Kacper Kostorz - fot. Woytek / Legionisci.com

Kostorz odszedł do Pogoni Szczecin

Woytek, źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin i Legia Warszawa osiągnęły porozumienie w sprawie transferu definitywnego Kacpra Kostorza. Napastnik podpisał z nowym klubem 4,5-letni kontrakt.

Kostorz trafił do Legii w 2019 roku, zadebiutował 9 listopada 2019 r. w wygranym 5-1 meczu z Górnikiem Zabrze. Przez długi czas zmagał się z problemami zdrowotnymi. Łącznie rozegrał 15 spotkań, w których strzelił 2 bramki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

+dodaj komentarz
Pacocha - 11.01.2022 / 22:04, *.cyfrowypolsat.pl

Do zarządu:
Porażka...
Chłopak nie dostał nigdy szans żeby tu pograć.
A będziecie za nim płakać.
Beznadziejna decyzja. Wspomnicie moje słowa...
Do kibiców:
:(
tylko legia
:(

odpowiedz
R1958 - 10.01.2022 / 16:20, *.t-mobile.pl

W Legii to nawet Lewandowskiego zmarnowano

odpowiedz
Kibolek - 09.01.2022 / 10:50, *.telefonica.de

MIODUSKI amatorze marnujesz kolejnego chłopaka . MIODUSKI wracaj do rodzinnego IZRAELA

odpowiedz
Bart - 08.01.2022 / 10:17, *.autocom.pl

Panowie, my wszyscy mamy starą percepcję. Sprawę trzeba ocenić następująco - młody zawodnik odszedł z drużyny ze strefy spadkowej do drużyny walczącej o mistrzostwo. Chce zdobywać trofea i zagrać w europejskich pucharach za rok.

odpowiedz
Ja - 08.01.2022 / 09:33, *.vectranet.pl

Ludzie, spokojnie, bo niektórzy zaczynają za bardzo szaleć. Kacper Kostorz to nie jest wychowanek Legii Warszawa, przyszedł tutaj z Podbeskidzia w 2019 roku. Głównie tułał się przez ten czas po wypożyczeniach lub miał kontuzje, gdziekolwiek nie był, to po prostu nie błyszczał, a niektórzy płaczą jak po odejściu Nikolicia. Kolejna kluczowa sprawa jest taka, że Kacper nie ma już statusu młodzieżowca, a ma go wyśmiewany i ciśnięty z niewiadomych powodów Rosołek (ta sama pozycja, wychowanek). Krótko mówiąc, koncepcja takiej wymiany jak najbardziej ma sens, pozostaje tylko kwestia ceny i mam nadzieję, że chociaż parę groszy zostało przytulone, bo za Kacpra daliśmy 200 tys. euro, a Pogoń jest świeżo po sprzedaży Kozłowskiego za 9-11 mln. Pozdrawiam

odpowiedz
Ja - 08.01.2022 / 09:39, *.vectranet.pl

@Ja: i jeszcze jedno. Nawet gdyby Kacper był wychowankiem Legii, to ocena akademii przez pryzmat jednego piłkarza jest bez sensu. Budynek to nie wszystko, szkolenie młodzieży w Legii jest dalej kiepsko rozwinięte. Stasiu Czerczesow Wam powiedział to kilka lat temu dosadniej, ja dodam że od przedszkola do magistra nie przejdzie się w trzy lata. Nim LTC da owoce na skalę Lecha, jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie.

odpowiedz
PLK - 08.01.2022 / 23:34, *.156.70

@Ja: Rosołek wychowankiem?????????!!!

odpowiedz
Ja - 09.01.2022 / 13:35, *.play-internet.pl

@PLK: a kim jest, jeśli za młodu wyciągnęła go z Siedlec Akademia Legii, w której potem przeszedł wszystkie pozostałe szczeble?

odpowiedz
oLaf - 11.01.2022 / 13:54, *.vectranet.pl

@Ja: dobre podsumowanie! Fakt, jak średniogrający gość 21 lat ma często kontuzje to ... sprzedać. Szkoda go ale nie był nawet podstawowym zawodnikiem.

odpowiedz
Pawciu - 08.01.2022 / 08:38, *.net.pl

Przy Kucharczyku sie nie rozwinie

odpowiedz
Milan - 08.01.2022 / 11:17, *.plus.pl

@Pawciu: Kucharczyk był i jest dobrym piłkarzem

odpowiedz
KOSTORZ UCZĄCY SIE NAPADADU NA BRAMKE.... - 08.01.2022 / 03:10, *.120.63

NO I DA POGONI!MISTTRZ!ZOBACZYCIE!A POTEM MIODUSKI BĘDZIE NA KOLANACH CHCIAŁ ZNOWU KUPIĆ!KOSTORZ NIECHIANY I BEZ SZCZĘŚCIA ZAPOWIADA JUŻ TERAZ ŻE DO LEGII JESZCZE KIEDYŚ WRÓCI, BRAWO!TY!

odpowiedz
Wuja - 08.01.2022 / 12:23, *.centertel.pl

@KOSTORZ UCZĄCY SIE NAPADADU NA BRAMKE....: Obyś miał racje z tym Mistrzem dla Pogoni. Jak trafisz stawiam flache!

odpowiedz
NA 100 PROCENT!KIEDYŚ WYPIJEMY! - 08.01.2022 / 21:51, *.50.36

@Wuja: W LEgii sie uczą a laury po za Legią ot tak fizjo;ogia Miodoustnego...

odpowiedz
Kibolek - 09.01.2022 / 10:52, *.telefonica.de

@Wuja: jak Pogoń wygra mistrza to mogę basen wódki kupić portowca czy Tobie obojetnie

odpowiedz
eri - 08.01.2022 / 01:11, *.chello.pl

Moim zdaniem jeszcze odpali ;)

odpowiedz
Max - 08.01.2022 / 00:07, *.orange.pl

W Legii jest zła praca w akademii
Nie ma cierpliwości co do własnych
wychowanków najlepiej kupić starych
Zagranicznych piłkarzy którzy nic nie dają
W przeciwieństwie do Pogoni tam jest
Dobra praca z młodzieżą no i stabilną
Praca trenera który pracuje 4-lata
Tam jak chcesz grać to musisz ciężko pracować i to jest różnica jaka jest
W Szczecinie i Warszawie
Nie ma świętych krów

odpowiedz
Dossa Junior - 07.01.2022 / 22:11, *.chello.pl

o, pożałujemy jeszcze, że odszedł z (L), wielka szkoda :(

odpowiedz
Gizior - 07.01.2022 / 20:09, *.alfa-system.net

I odpali tam :)

odpowiedz
Sputnik 44 - 07.01.2022 / 19:24, *.vectranet.pl

Wiadomo chociaż za ile? I czy w umowie są % od kolejnego transferu?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 10.01.2022 / 18:34, *.play-internet.pl

@Sputnik 44: za mniej niz miesieczna pensja Jedzy. Miodek Dealmaker.

odpowiedz
bronek49 - 07.01.2022 / 17:51, *.chello.pl

jak zwykle następny piłkarz Legii został w tym klubie zmarnowany i inny klub na tym skorzysta nastepny zmarnowany talent i on w Pogoni będzie grał i dobrze go jeszcze sprzedadzą , rozpieprzyć tą akademie wybudowaną za ciężkie pieniądze bo nie ma z niej żadnego pożytku

odpowiedz
Darek - 07.01.2022 / 17:37, *.chello.pl

Jak dla mnie to z był lepszy niż Włodarczyk,Skibicki czy Rosołek. Nie dostał szansy.Jak bym miał kogoś się pozbyć to Skibickiego.

odpowiedz
Kibic - 07.01.2022 / 17:28, *.net.pl

Ma talent ale za często kontuzje łapał i nie był do gry, dobra decyzja.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 07.01.2022 / 17:26, *.plus.pl

Nie dano mu u nas szansy ale też dużo kontuzji i chorób ale w tych meczach co grał pokazał potencjał. W Szczecinie zapewne odpali wg mnie to taki drugi Niezgoda może być.

odpowiedz
Singspiel - 07.01.2022 / 19:08, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : raczej Kulenovic. Jaro potrafil uderzyc i technicznie i zza pola karnego

odpowiedz
L - 07.01.2022 / 17:18, *.tpnet.pl

Nie rozumiem i kto teraz będzie grał w ataku? Rosołek? Nie mam nic przeciwko niemu tylko zastanawiam się kto po prostu bo Kostorz odszedł, Emreli pewnie odejdzie. Lopes i Pekhart mówiło się jakiś czas temu, że też mają zmienić klub...

odpowiedz
Curragh - 07.01.2022 / 19:10, *.plus.pl

@L: Pekhart, Lopes i Muci

odpowiedz
antek - 07.01.2022 / 17:17, *..

zlom trzymaja mlodych oddaja logika

odpowiedz
Jan - 07.01.2022 / 19:09, *.t-mobile.pl

@antek: Złom ….zbierasz…?!

odpowiedz
grzesiek - 07.01.2022 / 17:10, *.centertel.pl

Chyba aż taki słabiutki nie był skoro pogoń go bierze. Po za tym nie wiem jak wy ale jak myśle o Pogoni Szczecin teraz po transferze kozlowskiego za 10 mln euro to mysle o dobrze zarzadzanym klubie ktory niebawem bedzie w topce polskiej ligi

odpowiedz
L - 07.01.2022 / 17:13, *.tpnet.pl

@grzesiek: Mam podobne przemyślenia tylko ja już teraz uważam Pogoń za top polskiej ligi.

odpowiedz
inka - 07.01.2022 / 16:35, *.vectranet.pl

kuchy king dogra piłkę w pole karne do kacpra, a ten będąc sam na sam z królem arturem nie zmarnuje doskonałego podani i ustali wynik meczu.

odpowiedz
Benny - 07.01.2022 / 16:03, *.orange.pl

Wcale się nie zdziwię jak w Pogonii odpali i w meczu z nami strzeli gola.
Ilu Legionistów nie dostało w naszym klubie prawdziwej szansy żeby sie zaprezentować a później przechodzili do innych klubów i grali całkiem przyzwoicie.

odpowiedz
:o) - 07.01.2022 / 16:23, *.chello.pl

@Benny: Klasyka gdybania. A ilu było "kozaków" z polskich drużyn, którzy przychodzili do nas i okazywało się, że nie dawali rady?

odpowiedz
wyjazdowicz - 07.01.2022 / 16:41, *.master.pl

@:o): dobrze powiedziane mordo.....a swoja droga co by nie byl za temat xzawsze beda ludzie narzekac nawet jakby przyszedl Messi,Ronaldo i Lewy to sie znajda tacy co beda szukac dziury w całym

odpowiedz
Grodzisk Maz - 07.01.2022 / 19:30, *.centertel.pl

@:o): Mariusz Śrutwa - Ruch Chorzów swego czasu najdroższy piłkarz ligi u nas biegał po pastwiskach dwójki

odpowiedz
Arek - 07.01.2022 / 15:57, *.tpnet.pl

I tam pewnie będzie grał. Dadzą mu więcej szans, w przeciwieństwie do nas. Szkoda.

odpowiedz
MK - 07.01.2022 / 15:51, *.187.2

Nie wiem co dzieje się w Klubie, ale wg mnie Kacper nie dostał szansy. A wydaje się, że ma jaja i charakter do gry. Myślę, że zacznie strzelać

odpowiedz
floyd - 07.01.2022 / 15:11, *.aster.pl

I komu Kacper strzeli bramkę w rundzie wiosennej?

odpowiedz
Wolfik - 07.01.2022 / 15:15, *.mm.pl

@floyd: Nie trzeba być mędrcem, by odpowiedzieć na to pytanie. Bardziej zastanawia mnie, po ciula nam ta akademia skoro i tak pozytku z tego nie ma. A nawet jesli kogos wychowamy, to i tak nie ma pomysłu na jego dalszy rozwój.

A Kacpra zwyczajnie szkoda.

I na koniec: Mioduski musi odejść :).

odpowiedz
McA - 07.01.2022 / 15:19, *.tpnet.pl

@Wolfik: Dobra ale od kiedy ta akademia działa na nowym obiekcie, dajmy im trochę popracować to za 5lat może coś z tego będzie. Jeśli nic to wtedy można marudzić.

odpowiedz
tomciob - 07.01.2022 / 15:31, *.t-mobile.pl

@McA: Witam. Dopóki akademia nie zmieni nazwy z angielskiej "Legia Training Center" na jakąś polską, a chociażby "Centrum Wyszkolenia Klubu Sportowego Legia Warszawa" to gucio z tego będzie. Czemu? Bo angielska nazwa odzwierciedla jakiś kompleks niższości i poczucie, że musimy zawsze kopiować i kalkować od obcych. Tak jakby w Polsce nie było ambitnych, wykształconych i głodnych sukcesu ludzi chcących pracować na własny rachunek. To jest problem mentalny i stąd mamy to co mamy. Pozdrawiam

odpowiedz
Lukers - 07.01.2022 / 15:33, *.chello.pl

@McA: Komu ty chcesz dać czas? To ze Mioduski posatwił TLC nie znaczy ze nie było wcześniej akademi chłopie.

odpowiedz
MK - 07.01.2022 / 15:50, *.187.2

@McA: żeby coś z tego było, to musi być najpierw pomysł, a później wykonawcy. Nic nie zrobimy jak będą zatrudniać instruktorów fitness, Ukraińców i innych przypadkowych trenerów, którzy zgodzą się za tak niskie wynagrodzenie pracować. Tu trzeba zainwestować, bo samo nic nie powstanie

odpowiedz
Sputnik 44 - 07.01.2022 / 19:37, *.vectranet.pl

@tomciob: musisz być bardzo szczęśliwym człowiekiem jeśli Twój największy problem to anglojęzyczna nazwa... Zazdroszczę.

odpowiedz
ws - 07.01.2022 / 15:09, *.chello.pl

Obyśmy nie żałowali wkrótce tego transferu. Ale on ma szansę teraz na mistrza.

odpowiedz
(L) - 07.01.2022 / 15:08, *.t-mobile.pl

Szkoda bo z młodzieżowców był najlepszy

odpowiedz
JWR - 07.01.2022 / 16:10, *.orange.pl

@(L): Już nie jest młodzieżowcem i zapewne dlatego odszedł z Legii

odpowiedz
Czaro - 07.01.2022 / 15:07, *.chello.pl

W Pogoni potrafia promowac mlodych, oby byl jakis procent od transferu moze byc jak z Walukiewiczem.

odpowiedz
Barney - 07.01.2022 / 15:05, *.vectranet.pl

Szczerze powiem,że Kacpra to jednak szkoda

odpowiedz