REKLAMA

Boks

Poważne wzmocnienia Klubu Bokserskiego Legia

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Klub Bokserski Legia, działający na Forcie Bema przy ulicy Jerzego Waldorffa 31, w ostatnim czasie poważnie wzmocnił kadrę trenerską oraz zawodniczą. Nowym szkoleniowcami naszego klubu zostali Grzegorz Proksa (m.in. wielokrotny mistrz Polski, dwukrotny mistrz Europy), Makhmutali Rakhmankulau (pochodzący z Uzbekistanu pięściarz był m.in. mistrzem Białorusi oraz brązowym medalistą ZSRR), Igor Gapon (mistrz sportu ZSRR, mistrz i laureat mistrzostw Ukrainy, współpracujący m.in. z Wiaczesławem Senchenko i Stanislavem Kashtanovem) oraz pochodzący z Kuby, utytułowany Damián Austin.

Austin w 1991 roku został brązowym medalistą mistrzostw Kuby w wadze koguciej. Rok później został mistrzem Świata Juniorów w Montrealu, a w roku 1993 wywalczył złoty medal MŚ w Tampere. Tytuł mistrza Świata wywalczył również w 2001 roku w Belfaście.

Nowym zawodnikiem KB Legia Warszawa został niespełna 17-letni Artur Proksa, który ma na swoim koncie 64 amatorskie pojedynki. Zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, dwa złote medale mistrzostw Świata, brąz w Pucharze Narodów oraz złoto na turnieju AIBA Eger. W ostatnią sobotę Artur Proksa w debiucie w barwach Legii, wygrał amatorską walkę w Nowym Dworze Mazowieckim.

Drugim wzmocnieniem bokserskiej Legii jest Mateusz Grejber, który ma na swoim koncie mistrzostwo województwa łódzkiego wywalczone trzykrotnie (2019-2021). Był również członkiem kadry woj. łódzkiego. Mateusz również ma za sobą debiut w barwach Legii - wygraną walkę podczas gali w Nowym Dworze Mazowieckim.


Makhmutali Rakhmankulau


Damian Austin


Igor Gapon


Artur Proksa


Mateusz Grejber

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
gks k-ce to... - 25.03.2022 / 17:41, *.plus.pl

Stary Proksa to przypadkiem nie jest kibol gieksy? A młody to za kim jest? :)
Ale pomijając to uwielbiałem jego styl - ręce nisko, dużo uników. Fajnie się to oglądało. Nigdy nie osiągnął wyników na miarę potencjału..

odpowiedz
Lekarz klubowy - 24.03.2022 / 15:45, *.52.135

Pamiętam jak w złotych latach ten Uzbek sprzedawał koronkowe majtki na stadionie XX-lecia, kiedyś to było

odpowiedz
Morales - 24.03.2022 / 14:22, *.132.223

To ten slawny kubanski eseista?!

odpowiedz
siara - 25.03.2022 / 09:20, *.orange.pl

@Morales: na pewno nie jest zwykłym pier*nym komediante

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.