Uraz Lindsaya Rose - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kontuzje Jędrzejczyka, Johanssona i Rose

Wiśnia, źródło: Legionisci.com / legia.com - Wiadomość archiwalna

Zwycięstwo z Jagiellonią zostało okupione aż czterema kontuzjami piłkarzy Legii. Już po dziesięciu minutach od rozpoczęcia spotkania ostro sfaulowany został Artur Jędrzejczyk, który długo nie podnosił się z murawy. Na boisku zastąpił go Mattias Johansson, który kilkadziesiąt minut potem strzelił swojego pierwszego gola dla Legii, ale... na drugą połowę nie wyszedł z powodu urazu. Za Szweda wszedł Lindsay Rose. Francuz wkrótce groźnie zderzył się głową z Błażejem Augustynem i przy asyście lekarzy zszedł z placu gry.

W samej końcówce przy ofiarnej interwencji nadepnięty przez rywala został Luquinhas. Brazylijczyk był w stanie kontynuować grę tylko przez kilkanaście minut. Niebawem położył się na boisku i zasygnalizował potrzebę zmiany.

Informacje na temat stanu zdrowia zawodników przekazał lekarz Legii, Filip Latawiec. Artur Jędrzejczyk doznał złamania obojczyka, w związku z czym będzie musiał przejść operację. Przerwa zawodnika potrwa około dwa miesiące. Mattias Johansson przejdzie szczegółowe badania rezonansowe mięśni uda, po których poznamy konkretną diagnozę. Lindsay Rose doznał najprawdopodobniej złamania kości nosa. Szczegółowa diagnoza będzie znana po badaniach.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.