REKLAMA

PamiętaMY

Kolejna legijna paczka dojechała na Kresy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii jak co roku zorganizowali przed Świętami Bożego Narodzenia kolejną odsłonę akcji - "Legijna świąteczna akcja na Kresy", w ramach której świąteczne paczki, zostały wręczone polskim rodzinom zamieszkującym Kresy. W drogę ruszyły dwa wypchane po dach busy, w których upchniętych zostało 160 paczek.

Legioniści zawieźli po 50 paczek do szkół w Pakienie i Szumsku. "Pozostałe rozwieziono bezpośrednio do wcześniej wytypowanych rodzin, do ich domów. Skutkowało to rekordową liczbą przejechanych kilometrów, która wyniosła ponad 1500 km! Szacunek i ogromne podziękowania dla Krzyśka i Pawła, którzy odwalili naprawdę kawał dobrej roboty. Zwłaszcza, że w jednym z busów 'wysypał' się przegub, ale dzięki zaprzyjaźnionemu polskiemu warsztatowi w Wilnie (Władeczku, podziękowania i ukłony), po niepewnej co do możliwości zdobycia potrzebnej części nocy z piątku na sobotę, udało się przywrócić sprawność naszego wehikułu. Cóż, reszta na zdjęciach, których jak na możliwości tylko dwóch osób i tak jest sporo, a wszystko z myślą o Was, żebyście choć w ułamku mogli zobaczyć jak wyglądają rezultaty Waszej ofiarności. Wszystkim Wam, niezależnie od stopnia zaangażowania, serdecznie dziękujemy! I jak mantrę powtarzamy, bez Waszego wsparcia i tej umiejętności dzielenia się z bliźnim, nic byśmy nie "ulepili". To Wasza akcja, której my jesteśmy jedynie wykonawcą. Dziękujemy raz jeszcze i przekazujemy najserdeczniejsze, gorące życzenia od polskiej Wileńszczyzny słane do Korony. Dodać należy, że towar na 25 paczek przekazaliśmy też dla Powstańców Warszawskich, które to paczki skonfekcjonowali wolontariusze z Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich na Nowolipiu.

No i tradycyjna lista darczyńców i równie tradycyjnie bez stopniowania, czy jakiejś ustalonej kolejności. Każdy dawał to co mógł i ile mógł i to się liczy, choć niektórzy rzeczywiście przeszli wszelkie oczekiwania w swym zaangażowaniu. Na uwagę zasługuje rosnąca liczba szkół, która włącza się do tej corocznej akcji i uznajemy to za także rosnący przejaw zaufania do nas, ale to już 12 edycja paczki bożonarodzeniowej (z tymi wielkanocnymi i innymi, to już chyba i my się nie doliczymy w twardej cyfrze ile ich było:), więc siłą rzeczy faktycznie gdzieś tam o nas słychać w tej materii. O nas, czyli Legii Warszawa! Gronom pedagogicznym, rodzicom, a także samym uczniom, pięknie dziękujemy. I widzimy w tym wspaniały przykład kształtowania postaw patriotycznych młodego pokolenia" - relacjonują organizatorzy akcji.

Legijne grupy i dzielnice:
Grupa Nowodworska czyli Nowy Dwór Mazowiecki, Ursynów - Narodowy i Legijny, FC Garwolin, Legioniści z Augustowa, Marek, Mińska Mazowieckiego, Legia z Dublina (czyli nasi "Irlandczycy":) Anin-Międzylesie, Pomorscy Legionisci , zjednoczeni we wspólnym działaniu: Żoliborz/Zambrów/Sokołów/Ostrów Mazowiecka, Krewcy Legionisci, legijne: Ochota, Zielonka, Parysów, Mokotów, chłopaki z Fanatico 5(L)1 i PSW (Prawa Strona Warszawy), FC Rzeszów, Okuniew, Kraśniccy Legioniści.

Firmy, grupy i osoby fizyczne:
MaGokm - Grzegorz Kubat, Marcin Pilacinski s. c., klubowicze z Siłowni SFC24, GRH Bluszcz(!), Konrad Kosk z Agnieszką, Izą i przyjaciółmi, Marek 1987, Marta Popowska, Kasia Plewka, Piotrek "Ochudzki" ze znajomymi, Kamil Qchar, Bartek Bednarz, Mateusz Pilch, Arek Kucza, Emil Walczak, Marek z Kobyłki, Rafał z Kocka, Łukasz z Gdyni wraz z bratem, Aleksander Gołębiewski, Marcin Duś, Łukasz Kwiatkowski i wszyscy ci, którzy tradycyjnie (a jest Was sporo:) odmawiają podawania swych personaliów i najczęćciej mówią: Legia Warszawa.

Szkoły:
Katarzyna Dudkiewicz i Szkoła Podstawowa nr 6 Ząbki, Szkoła Podstawowa nr 190 w Warszawie, Krystian Konopa - Szkoła Podstawowa nr 16 w Warszawie - Klasa 5s, Sławomir Dmoch - Szkoła Podstawowa nr 307 oraz 400 w Warszawie, Szkoła Podstawowa w Maciejowicach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jóźwickiego w Górznie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Parysowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Trąbkach/Hucie Czechy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Żabieńcu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Wildze, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, Gminny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Zryw Sobolew, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim, Szkoła Podstawowa nr 3 Zespołu Szkół nr 3, również w Nowym Dworze Mazowieckim.

To co? Do następnego! A tymczasem raz jeszcze Zdrowych i Wesołych!


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Sochaczew - 27.12.2021 / 17:47, *.tpnet.pl

Brawo za akcję !
Szacunek dla darczyńców !
Wielki podziw dla wszystkich rodaków z Wileńszczyzny za trwanie przy polskości pomimo wielu przeciwności !

odpowiedz
KLanik - 27.12.2021 / 13:39, *.vectranet.pl

Wspaniała akcja, Brawo Kibice!

odpowiedz
(L) - 27.12.2021 / 09:05, *.t-mobile.pl

brawo miodek za zwolnienie kucharskiego

odpowiedz
Ziutek - 27.12.2021 / 06:14, *.centertel.pl

Brawo!

odpowiedz
Adam - 27.12.2021 / 00:12, *.88.145

Redakcjo. Czy jest możliwość skontaktowania się, z którąś rodzin na Kresach, bezpośrednio? W celu pomocy indywidualnej, całorocznej, jak zakup ubrań, przyborów szkolnych, środków czystości itp

odpowiedz
Leon - 27.12.2021 / 17:22, *.vectranet.pl

@Adam: Podejdż pod gniazdo na żylecie tam się dowiesz więcej.

odpowiedz
P - 26.12.2021 / 22:30, *.play-internet.pl

Brawa dla wszystkich pomagających !!!!
Brawo!!!!

odpowiedz
docent - 26.12.2021 / 20:41, *.antik.sk

brawo

odpowiedz
oLaf - 26.12.2021 / 19:40, *.vectranet.pl

wspaniała akcja, szacun!!!

odpowiedz
WETERAN - 26.12.2021 / 19:34, *.chello.pl

Brawo!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.