny Szopen. Zastanawiam się co choć trochę pozytywnego mógłbym napisać? Chyba tylko to, że listopad mamy w miarę ciepły? Bo o reszcie tych zaputanych mamej to chyba nie ma sensu.

odpowiedz
Mar - 22.11.2021 / 18:10, *.t-mobile.pl

Będzie spadek i nie ma że boli. Tylko będzie trudno wrócić. Właściciel może być w korporacji lub tv, ale lidze grają zawodnicy, a nie amatorzy..

odpowiedz
Kibic - 22.11.2021 / 18:07, *.torun.pl

Jak puchar mozna zdobyc z taka gra? Ciagle nadzieja, ze bedzie dobrze i w pucharach zagramy. Z drugiej strony widmo spadku. Najlepsze sa komenatarze, zeby mlodych wystawiac ;) Czy ktos sledzi wyniki pozostalych druzyn Legii? Zaplecze wydaje sie byc naprawde interesujace ;) ale czy dobre? W CLJ w sumie to chyba do 10 miejsca zespoly moga byc liderami tabeli, wiec no ;) Tak sam pretensje do pilkarzy :) Jak czlowiek pisal, ze ogorki sciagamy to wyzywali, ze teraz koty przychodza. Reprezentant tego i tamtego. Napadzior niczym Niokolic, a teraz sie okazuje, ze same ogorki? To skad zawsze poglad po transferze, ze moze wypalic? Jest tyle klubow w europie. Lacznie z 2 liga niemiecka czy angielska. Kto przychodzi po zamknieciu okienka w europie do Polski? Jak mozna wypatrzyc cos ciekawego? Mamy scoutow lepszych od zachodnich klubow? Raz sie udalo i na tym koniec, a prezes myslal. ze maszynke do robienia pikarzy wymyslil ;) I jeszcze z akademi co roku beda miliony :) Jak pisalem w trakcie budowy jakich trenerow tam zatrudnimy, to odpowiedzi nie uzyskalem. Polska mysl szkoleniowa po AWFie? Urban w Osasunie radzil sobie z mlodzikami. Dlaczego takich ludzi tam nie zatrudnili? Za drogo czy ambicje trenerow sa za wysokie? Powodzenia :)

odpowiedz
Mat Z - 22.11.2021 / 18:00, *.tktelekom.pl

Żeby było śmieszniej to za Cześka mieli przynajmniej parę sytuacji na mecz i to takich że paralityk by trafił (choćby z Rakowem o piaście nie wspominając).
Teraz nawet sytuacji brak... Chociaż druga połowa w Zabrzu przez chwilę pokazała iskierkę...

odpowiedz
bronek49 - 22.11.2021 / 17:33, *.chello.pl

teraz jedyna okazja żeby wprowadzać młodych Polskich piłkarzy a tych zagranicznych drewniaków przesunąć do rezerw lub popędzić z klubu

odpowiedz
Jacek - 22.11.2021 / 17:25, *.tpnet.pl

Nie mamy bramkarza tu jest dla Mnie główny powód przegranych. Zobaczycie ze jak Artur Boruc wroci to wszystko się odmieni .

odpowiedz
LP7 - 22.11.2021 / 19:25, *.play-internet.pl

@Jacek : obawiam się, że Artur już nie wróci...

odpowiedz
Ben - 22.11.2021 / 21:01, *.inetia.pl

@Jacek : Uśmiałem się do łez. Przecież gruby Artuś już w dres się nie mieści i dla nigo podobno kasa ważniejsza od Legii.

odpowiedz
zaba285 - 22.11.2021 / 22:15, *.grupaping.pl

pana Artura to Ty szanuj. on akurat jest chyba jedynym któremu nie można nic zarzucić w tym sezonie, jak grał to trzymał poziom. a teraz ma poważną kontuzję i nie wiadomo, czy nie zakończy się jego kariera. wiem z wiarygodnego źródła, że istnieje taka możliwość

odpowiedz
TeDe85 - 22.11.2021 / 17:07, *.chello.pl

Prawda jest taka, że sezon stracony i jedyną szansą na europuchary jest zdobycie Pucharu Polski. Zostały tylko dwa cele - nie spaść i zdobyć puchar.

odpowiedz
eoriv - 22.11.2021 / 22:54, *.chello.pl

@TeDe85: ty, daj spokój już tymi pucharami, starczy pośmiewiska w lidze.
Najpierw cokolwiek zbudujmy aby potem móc pokazać to w Europie.
Legia ma ponad 100 mln budżetu, potrafi zarobić na samych transferach 80 baniek w jednym sezonie a potem nie wydać nawet 10% z tego na transfery. Zmieniamy czasem po 10 piłkarzy w sezonie, zmieniamy trenerów, zmieniamy systemy, taktyki, zmieniamy wszystko. Jak w takim kalejdoskopie rozpędzonym przez szaleńca może cokolwiek wartościowego powstać co można pokazać w pucharach?

odpowiedz
Rafop - 22.11.2021 / 16:34, *.orange.pl

Jestem z Legia od 1989 roku i takiego dramatycznego sezonu nie pamietam.
Mioduski się ładnie postarał żeby zniszczyć ten klub.

odpowiedz
Wolfik - 22.11.2021 / 16:25, *.play-internet.pl

Dokładnie takie same pytania i odczucia nasuneły mi się w przerwie meczu z Górnikiem i po jjego zakończeniu. Piersza połowa była koszmarem. NIe wiem na co przeznaczono te dwa tygodnie przerwy, ale druzyna wygladała jakby ją zebrano po drodze na Silesjję. Normalnie płakac mi się chciało jak dziecku, gdy widziałem ich poczynania.

Druga połowa nie była lepsza, ale Żaby spuchli. No, ale jak gramy bez PO to tak się kończy.

Czeka nas naprawdę trudna wiosna, bo rywale wyczuli już "krew". Z tego wszyscy muszą sobie zdać sprawę. Inaczej, będzie to rzeczywiscie "historyczny" sezon.

odpowiedz
K(L)AKIER - 22.11.2021 / 15:50, *.inetia.pl

Legia nie spadnie, ale sezon bedzie fatalny, pora zmienic polityke, bo za duzo zaciagu

odpowiedz
Wolfik - 22.11.2021 / 16:27, *.play-internet.pl

@K(L)AKIER: "....Legia nie spadnie". Wiesz, moi kamraci z Chorzowa tez tak powtarzali kilka lat temu.

odpowiedz
R. - 22.11.2021 / 17:03, *.plus.pl

@Wolfik: i co, spadła? :)

odpowiedz
L - 22.11.2021 / 17:11, *.aster.pl

@Wolfik: kamraci z Chorzowa tez byli mistrzem Polski kilka lat temu i spadli z najlepszym skladem w lidze?

odpowiedz
Wolfik - 22.11.2021 / 18:07, *.play-internet.pl

@L: Kolego, to że jest się MP nie oznacza, że nie mozna spaść. By nie spaść, trzeba grać i gromadzić punkty których nikt nam za darmo nie da. Sam fakt posiadania "najlepszego składu w lidze" niczego jak widać nie gwarantuje. Swoim wpisem sugeruję jedynie, by podejśc do sytuacji z pokorą.

Swoją drogą, jeśli w chwili obecnej widzisz jakiekolwiek przesłanki do optymizmu to podziel się ze mną. Po tym co zobaczyłem wczoraj raczej nastawialbym sie na najgorsze...

odpowiedz
oLaf - 22.11.2021 / 15:48, *.vectranet.pl

najbardziej szokujące jest to , że nawet jak wygramy zaległe mecze to Legia będzie nadal w strefie spadkowej!! : O (jeśli Terma wygra zaległy mecz)

Tylko poszerzenie ligi powoduje, że są takie 3 padaki że nawet Legia nie spadnie! To jedyna nadzieja...

odpowiedz
Kamuflaż - 22.11.2021 / 15:35, *.tpnet.pl

Filip Mladenović podpisał właśnie umowę z Husseinem Algaaodem. Łajba tonie, więc pora się ewakuować.

odpowiedz
M@c - 22.11.2021 / 15:26, *.chello.pl

Ktoś jeszcze wypowiedział umowę z C+?:)

odpowiedz
Franco - 22.11.2021 / 15:43, *.plus.pl

@M@c : a to wina c+?

odpowiedz
ehhh - 22.11.2021 / 16:03, *.aster.pl

@Franco: W pierwszej lidze to nam się bardziej ipla i cyfrowy polsat przyda.

odpowiedz
Franco - 22.11.2021 / 20:01, *.plus.pl

@ehhh: fakt :D

odpowiedz
Maqs(L) - 22.11.2021 / 15:21, *.chello.pl

A LICZNIKA HAŃBY PREZESA NADAL NIE WIDAĆ ....

odpowiedz
Mączyński - 22.11.2021 / 14:40, *.plus.pl

Na Leicester rezerwami? Komuś chyba odbiło. Michniewicz wracaj! Z Gołębiewskim nie ma szans na sukces, a na Papszuna Legię nie będzie niebawem stać, bo wpływy do kasy grubo spadną. Czesiek, uratuj ten klub przed pośmiewiskiem, bo kryzys i wpieprzenie się w długi może być większe niż niektórym się wydaje.

odpowiedz
Legion - 22.11.2021 / 14:48, *.194.12

@Mączyński: Człowieku o czym ty piszesz? Jakie "Czesiek uratuj"?! Przecież on jest głównym winowajcą tego, co teraz mamy. To on odpowiada za przygotowania tych parów do sezonu. Skład dostał właściwie nieosłabiony w porównaniu z ubiegłym. Owszem straciliśmy pozycję prawego wahadłowego (odeszło 3 na 1 pozycję), ale za to jest Nawrocki, który jest zdecydowanie najlepszym obecnie obrońcą Legii. Do tego odpalił Muci i wg mnie jest lepszy niż kontuzjowany Kapustka. I z tym twoim Czesiek również w lidze były kompromitacja i gdyby dalej był trenerem, to również by były. Całe szczęście, że go wyrzucono. Szkoda tylko, że tak późno. Jeszcze większa, że nikt w jego miejsce nie przyszedł.

odpowiedz
Tomek - 22.11.2021 / 14:53, *.113.189

@Legion: Ktoś tu odleciał...jedynym piłkarzem którego chciał Michniewicz to Naworcki...reszta to wynalazki Kucharskiego z Mioduskim (ten ostatni stwierdził, że kadra jest kompletna). Strach pomysleć co było gdyby nie była kompletna...

odpowiedz
Legion - 22.11.2021 / 15:06, *.194.12

@Tomek: Toteż ja nie napisałem, że kadra została wzmocniona. Napisałem, że właściwie nie została osłabiona. Nie chciał grać nowymi - jego sprawa, mógł grać "starymi". Tymi, którzy zdobyli mistrzostwo Polski. Ale tak ich przygotował do sezonu, że jest to co jest. I jeszcze te jego "wolne tygodnie", "odpoczynki". Dobrze że tego człowieka już nie ma.

odpowiedz
Mączyński - 22.11.2021 / 16:25, *.plus.pl

@Legion: jakimi starymi miał grać? Wszołkiem, Kapustką, Juranoviciem, Vesoviciem, Lewczukiem, Gwilią? Abu Hanna, Rose, Ribeiro, Kharatin, Kastrati, Celhaka to wszystko wymysły zarządu. Ilu z zaciągu prezentuje sensowny poziom? Emreli i kontuzjowany obecnie Nawrocki? Bo Josue to poza ciekawymi podaniami to się za bardzo po boisku biegać nie chce.

Papszunowi trzeba będzie zapłacić co najmniej 3,5-4 mln zł rocznie. Czy Legie będzie na to stać przy mocno uszczuplonych wpływach? Legie która cały czas płaci kontrakty Michniewiczowi i Vukoviciovi? I zaraz na garbie jeszcze będzie miała Gołębiewskiego?

Będąc prezesem Legii wziąłbym telefon, zadzwonił do Cześka i powiedział: "Czesiek, przepraszam. Mocno pomyliłem się co do Twojej osoby. Wróć. Uratuj nam sezon. Bagno jest większe niż myślałem. Pomóż nam, masz wolną rękę w karach dyscyplinarnych dla zawodników, a wszystkie zimowe transfery i przedłużenia kontraktów od teraz będą zawsze konsultowane z Tobą. Sorry, za moje błędy. Zgadzasz się? Ok?"

odpowiedz
Heniek - 22.11.2021 / 16:31, *.aster.pl

@Mączyński:
To by nas uratowało. A przynajmniej Puchar Polski, jedyna szansa na Puchary w przyszłym roku.

odpowiedz
Franco - 22.11.2021 / 22:53, *.plus.pl

@Tomek: byloby slabiej

odpowiedz
Roma - 22.11.2021 / 14:38, *.plus.pl

Nie muszę mieć racji, ale wydaje mi się, że trzeba zmienić system grania. Obecnie, po jednoczesnym pozbyciu się Wszołka, Vesovicia i Juranovicia ( "uznanie" dla tego kto to wymyślił) i zakończeniu "sezonu życia" Mladenovicia, dalsze granie 3 obrońcami nie ma sensu. Jakość gry obecnych wahadłowych jest słaba w ataku i beznadziejna w obronie. Do tego dochodzi tak naprawdę brak bramkarza ( można dawać szansę młodemu bramkarzowi, ale wówczas muszą być solidni obrońcy). A efekt jest taki, że niemal każda piłka wrzucona w nasze pole karne to gol albo 100% okazja dla przeciwników. Niestety jesteśmy w takiej sytuacji, że nawet 0 : 0 w meczu, to byłoby coś.

odpowiedz
Dd - 22.11.2021 / 14:27, *.supermedia.pl

Fatalne transfery. Wszyscy są w szoku. Wcześniej po wylosowaniu z TransferMarkt coś się udało a tym razem same ogórki.

odpowiedz
Tomek - 22.11.2021 / 14:26, *.113.189

Spadek? Nie. Mioduski i Kucharski.

odpowiedz
Legion - 22.11.2021 / 14:23, *.194.12

Wykupić Nawrockiego, zostawić Muciego i może Emreliego, a reszta out.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 22.11.2021 / 14:48, *.aster.pl

@Legion: Przedłużyć kontrakt z Kapustką.

odpowiedz
hihol - 22.11.2021 / 14:22, *.chello.pl

DariuszMioduski

odpowiedz
Po(L)ubiony - 22.11.2021 / 14:20, *.aster.pl

Co kupisz w Lidlu, w niedzielę, na pół godziny przed zamknięciem? No właśnie..... A Miodzio, taki sposób kontraktowania piłkarzy sobie upatrzył. Jeśli zimą, nie nastąpią istotne zmiany w składzie, nie wylecą: Jędza, Emreli, Johansson, Rose, Ribeiro, Charatin, Mladen i nie pojawi się bramkarz, w miejsce p.o. bramkarza, to przywitamy się z I ligą. Czyli szanse są duże.

odpowiedz
OLaf - 22.11.2021 / 13:58, *.tpnet.pl

To są efekty kupowania zawodników na ilość a nie na jakość...

odpowiedz
lucho_83 - 22.11.2021 / 13:45, *.virtuaoperator.pl

Strach się bać, od 1993 z Legią i tak beznadziejnego sezonu jeszcze nie było....

odpowiedz
Legion63 - 22.11.2021 / 14:28, *.centertel.pl

@lucho_83: 0d 1970 z Legią i tak beznadziejnego sezonu nie było !

odpowiedz
(L)uki - 22.11.2021 / 14:36, *.25.60

@lucho_83: ba, takiego sezonu nie było od 85 lat ( ale ja też od 1993 roku kibicuje L )

odpowiedz
Zawieja - 22.11.2021 / 14:40, *.t-mobile.pl

@Legion63 : Od 1988 z Legią i tak beznadziejnego sezonu nie było, chociaż raz o mało nie spadliśmy na szczęście wygraliśmy z motorem .

odpowiedz
Legion63. - 22.11.2021 / 15:00, *.centertel.pl

@Zawieja: Tak pamiętam ale Piszczyk nie zagrał przeciwko Legii i jakoś poszło

odpowiedz