Jacek Zieliński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

W oczekiwaniu na transfery wahadłowego i bramkarza

Woytek, źródło: Legionisci.com

Do tej pory w trwającym okienku transferowym Legia Warszawa sprowadziła dwóch zawodników. Jako wolny grac do klubu trafił pomocnik Patryk Sokołowski, a z wypożyczenia do Arki Gdynia wrócił Maciej Rosołek. Ustalone zostały jednak inne priorytety, na które wymagane są wzmocnienia. Chodzi o wahadłowych, a w szczególności prawego wahadłowego oraz bramkarza. W ostatnich dniach w Turcji przebywał Paweł Tomczyk, który pomaga Jackowi Zielińskiemu przy transferach. W Belek trenuje aktualnie 17 drużyn Ekstraklasy.

Osoby decyzyjne w Legii nie mają watpliwości, że umowa z Maikiem Nawrockim zostanie przedłużona. - To jedynie kwestia aktywowania wpisanej klauzuli i na pewno to zrobimy - słychać przy Ł3.


Bramkarze

Podzczas zgrupowania wysoką formę potwierdza Artur Boruc, ale w przypadku 41-letniego bramkarza nigdy do końca nie będzie wiadomo, czy będzie do dyspozycji w każdym spotkaniu. Legia prowadziła intensywne poszukiwania doświadczonego golkipera, który mógłby być zmiennikiem Boruca. Spośród kilkudziesięciu kandydatów wyselekcjonowanych zostało trzech.
Pierwszym był Sokratis Dioudis z Panathinaikosu. Zawodnik miał wolną rękę w zmianie pracodawcy, ale niestety na ostatniej prostej jego aktualny klub zmienił zdanie i zablokował transfer. Następnie wydawało się, że na Łazienkowską trafi niemieckojęzyczny bramkarz, ale tu także rozmowy upadły. Według naszych informacji zawodnik wycofał się w ostatniej chwili, ponieważ chciał miejsca między słupkami, a nikt mu tego nie mógł zagwarantować. Wiadomo, że w grę wchodzi jeszcze jedno nazwisko ze skróconej listy potencjalnych bramkarzy.

Oprócz Boruca w kadrze drużyny są jeszcze Cezary Miszta i Kacper Tobiasz. Obaj mają za sobą prawdziwą szkołę życia w ostatnich miesiącach, które nie były łatwe. Tym drugim duże zainteresowanie wyraża Stal Mielec, ale o tym czy temat będzie kontynuowany zależy los Rafała Strączka, który aktualnie jest pierwszym bramkarzem mielczan. Przy Łazienkowskiej nadal bardzo wierzą w Misztę i widzą w nim zawodnika, który może sobie poradzić.

Wahadłowi

Podczas zgrupowania w Dubaju najwięcej minut na prawym wahadle w spotkaniach sparingowych otrzymał Jakub Kwiatkowski. 18-latek radził sobie nieźle, ale wiadomo, że sztab oczekuje wyższej jakości. Mattias Johansson lepiej radzi sobie w obronie i ustawiany był jako jeden z trzech stoperów, a z kolei Lirim Kastrati jest graczem ofensywnym, choć na ten moment trudno się spodziewać, by otrzymał wiele okazji do gry. Według zapewnień Zielińskiego za moment luka na tej pozycji zostanie odpowiednio wypełniona.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (108)

+dodaj komentarz
NIE DLA NAS FORMA ZŁA - 26.01.2022 / 13:57, *.centertel.pl

Czekamy czekamy
czekamy czekamy
Czekamy na sygnał z centraaaali

odpowiedz
Lol - 26.01.2022 / 10:57, *.t-mobile.pl

Uwaga transferów nie będzie brak kalek i łamag za darmo ba rynku. Może coś latem.

odpowiedz
Lol - 26.01.2022 / 10:52, *.t-mobile.pl

Kurde nie ma żadnego łamagi za darmo na rynku. Za kilka dni start ligi. Był Kucharski jest Zieliński problemy te same.

odpowiedz
(L) - 25.01.2022 / 17:39, *.t-mobile.pl

No muszę powiedzieć, że trwa i trwa to oczekiwanie, ale będą hity transferowe...taka cisza przed burzą

odpowiedz
Hiszpan - 23.01.2022 / 23:46, *.telnaptelecom.pl

Poręba nie dla Legii wykreślić z zestawienia.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 23.01.2022 / 18:32, *.play-internet.pl

Zamiast bić piłkarzy,dziękujcie im,że wogóle tu jeszcze są,bo nikt inny na ich miejsce nie przyjdzie.

odpowiedz
Darek - 23.01.2022 / 19:18, *.tpnet.pl

@FOREVER LEGIA : Myślę,że spokojnie znajdą się chętni by przytulić 100-200 tyś zł miesięcznie za leżenie u fizjoterapeutów.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 23.01.2022 / 19:55, *.play-internet.pl

@Darek: Bardziej myślałem o takich do grania,bo do leżenia to napewno się znajdą.

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 23.01.2022 / 11:50, *.16.61

Zanosi sie na transfer?
https://gol24.pl/transfery-nowy-bramkarz-w-legii-warszawa-mistrzowie-polski-zlozyli-oferte/ar/c2-16010999

Zwracam uwage na zasadnicze stwierdzenie: "Nie grał zbyt często przez odniesioną kontuzję."
Czyzby kolejny kaleka? W zeszlym sezonie gral bardzo duzo, w tym tylko 12 meczow, ale nic o jego kontuzji.

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2022 / 14:44, *.mm.pl

@Krzeszczu 2.0: Też zwróciłem na to uwagę. Pozostajje mieć nadzieję, że się wyleczył. Pogodziłem się juz z faktem, że nikt konkretny do nas nie przyjdzie. Z powodów ogólnie znanych, nie będę sie powtarzał.

odpowiedz
Darek - 23.01.2022 / 14:48, *.chello.pl

@Krzeszczu 2.0: Jeszcze tylko murzyn bez nogi i okienko transfery uważam za zamknięte.
Te transfery to zapewne robione są pod kątem fizjoterapeutów by mieli pracę.
Kiedy nasi milionerzy wracają z urlopu z Dubaju?

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 23.01.2022 / 15:21, *.16.60

@Darek : Juz takiego kulawego bez nogi mielismy. Pseudo brasileiro, Edek Kaleka z fabryki kredek. Brakuje tylko slepego, gluchego i niemowy. No i moze zezowaty, albo taki co to ma jedno oko na maroko a drugie na kaukaz.

odpowiedz
Darek - 23.01.2022 / 15:46, *.chello.pl

@Krzeszczu 2.0: U nas to już było kilku "Panów piłkarzy".
Jeden założył za małe buty a później pomylił stadiony(Chukwu)
Jeden lepiej niż w piłkę grał na pianinie(Langil)
Jeszcze inny jeżdziec bez głowy(Manu)
Jego brat bliźniak Ojamaa
Wspomiany przez Ciebie edek.
Hipopotam Hilderberto z 15 kilową nadwagą.
No i as wywiadu Obradovic.
Długo by tu zeszło czasu by wymienić wszystkich.Ogbuke,Suler,Knezevic,Antolovic

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 23.01.2022 / 16:24, *.16.53

@Darek :
- wiecznie kontuzjowany Necid
- "ferrari" czyli Trabant Sradiku
- copa-cabana Pablo Dyego
- paralityk Kulanovic
- pilkarz-widmo Mauricio
- Luxemburski Panasonic (czy Philips)
- amerykansky talent Bryan Iloski
- as juventuskiej primavery Pasquato
- czolg Dupaszvili
troche sie tego zlomu nazbiralo przez lata. A ile kasy w kibel...

odpowiedz
Darek - 23.01.2022 / 17:23, *.chello.pl

@Krzeszczu 2.0: Nam się wydaje że w kibel ale zapewne nie jeden dobrze się obłowił na tych transferach.Zarabiają miliony a Legia tonie w długach.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.01.2022 / 19:17, *.247.12

@Krzeszczu 2.0: historia kontuzji:
https://www.transfermarkt.pl/richard-strebinger/verletzungen/spieler/93768
W istocie można powiedzieć, że kaleka...

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.01.2022 / 21:35, *.247.12

@Krzeszczu 2.0: https://sport.interia.pl/klub-legia-warszawa/news-legia-siega-po-bramkarza-z-czech-strzelil-historycznego-samo,nId,5787458

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 23.01.2022 / 21:44, *.16.53

@vadisodjidjiaofoe: Duzo gral, reprezentant na kazdym szczeblu, Jan Mucha go zna i zna ten rynek, no i bardzo mlody. Wiec chyba opcja jak najbardziej na tak.
Ale maly taki jakis... ;-))

odpowiedz
Adam - 24.01.2022 / 02:27, *.play-internet.pl

@Krzeszczu 2.0: Akurat Phillips nawet nie dostał szansy.

odpowiedz
ZenekL3 - 24.01.2022 / 21:15, *.chello.pl

@Adam: Ta, Philpps nie dostał szansy. A jaką szansę w Legii powinien mieć piłkarz obecnie występujący w 13-tej drużynie ligi Luksemburga.

odpowiedz
tekken (L) - 23.01.2022 / 10:34, *.chello.pl

Z bramkarzy z polskiej to brałbym Hladuna.

odpowiedz
Karamba - 23.01.2022 / 09:30, *.plus.pl

Witam sytuacja z transferami robi sie śmieszna jak to zauważyl jeden z kolegów na forum ze nawet 350 tys euro nie maja na Porębe szok .Wlasciciel od dawna nie ma pojęcia jak podejmowac dobre decyzje w Legii jego doradcy tez nic nie wnoszą sytuacja Legii jaka jest kazdy widzi nawet Termalika robi jakieś transfery a my nic.Pan Jacek czeka zeby tanio kupoc śmieszne jest to ze najwiekszy klub w Polsce nie ma kasy na żadne transfery.

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2022 / 14:46, *.mm.pl

@Karamba: Prawda jest taka, że budźet Legii marnieje co roku. Nie jesteśmy już żadną atrakcją dla zawodników. Era Legii dobiegła końca, czas przywyknąć do nowej rzeczywistosci.

odpowiedz
filand - 23.01.2022 / 02:04, *.t-mobile.pl

Jak zwykle jaja...Bramkarz za Boruca? Śzrot z Austrii...Sprawdzić czy nie Azer jak Oszust Emreli...

odpowiedz
filand - 23.01.2022 / 01:54, *.t-mobile.pl

W polskich rozgrywkach ligowych nie ma zastępcy dla Boruca ? (Miszta i Tobiasz) za słabi? To zciągamy szrot z Austrii?
Ale jaja...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.01.2022 / 22:51, *.t-mobile.pl

Porębę można wykreślić z ewentualnych transferów. Odchodzi do Lens za 350 tys. E. Nawet tyle nie ma w kasie. Czekamy na jakieś transfery? To możemy się zdziwić, kto przyjdzie...

odpowiedz
lol - 22.01.2022 / 20:09, *..

pech kurna nie ma nikogo za darmo ani zadnego kulavego

odpowiedz
Legion - 22.01.2022 / 19:28, *.chello.pl

A na napastnika to my nie czekamy? Nikogo żeby strzelał bramki kupić klub nie zamierza? Kto niby ma to robić? Rosołek z Włodarczykiem i Skibickim?!

odpowiedz
Legion - 22.01.2022 / 19:27, *.chello.pl

To jest parodia. Od początku sezonu było wiadomo, że potrzebny prawy wahadłowy, skoro odeszło trzech i nie ma żadnego. To co zrobiliście? Kupiliście Kastratiego, który żadnym wahadłowym nie jest. Daliście za niego 1 mln E. Bo Sorescu, który akurat wahadłowym jest, a i całościowo piłkarsko od Kastratiego to jest pewnie lepszy, to był ponoć "nie do kupienia". To teraz Raków jakoś zdołał go kupić. Raków Częstochowa! Grający na jakimś stadioniku. I to za mniejsze pieniądze niż wy tego Kastratiego. Jesteście po prostu błaznami i do niczego się nie nadajecie. Naściągaliście jakiegoś szrotu, że albo nie grał rok, albo ciągle kontuzjowany, albo totalnie beznadziejny. Co zrobiliście z tym klubem to najlepiej obrazu miejsce w tabeli. Mioduski won.

odpowiedz
Wolfik - 22.01.2022 / 20:27, *.play-internet.pl

@Legion: Nie dało się, bo może prowizji nie było....
Sytuacja z Sorescu pokazuje, jak działał pion sportowy pod światłym kierownictwem Kucharskiego.

odpowiedz
Semper Fi - 23.01.2022 / 06:56, *.243.22

@Wolfik: I tutaj Wolfik trafiłeś w sedno. Matematyka nie kłamie. Żyjąc w świecie transferów dość długo potrafisz sobie zbudować sieć... Nie mówię, ze tak było na pewno, ale Pan Kucharski sprowadził na Łazienkowską 1/2 moze 5 dobrych ludzi na 70. Tego nie da sie oszukac. Cala Europa widocznie znala "odpowiednich ludzi" by dotrzeć do Pana K. A dwa, ze zastanawiam sie nad jednym... Dlaczego testy medyczne sa, ale testow fizycznych, testow technicznych i psychologicznych nie ma?
Wtf? Przychodzisz do pracy za milion 200000 miesiecznie i ja nie mam prawa Cie sprawdzic? Bo nie podpiszesz kontraktu? Legia powinna teraz naprawdę skupic sie na Akademii i transferach z Polskiej Ekstraklasy. W 5 lat da sie obronic mistrza przy jednoczesnym budowaniu od podstaw Polskiej Potegi. Po otrzymaniu takiego tytulu, mozna ruszac w swiat...

odpowiedz
Paweł - 23.01.2022 / 14:14, *.play-internet.pl

@Semper Fi: niestety to niestety czasy. Nie da się ściągnąć utalentowanych młodych chłopaków i w pięć lat zrobić z nich drużynę. Który tylko kopnie prosto piłkę dwa razy to od razu będzie chciał wyjechać na,, zachód,,. To jest nie realne przy tym właścicielu, i całej chmarze menadżerow piłkarskich.

odpowiedz
oLaf - 23.01.2022 / 15:06, *.vectranet.pl

@Legion: o racja! nawet Wisła Kraków (tak, ten bankrut sprzed roku) kupił kogoś teraz za 1 mln Euro podobno...

Teraz MIodek przez rok będzie udawal jaki on to jest biedny i nie ma 0,35 mln Euro na pomocnika... wstyd.

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2022 / 16:31, *.mm.pl

@oLaf: Sęk w tym, że on nie udaje. Na konkurencyjnym portalu są zestawienia za poprzedni sezon oraz szerzej, za kilka sezonów wstecz. Okazuje się, że nasze zadłużenie szybko rośnie, a budżet wręcz przeciwnie. Jeszcze sezon lub dwa rządów tego pana i bedziemy co najwyżej średniakiem 1-szo ligowym. I to jak dobrze pójdzie.

odpowiedz
NAR. - 22.01.2022 / 18:34, *.play-internet.pl

Miszta się nienadaje !!!!

odpowiedz
Karamba - 22.01.2022 / 15:31, *.cyfrowypolsat.pl

Kolego Kastrati to szrot prezes twierdzi ze najszybszy piłkarz Europy bez komentarza to pozostawie ha ha.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.01.2022 / 12:25, *.t-mobile.pl

Tak mnie to wszystko zestresowało, że zjadłem kilka batonów. Niestety nie pomogło, może trzeba codziennie jeść, albo większe ilości. Ale od cukru skoczy ciśnienie, to już lepiej zajadać się marchewką lub kapustą. Z tyłu, z przodu, z góry, od dołu, z boku, wszędzie widać goły, wychłostany zad. I pytanie na koniec - czy Sorescu jest lepszy, czy gorszy niż Kastrati? I ile za tego drugiego zapłaciliśmy, a ile proponowaliśmy za gracza z Rumunii?

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 22.01.2022 / 13:47, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: No właśni za Sorescu z bonusami milion ojro, a kucharski mówił, że nie kupią bo milion czterysta... więc jak była?? A Kastrati oficjalnie 1milion czterysta a ile w bonusach kto to wie??? I jak legia ma nie mieć długów, jak takie jest zarządzanie Dyrektorzy pionu sportowego grube miliony zarabiają drwina...

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 22.01.2022 / 14:06, *.play-internet.pl

@Trener Bramkarzy: Legia z dużej... oczywiście

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.01.2022 / 15:15, *.orange.pl

@Trener Bramkarzy: Podobna sytuacja była z Kirkeskovem z Piasta. 500 tysięcy było za dużo. Budowanie Legii polega na stawianiu kolejnych pięter, na jednym podpiłowanym palu. I właśnie cały misterny plan poszedł w.p.... Powód jeden - tragiczne inwestycje w ludzi, klub i zawodników. Zarządzanie Legią jest na poziomie Jasia Fasoli, który na oryginalnym, wartym ogromne pieniądze obrazie, dorysował odręcznie, ołówkiem twarz i zadowolony z siebie zarzucił loki na plecy....

odpowiedz
Arni - 22.01.2022 / 12:13, *.orange.pl

Nikt już nie przyjdzie.
Koniec zgrupowania i za chwile pierwszy mecz ligowy po przerwie.
Chyba ze czekają na jakiegoś szrota lasy minute jak zwykle.
Dziadostwo się w tej Legii zrobiło straszne.

odpowiedz
tekken (L) - 22.01.2022 / 11:53, *.chello.pl

Wszołek?

odpowiedz
Karamba - 22.01.2022 / 11:27, *.cyfrowypolsat.pl

Witam też uważam ze nikt nie przyjdzie z nowych zawodników dyrektor Jacek dużo mówi zesztą pamiętam jak był trenerem Legii też była ta sama śpiewka ze ma ktoś przyjśc i nikt znaczący nie przyszedł.

odpowiedz
Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika - 22.01.2022 / 08:52, *.t-mobile.pl

Żaden szanujący się zawodnik do jednego z głównych kandydatów do spadku i z tak fatalną atmosferą w klubie nie przyjdzie. Tak więc panowie piłkarze trenować, przygotowywać się bo po spadku w 1 lidze też nie będzie łatwo.

odpowiedz
medalik - 21.01.2022 / 23:24, *.vectranet.pl

Zamiana Kucharskiego na Tomczyka to kolejny strzał Waszego Prezia w kolano , cała Częstochowa się śmieje - będzie I liga jak nic buhaha

odpowiedz
niecierpLiwi... - 21.01.2022 / 23:45, *.252.29

@medalik : NASZ PREZES JUŻ SIE DOMYŚLIŁ KIEDY POCZYTAŁ TROCHE NA LEGIONIŚCI.COM I NAPEWNO ZWOLNI POMYŁKE I PO TEMACIE...

odpowiedz
Kibolek - 22.01.2022 / 06:35, *.it-home.pl

@medalik : Ale wy chu ugracie w tym sezonie więc nie masz czym się podniecać

odpowiedz
Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika - 22.01.2022 / 08:56, *.t-mobile.pl

@Kibolek : Może i Raków nie ugra za wiele ale to że naszych grajków rozszarpią piłkarsko na boisku to jest więcej niż pewne. Obstawiam tak z 4-0, 5-0 dla Rakowa.

odpowiedz
Lp - 22.01.2022 / 16:11, *.com.pl

@medalik : ty pedalik a powiedz mi jak budowa stadionu? blachą obłożyli?

odpowiedz
Vuko dostał 3 świąteczne bombki od Banasika - 23.01.2022 / 08:54, *.t-mobile.pl

@Lp: Próbujesz nieudolnie dogryźć medalikowi ze stadionem Rakowa a fakty są takie że Raków z takim właśnie stadionem blachą obłożonym leje nas jak chce i kiedy chce. Próbując poniżyć swoim komentarzem Raków sam poniżyłeś właśnie naszą Legię bo Raków nas leje piłkarsko.

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2022 / 16:37, *.mm.pl

@Lp: Częstochowa w wyniku reformy administracyjnej została zdegradowana do miasta powiatowego. Trudno porównywać jej budżet do budżetu Warszawy. Poza tym pokutują zaszłości prezdentury niejakiego Wrony - speca od świętych pomniczków.

Organizacyjnie i (a i pomału sportowo) klub Raków jest na zdecydowanie wyższym poziomie. To oczywiście zasługa ich wlasciciela, który nie tylko prowadzi biznes ale i jest kibicem tego klubu.

Skoro Raków potrafi w kilka tygodni załatwić to, czego my nie umielismy od dwóch lat (Sorescu) to twój komentarz wydaje się żałosny...

odpowiedz
Semper Fi - 23.01.2022 / 20:03, *.243.22

@Lp: Warszawka uderzyla do glowy... Na zegarku sie nie zna ale zloty nosi...
Na silce nie pierwszy raz w adidaskach za tysiaczka... No Warszawka...

odpowiedz
Lp - 23.01.2022 / 20:27, *.centertel.pl

@Wolfik: że im wyszedł jeden czy dwa sezony i podkupili nam jednego gościa o niczym jeszcze nie świadczy...po drugie skąd takie przeświadczenie ze Rakow organizacyjnie jest lepszy? Bo wybudowali szałas w kilka miesięcy zwany stadionem? Pracujesz w tym klubie? Wiesz jak on funkcjonuje? Powtarzane frazesy...Warszawa, Poznań, Gdańsk to są nieograniczone możliwości dla klubów....przypomnij sobie Groclin, Amice i inne wynalazki...

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2022 / 21:42, *.mm.pl

@Lp: Kolego, Raków ma konkretnego własciciela który sprawy klubu powierzył wybranym przez siebie ludziom nie dwa sezony temu lecz pięć-sześć. Klub został wyciągnięty z czeluści rozgrywek 3-cio ligowych na salony ekstraklasy. Cały czas w klubie trzon stanowią ci sami ludzie zatem ich strategia jest stała. Jak to wyglada u nas, przypominac nie muszę. To raz.

Włascicielem stadionu jest miasto nie Raków. MIasto ma status miasta powiatowego i wieloletnie zaniedbania. Stadion nie jest w tej chwili najważniejszy, zatem robi wszystko by spełnic niezbędne wymogi licencyjne. Większy nie będzie, bo jego rozbudowa w tym miejscu jest niemozliwa. Na nowy - na razie - miasta nie stać.

NIe porównuj Amiki czy Groclinu do Rakowa. Raków jako klub ma 100 lat. Jak wygladaja te "nieograniczone możliwości" klubów z wielkich miast widać nawet na przykładach, które podałeś. Lech to Rutkowscy. Legia - Mioduski. Własciciela Lechii nawet nie znam, ale to nieistotne. Jak któremus znudzi się zabawa w klub, skończą one jak owy Groclin. Duzym miastem są Lublin czy Łódź. Albo Katowice. Gdzie są ich zespoły? A Ruch? A Wisła? Rzesze kibiców i bida z nędzą. Takie to są "możliwości". Chociaż przyznaję , "w teorii" rację pod tym względem rzeczywiście masz.

odpowiedz
Lp - 23.01.2022 / 22:37, *.centertel.pl

@Wolfik: obejrzyj wywiad z Papszunem to Ci opowie jak zmieniają się ludzie w Rakowie....nawet teraz zmienili ponownie ludzi w pionie sportowym i dlatego Papszun podpisał kontrakt na rok bo nie wie jak sie to ułoży...tak wiec gadki o strategii to se można.. po drugie jakie ma problemy miasto Częstochowa to ich problem, stadion maja marny i tyle..myślę że za parę lat zobaczymy jak ten super projekt bedzie wyglądał...pozdro

odpowiedz
Leśny Dziadek - 21.01.2022 / 23:12, *.t-mobile.pl

Turcy wysmarowali ofertę za Emrelego. 400 000 Euro.....

odpowiedz
oLaf - 22.01.2022 / 00:17, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: na głowę upadli???? Wypromowaliśmy go w LE na maxa, mało co nie spadliśmy z ligi i to wszystko za ... 0,4 mln Euro ??? Przecież to jakaś kpina!!

A niech siedzi jeszcze 1,5 roku w piwnicy na Legii za swoją "wierności i oddanie" Legii !!!

odpowiedz
Sarcastico. - 22.01.2022 / 01:46, *.orange.pl

@oLaf: Mało co nie spadliśmy z ligi? Możesz wytłumaczyć mi swój tok myślenia?

odpowiedz
der - 22.01.2022 / 10:27, *.tpnet.pl

@Sarcastico. : warto zobaczyć tabelę. chodziło tylko o LE i nic to nie dało.

odpowiedz
Fąfara - 21.01.2022 / 22:54, *..

Skrzydłowyyyy, bramkarz i łącznik. Żyć bez siebie nie mogąąą, dziarscy i nierozłączni, na na na na na na na na ……troszkę humoru nie zaszkodzi :-)

odpowiedz
tonton - 21.01.2022 / 22:15, *.207.31

Wydaje mi się, że Mioduski nie chce utrzymać Legii w eklapie.
Jest przecież szereg opcji, żeby sprowadzić zawodników gwarantujących utrzymanie - np. taki Jimenez z Górnika z klauzulą 650 tysięcy euro (tak tak, wiem, że jak na Legię drewno, ale na utrzymanie starczy).
Patrzę na ruchy transferowe takiego Bruk Betu i stwierdzam, że walka o utrzymanie będzie dla nas mega ciężka

odpowiedz
Lp - 22.01.2022 / 16:27, *.com.pl

@tonton: po co kupować zawodników? żeby się utrzymać? utrzymają się na miękko, sezon jest stracony to Miodek oszczędza ile się da, a będą kupować w lecie na przyszły sezon.

odpowiedz
Lp - 22.01.2022 / 16:37, *.com.pl

@tonton: po co kupować zawodników? żeby się utrzymać? utrzymają się na miękko, sezon jest stracony to Miodek oszczędza ile się da, a będą kupować w lecie na przyszły sezon.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 21.01.2022 / 20:38, *.play-internet.pl

Hahahah duet Tomczyk Zieliński, jeszcze lepszy niż Kucharski... Podkupili nam Sorescu, bramkarza nie ma , napastnika nie ma, największy sukces transferowy powrót Rosołka z wypozyczenia.. Bo ten Sokołowski, to jest poziom wirtuoza Slisza... Degrengolady i Dramaru ciag dalszy...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 21.01.2022 / 20:56, *.t-mobile.pl

@Trener Bramkarzy: Tu nawet najlepszy skaut, czy dyrektor sportowy nie pomoże. W kasie pusto, w głowach od dawna nic nie ma. Trzeba zmówić różaniec, żeby to wszystko do końca nie rąbnęło z hukiem.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 21.01.2022 / 21:38, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: Niestety masz rację chyba.... Jeśli loczek nie sprzeda tego folwarku to bedzie cięzko, tylko kto to kupi z takim zadłużeniem..........

odpowiedz
Kibolek - 21.01.2022 / 20:15, *.telefonica.de

Napastnika i jeszcze raz napastnika i oczywiście MIODUSKI WON Z LEGII

odpowiedz
Leśny Dziadekl - 21.01.2022 / 19:45, *.t-mobile.pl

Znowu czekaja na last minute. Przyjdzie kolejny kulawy, po 3 kontuzjach. Zgarnie kontrakt, powie, że go pobili w Zegrzu i odejdzie na emeryturę...

odpowiedz
Wahadłowy? - 21.01.2022 / 17:11, *.vectranet.pl

Co to znaczy wahadłowy? prawy/lewy pomocnik?, prawy/lewy obrońca? z zadaniami ofensywnymi? Bo i skrzydłowych, bocznych pomocników i bocznych obrońców zaczęło się nazywać mianem wahadłowych. Może dla tego w polskiej piłce jest taka padaka bo nawet trenerzy nie znając podstawowych pozycji piłkarskich i szukają "wahadłowych"

odpowiedz
geds - 21.01.2022 / 20:29, *.chello.pl

@Wahadłowy?:
lepiej żeby zapomnieli o tych wahadlowych i grali na 4 obrońców. Jeśli nie stawialiśmy autobusu jak w LE to w lidze traciliśmy mnóstwo bramek. Tym bardziej że mamy słabych środkowych którzy nie powinni być ustawiani zbyt szeroko. Wcześniej jak u Vuko na bokach obrony grał Vesović i Karbownik to byliśmy i tak super ofensywni na bokach obrony grająć klasycznie czwórką.

odpowiedz
bronek49 - 21.01.2022 / 16:15, *.chello.pl

niech Legia zacznie wreszcie na poważnie traktować tych młodych bramkarzy których teraz mają jest jeszcze Kochalski który marnuje się w Radomiaku a miał być następcą Boruca to któryś z nich powinien być numer dwa a nie szukać innego bramkarza

odpowiedz
c u L t - 21.01.2022 / 15:37, *.252.29

OD KIEDY TOMCZYK PRZYSZEDŁ POMAGAĆ TO PAPSZUN ZREZYGNOWAŁ Z MIODKA OFERTY I W TAJEMNICZYCH OKOLICZNOŚCIACH TRANSFERY KTÓRE LEGIA PRAWIE UGADALA RYPNEŁY DO CZĘSTOCHOWY PRZYPADEK?JAK CZŁOWIEK Z RAKOWA PRZYCHODZI DO PRACY W LEGII , TO BYŁ NASTĘPNY BŁĄD JAK Z MICHNIEWICZEM I KUCHARSKIM...

odpowiedz
Bóg Wojny - 21.01.2022 / 15:13, *.vectranet.pl

Budujemy pseudo akademię i centrum treningowe, a nie mamy wychowanków i talentów.
Przegrywamy transfery że Śląskiem i Rakowem.
Zahorski zarabia miliony a Legia tonie w długach.
Mioduski jest takim kretynem, że wydaje mu się że jest miadasem, ale raczej Hitlera przypomina, bo rozwala wszystko w koło.

Niestety era Legii się skończyła, teraz przez debila Mioduskiego na MP poczekamy kilka lat, oby nie kilkanaście. A liga będzie rządził raków i Amika z Wronek. Prędzej nam do ponownych derbów Warszawy z Polonią niż do Europy.

odpowiedz
Caaami - 21.01.2022 / 15:26, *.plus.pl

@Bóg Wojny: Hitlera? Chyba raczej Mussoliniego, jeśli już trzymać się tej retoryki, bo jednak Adolfowi (do pewnego czasu) nie można odmówić skuteczności i sukcesów, a Benito czego się nie tknął, to kompromitacja :-) A najbardziej przemawia do mnie przeczytane kiedyś na tym forum podsumowanie prezesury Miodoustego: „Midas. Gówniany, ale Midas”

odpowiedz
Arek - 21.01.2022 / 14:34, *.t-mobile.pl

Co z transferów skoro nie ma trenera ?!

odpowiedz
run - 21.01.2022 / 14:17, *.182.226

Kamil Wilczek jest do wzięcia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

odpowiedz
Karamba - 21.01.2022 / 14:40, *.cyfrowypolsat.pl

@run: Kolego m przecież to emeryt po co nam on.

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 21.01.2022 / 15:46, *.255.115

@run: On jak będzie miał wrócić do Polski to raczej do piasta a nie do Legii (sam mówił że to jego pierwszy wybór). Poza tym kto będzie chciał przyjść do drużyny która walczy o utrzymanie??? Dużo było narzekaniami na rok, ale obecnie dyrektorem jest JZ i wcale nie jest lepiej dziwnym trafem jakoś (dwa-trzy transfery upadły na ostatniej prostej) znow będą zwalać, że ktoś im popsól transfery poprzez informacje na Twitterze????. Do póki kudłaty jest właścicielem to nawet gdyby Guardiola i Salihamidzic przyszli to nic by nie ugrali z tym pazernym sępem

odpowiedz
jasio865 - 21.01.2022 / 13:55, *.play-internet.pl

Jacku!!!gdzie są napastnicy???czas ucieka,przygotowania też!!!a tu lipa!!!!kto będzie strzelał bramki????bo bez bramek,tu żadne odkrycie,nie utrzyma się klubu w ekstraklasie,to chyba jasne!!!

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2022 / 13:45, *.mm.pl

Drużyna jest po zgrupowaniu gdzie powinien wykrystalizowac się skład gotowy do walki o obrone ligowego bytu. Tymczasem jestesmy na etapie szukania... Czyli jak zwykle, strategia "na udo".

Jest jeden jeden plus - Patryk Sokołowski spokojnie zastapi papierowego Martinsa. I na tym dobre wiadomości sie kończą. Obrona nie została wzmocniona, skrzydeł brak, w ataku lipa.

Będą jaja do potegi, jak ktoś wypadnie przez Covid (o co nie będzie trudno na początku lutego) lub załapie kontuzje. A najważniesze mecze mamy w lutym.

Wychodzi zatem na to, że owe planowane wzmocnienia specjalnie nam nie pomogą - chyba, że stanie się cud i zostanie kupiony ktoś pokroju Patryka (czyli gotowy do gry na już). Nie bardzo jednak w to wierzę, bo jesli miałoby tak byc to taki Szysz juz by u nas trenował.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 21.01.2022 / 20:02, *.247.57

@Wolfik: Szysz jest za drogi. Nie ma szans. Oczekiwania na pewno większe niż za Slisza. I ciężko na drogim zawodniku potem zarobić...

odpowiedz
Greg61 - 21.01.2022 / 12:13, *.tpnet.pl

Wygląda bardziej ich z Mysliwieckiej czy Czerniakowskiej

odpowiedz
Zenon Xenon - 21.01.2022 / 13:12, *.orange.pl

@Greg61: Po polsku możesz napisać o co ci chodzi?

odpowiedz
Adams - 21.01.2022 / 12:06, *.ip-51-161-196.net

Duzo lodu na głowę -wszystkim tym którrzy zarówno wieszczą katastrofę w transferach jak i katastrofę w lidze .Jak rownież wiecej szacunku dla zawodników Legii -Boruca ,Miszty i Kastratiego .Tamta runda -była wyjątkowa -jedyna w swoim rodzaju -wręcz straszna .Ale kazdy duzy klub w Europie mial taką rundę lub sezon .Malkontentom przypominam tylko ze Ta druzyna -do spadku -pokonala Leicester Spartak Moskwa ,Slavię Praga i toczyla rowny boj z Dynamem Zagrzeb ..wiec oczywiscie przed meczami w Ekstraklasie -trzeba zachować troche pokory ale bez wpadania w histerię .W optymalnej formie wiosną czuję ze wezmieny Puchar Polski i 5 miejsce w lidze a przy okazji policzymy sie z tym sxxxsynami z Gdanska ,Poznania ,Zabrza i Krakowa

odpowiedz
Syn trenera - 21.01.2022 / 14:04, *.play-internet.pl

@Adams : może poza Anglikami pozostałe zwycięstwa to kwestia Szczęścia... I nic więcej w każdym z tych meczy Legia była o klasę, dwie słabsza. A że Czesio jest taktykiem dobrym, to się udało postawić autobus.. Gramy piach bez ładu i składu.. A będzie gorzej obym się mylił... Z chęcią odszczekam..

odpowiedz
Trampek - 21.01.2022 / 14:46, *.125.75

@Adams : Przypomnij sobie ,kto strzelał bramki wymienionym zespołom / i nie tylko - dodaj, kto zapewnił w meczach eliminacyjnych - dalszą grę w fazie grupowej / i w jakich składach grała. Tu nie chodzi jak to określiłaś " wpadanie w histerię ", ale warto cofnoć się do ... najbliższej ... historii aby zobaczyć różnicę w składach LEGII jakimi dysponowała wówczas i obecnie. Przede wszystkim nie mamy ... napastnika, a król strzelców ubiegłego sezonu po kontuzji jeszcze się nie obudził i mam wątpliwości czy do zakończenia sezonu zdąży to zrobić. Celowo nie wymieniam nazwisk. Wzmocnienia, wzmocnienia i jeszcze raz wzmocnienia / praktycznie na każdą boiskową pozycję mogą dać / teoretycznie/ gwarancje na zdobyćie PP ... i miejsca w pierwszej ósemce. Na zakończenie teraz z ... przymróżeniem oka ... Na cud nie ma co liczyć, bo nie każdy trener ma znajomego .... fryzjera , a dzić w modzie są długie włosy nie koniecznie kręcone. Tyle w temacie.

odpowiedz
Kibic - 21.01.2022 / 21:00, *.torun.pl

@Trampek: Ta wiara w klub sie bierze chyba stad, ze nie kazdy rozumie jak Legia zdobywala ostatnie MP. Kazde jedno przez nieudolnosc rywali. Wyglada na to, ze czesc tych klubow spokojnie budowala druzyny i powoli zaczyna to owocowac. U nas co roku pelna wymiana skladu, wiec sukces opiera sie na szczesciu. Teraz go brakuje, bo wymiana skladu okazala sie nietrafiona. Jednak nadal czesc osob uwaza, ze sa to bardzo dobrzy gracze i nasza lige ograc powinni. Ten puchar Polski jest poza zasiegiem na chwile obecna i jesli ktos mysli inaczej to nigdy w pilke nie gral, a komentuje jedynie zza biurka ;) Prezes nieglupi. Najpierw kupil czas kibicow gadkami o Papszunie. Potem zatrudnil 2 bylych legionistow i czesc kibicow zaczela wierzyc w ponowne sukcesy. Narazie widze to tak. Mamy nauczyciela od trenowania i dyrektora bez kontaktow w notesie. Jednak jest DNA wiec do rozpoczecia ligi mozna sie nakrecac. Oby bezposrednie zespoly w walce o utrzymanie sie nie zaczely wzmacniac, bo wtedy bedzie jeszcze trudniej. Poki co patrzymy tylko na siebie ;) oby z fartem bo latwo nie bedzie. Wole byc realista niz myslec, ze Vuko cos zmieni procz dobrej gadki motywacyjnej. Czy ona wystarczy to sie okaze. Zastanawia bardziej co sie wydarzy jak sezon zostanie uratowany, skoro kasa pusta i europucharow moze szybko nie byc. Mioduski odejdz prosze :)

odpowiedz
Luk - 21.01.2022 / 21:42, *.timplus.net

@Kibic: Miodki miodkami, dyrektory dyrektorami, mnie się wydaje, że z tego składu spokojnie większość trenerów wyciągnęłaby przynajmniej pierwszą 5, MC (chyba nie bez powodu inicjały jak początek nazwy sieciówki z fastfoodem) rozje.ł szatnię do tego stopnia, że nawet w LE po wygranych z angolami i ruskimi nie dało się nic zrobić. Dobrze, że Aco dostał okres przygotowawczy przed decydującą walką o PP i ucieczką ze strefy spadkowej bo niestety gruby słowik zawalił dwa poprzednie i było doskonale widać pogłębiający się regres wszystkich zawodników (jeżeli, któryś za jego kadencji zaczął grać lepiej to niech mnie ktoś poprawi). Do utrzymania się wystarczy dobre przygotowanie fizyczne i motywacja, a mam nieodparte wrażenie, że nawet tak mało doświadczony trener jak Vuko powinien sobie nawet bez wzmocnień poradzić. Czemu piszę, że bez wzmocnień? A z bardzo prostego powodu, skład jaki mamy na naszą gnuśną ligę papiery ma jak najbardziej na pierwszą 3 ligi tylko w jakiś niezrozumiały sposób ten "super fachowiec" zrobił z nich skład spadkowy... o europucharach to można zacząć myśleć dopiero w przyszłym roku więc i Zielik będzie miał szansę się wykazać z transferami, dopiero wtedy podejmę się oceny jego pracy bo na razie zbiera za Kucharskiego niezasłużone cięgi jak Gołębiewski za Cześka. Chociaż nie wiem czy JZ nadaje się na dyrektora sportowego, w moim odczuciu chyba nie, ale ocena będzie rzetelna po 2-3 oknach transferowych.

odpowiedz
Kibic - 22.01.2022 / 12:30, *.torun.pl

@Luk: Z tym Czesiem to bym az tak nie szalal jak nasz prezes. Jedyny z papierami "polskiej mysli szkoleniowej" Taktycznie pokazal sie jak wirtuoz "polskiej mysli szkoleniowej" w meczach ze Spartakiem i Leicester ;) Nie ma innej osoby w Polsce ktora by cos ugrala w tych meczach, a na pewno nie 6pkt. Tylko ja go nigdy nie lubilem za to co Radwanskiej. Dobrzy w obronie, slabi w ataku. Gdyby te aspekty poprawic to jeden i druga byliby duzo bardziej rozpozowalnymi markami. Co do Czeska wydaje mi sie, ze skoro mial dobre kontaty z fryzjerem to i ma dobre kontakty z innymi osobami. W Warszawie cala redakcja weszlo go wspiera ;) Nie zabranie kilku zawodnikow podstawowego skladu na mecz pokazalo, ze wie o czyms o czym inni nie wiedza. Zamiast rozwiazac problem z pilkarzami, rozwiazano problem z Czesiem i go zwolniono. Potem tez prezes mowil, ze bedzie pozew na Kowala za opowiadanie glupot o jego pilkarzach... do dzis nic sie nie wydarzylo... Ja to widze tak. Chlopacy po meczu w Leicester tak uwierzyli w siebie, ze poszli w ostre tango i olali lige na rzecz LE. Jak grasz i sie bawisz to z czasem wyjda braki w kondycji,a mecze trzeba bylo grac co 3 dni. Wydaje mi sie, ze taki Emreli do teraz odzyskuje "forme" po baletach na imprezach bez alkoholu ;) Jak zwolniono Czesia to zawodnicy poczuli sie tez bezkarni i mysleli, ze moga wszystko co zaowocowalo szukaniem preteksu z rozwiazaniem kontraktu.

odpowiedz
Luk - 24.01.2022 / 19:17, *.timplus.net

@Kibic: Braki w kondycji i spadki formy było już widać ostatniej wiosny. W tym sezonie to chyba z ligi sobie zrobili jedyne sesje treningowe, jak wyszło każdy widział.

odpowiedz
L57 - 21.01.2022 / 11:35, *.chello.pl

A gdzie napastnik?????

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2022 / 13:20, *.mm.pl

@L57: Przeciez pozyskano napastnika - masz Kolego w rubryce.

odpowiedz
Biała Siła - 21.01.2022 / 11:34, *.vectranet.pl

Kto chce przyjść do spadkowicza potencjalnego ,prosta sprawa ,

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2022 / 13:18, *.mm.pl

@Biała Siła: Taka prawda...

odpowiedz
Darek - 21.01.2022 / 11:33, *.chello.pl

Lista bramkarzy skróciła się do jednego nazwiska.Brawo.A jak ktoś przyjdzie to młodzi mogą zapomnieć o graniu.Może to i lepiej po tym co prezentowali na jesień.
Kastrati już wiadomo,że za dużo nie pogra.Kolejna kasa w błoto.
Czy klub uważa że Zaczniemy wygrywać Rosołkiem i Włodarczykiem w ataku?

odpowiedz
Biała Siła - 21.01.2022 / 13:42, *.vectranet.pl

@Darek : a jest nim Pan Boruc ,

odpowiedz
Julon - 21.01.2022 / 11:22, *.centertel.pl

Miszta może i Legionista ale bramkarz z niego kiepski co najwyżej 3 rezerwowy!!

odpowiedz
L - 21.01.2022 / 11:12, *.t-mobile.pl

Wiem, że gdy Boruc miał kontuzje to młodzi nie najlepiej bronili ale jaki jest sens sprowadzać bramkarza na pół roku? Od nowego sezonu miodek na bank będzie chciał promować młodego. Może trzeba kazać Arturowi zacząć się sportowo prowadzić - zdrowa dieta i zero używek - to może kontuzje go będą omijać...Taka luźna sugestia.

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2022 / 13:23, *.mm.pl

@L: Sens jest taki, że musimy mieć dobrego bramkarza i obrone by uratować ligowy byt. Młodzi bramkarze powinny iśc na wypożyczenie do 1-ej ligi by tam łapać minuty jak swojego czasu było z Eadkiem Majeckim.

odpowiedz
L - 22.01.2022 / 12:04, *.tpnet.pl

@Wolfik: to znajdź mi dobrego taniego bramkarza na pół roku w okienku zimowym który się zgodzi na bycie numerem dwa. Zejdź na ziemie kolego - to nie koncert życzeń.

odpowiedz
olew - 21.01.2022 / 11:01, *.vectranet.pl

Po co nam bramkarz ?! Boruc - dobry, ikoniczny i fartowny. Młodzi z ogromnym potencjałem i dobrymi już umięjętnościami . czwartego kupować ? Skrzydłowi to rozumiem, dokupić lub z dwójki przystosować.

odpowiedz
Hiszpan - 21.01.2022 / 10:53, *.telnaptelecom.pl

Może niech Kudłaty poprosi Raków o 2-3 rezerwowych.

odpowiedz
Wolfik - 21.01.2022 / 13:18, *.mm.pl

@Hiszpan: Wiesz, wyglada na to że niedługo możemy zacząć wypozyczać ich zawodników. To już nawet nie jest śmieszne...

odpowiedz
Pawlo - 21.01.2022 / 10:49, *.mm.pl

Amatorki ciąg dalszy !!! Przy Łazienkowskiej dalej wierzą w Misztę !!! Serio ??? Ludzie ręce opadają wierzą w ręcznika w bramce w puste przeloty i odbijanie piłki pod nogi przeciwnika !!! To jest bramkarz na 1 ligę tyle meczy nam zawalił tym swoim bezstalenciem bramkarskim czy nikt tego dalej nie widzi w tym klubie ???!!!

odpowiedz
Ja - 21.01.2022 / 11:17, *.autocom.pl

@Pawlo: przy tej, cienkiej jak d*pa węża linii defensywnej, ciężko nie puszczać bramek. Czarek wiele zawalił, to prawda, ale wybronił nam mecz z Leicester, a w Neapolu bez niego byłoby nie 3, a 8 do zera. Potencjał mimo wszystko chłopak ma, tylko ktoś musi nauczyć go gry na przedpolu. Poza tym to Legionista, jeden z niewielu z tej armii parodystów, któremu jesienią zależało.

odpowiedz
Wawa - 21.01.2022 / 12:50, *.chello.pl

Amatorki ciąg dalszy buchaaaa
Bramkarz ×Boruc jak wypadnie Tobiasz
Obrona × jedza wites Jochansson Maik brak 1 pozom EX
Pomóc× Luki sokolowski mlade brak 1 na poziomie EX
Atak × Pektar Lopes zakładając że są w formie
Zmienikow brak żaden obecnie zmienik nie prezentuje poziomu EX. Holownia Rosołek itd.......

odpowiedz
Kibolek - 22.01.2022 / 06:49, *.it-home.pl

@Pawlo: Nie widzą bo są ciency i slepi oni myślą o emrelim WON Z LEGII na ataku jak o miszcie na bramce . Miszta to parodia bramkarza . Lepszy Tobiasz

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 21.01.2022 / 10:35, *.play-internet.pl

Amatorki ciąg dalszy... A bramki kto ma strzelać? Gdzie napastnik? Kastrati nie będzie grał zbyt dużo??? To po co było za niego 1,5 mln ojro dawać... Kastrati jak taki kozak to powinien być pierwszy wybór teraz...

odpowiedz