fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

Kibice Legii w 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, kibice Legii z grupy Old Fashion Man Club odwiedzili miejsca pamięci. Delegacja legionistów złożyła wieniec w kwaterze Powstańców 1863 roku na Powązkach Wojskowych oraz zapaliła znicze w Parku Traugutta i pod Cytadelą.

159 lat temu, 22 stycznia, rozpoczął się największy w XIX wieku polski zryw narodowy przeciw rosyjskiemu zaborcy, powszechnie znany jako Powstanie Styczniowe. Była to zarazem ostatnia, niestety spóźniona, próba restytucji idei Rzeczpospolitej Trojga Narodów pod wezwaniem "Wolni z Wolnymi". Mimo początkowych sukcesów Powstanie zakończyło się klęską o katastrofalnych konsekwencjach, niemniej stanowiło ono niewyczerpaną wprost inspirację dla następnych pokoleń Polaków dążących do odzyskania niepodległości.

fot. Michał Wyszyński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
Brawo!!! - 23.01.2022 / 17:00, *.centertel.pl

Brawa dla wszystkich z OFMC.
Jakoś mało wieńców.
Włodarze m.st. i rząd to już nie są w stanie uczcić pamięć Bohaterów?!?

odpowiedz
oLaf - 23.01.2022 / 15:08, *.vectranet.pl

brawo. Trzeba pamiętać o tych niewygranych powstaniach bo bez nich (i podtrzymania ducha Narodu ) nie byłoby sukcesów kolejnych powstań (Wielkopolska i Śląsk).

odpowiedz
mexx - 23.01.2022 / 17:24, *.chello.pl

@oLaf: I Lwowa. Obrona Lwowa 1 - 22 listopada 1918 w okresie międzywojennym nazywana była Powstaniem Lwowskim.

odpowiedz
Hiak - 24.01.2022 / 01:30, *.virginm.net

@oLaf: slask to tylko w 1/3...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.