fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Koszykówka

Legia Warszawa 85-81 Stal Ostrów Wielkopolski. Legia w półfinale!

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W 3. meczu ćwierćfinałowym fazy play-off Legia Warszawa wygrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski 85-81. Tym samym legioniści sprawili ogromną niespodziankę - wyeliminowali aktualnego mistrza Polski 3-0 i awansowali do półfinału! Rywalem Zielonych Kanonierów będzie zwycięzca dwumeczu Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń, w tej rywalizacji jest 2-1 dla Anwilu.

Fotoreportaż z meczu - 92 zdjęcia Hugollka



Od celnych rzutów za trzy punkty Raymonda Cowelsa i Roberta Johnsona rozpoczęli legioniści. Ostrowianie odpowiedzieli takimi samymi trafieniami Jakuba Garbacza i Treya Drechsela. Wymiana ciosów trwała od samego początku tego starcia. Po pięciu minutach gry był remis 10:10. Po raz kolejny zza łuku trafił Raymond Cowels czym wyprowadził swój zespół na prowadzenie 13:12, ale błyskawicznie odpowiedziała Stal. Do samego końca premierowej odsłony meczu żadna z drużyn nie zbudowała kilkupunktowej przewagi – pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Legii, 20:18.

Niewielkie prowadzenie szybko powiększyli Łukasz Koszarek i Grzegorz Kulka – tablica wyników pokazywała rezultat 25:18. Efektownie rywali blokował Adam Kemp, a udanymi akcjami popisywał się pod atakowana tablicą. Po „trójce” Jure Skificia dyktujący warunki na parkiecie legioniści objęli najwyższe dotąd, dziesięciopunktowe prowadzenie na cztery minuty przed końcem drugiej kwarty. Warszawianie poszli za ciosem i na półmetku meczu prowadzili z mistrzem Polski 46:36.

Ostrowianie musieli rzucić się w pościg za rywalem i szybko zdobyli pięć punktów stawiając na bardzo mocną, agresywną defensywę. Za trzy trafił James Florence, Amerykanin był dodatkowo faulowany i wykorzystał także rzut wolny. Stal doprowadziła do remisu po trafieniu zza łuku Treya Drechsela. Po przerwie na żądanie trenera Wojciecha Kamińskiego piłkę do kosza zapakował Adam Kemp, za trzy trafił Grzegorz Kulka. Warszawianie nie pozwolili gościom na objęcie prowadzenia, choć Stal wyraźnie złapała wiatr w żagle. Na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty – po tym jak punkty zdobywali James Florence i James Palmer, ostrowianie wyszli na prowadzenie. 62:59. Tę kwartę Zieloni Kanonierzy przegrali 19:33 dzięki czemu to Stal przystępowała do ostatniej części starcia z czteropunktową zaliczką (65:69).


Tym razem to gospodarze musieli znaleźć receptę na szybkie dogonienie przeciwnika. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zmuszali Stal do popełniania przewinień, akcje finalizowane pod koszem przynosiły kolejne punkty lecz na siedem minut przed końcem czwartej kwarty to Stal prowadziła 75:72. Legia goniła rywala z wielką determinacją i na niespełna cztery minuty przed końcową syreną odzyskałą prowadzenie po tym jak zza łuku raz jeszcze przymierzył Raymond Cowels. To był moment, który dał warszawianom nową energię – Stal walczyła, ale Zieloni Kanonierzy już nie wypuścili triumfu. Sensacja stała się faktem – Legia Warszawa wygrała 85:81, co było jej trzecim triumfem w serii ćwierćfinałowej. Stołeczna ekipa awansowała do półfinału mistrzostw Polski!

„Dziękuję całej organizacji, wszystkim ludziom pracującym w klubie. Ogromnie się cieszymy z awansu do półfinału, ale mamy jeszcze sporo do zrobienia w tym sezonie. Walczymy dalej o kolejne zwycięstwa” – powiedział trener Wojciech Kamiński po niedzielnym meczu.

PLK: Legia Warszawa 85-81 Stal Ostrów Wielkopolski
kwarty: 20-18, 26-18, 19-33, 20-12

Legia Warszawa [punkty, (celne za trzy)]
18. R. Cowels III 25 (7)
3. R. Johnson 18 (2)
50. A. Kemp 11
14. G. Kulka 8 (2)
55. Ł. Koszarek 7 (1)
---
11. J. Skifić 9 (1)
5. M. Abdur-Rahkman 5
91. D. Wyka 2
31. G. Kamiński 0
0. J. Sadowski -
4. S. Kołakowski -

Stal Ostrów Wielkopolski [punkty, (celne za trzy)]
2. T. Drechsel 14 (2)
30. J. Garbacz 13 (3)
77. D. Kulig 11
8. M. Young 6
1. J. Palmer Jr. 4
---
0. J. Florence 12 (2)
5. D. Andersson 12 (3)
3. K. Simmons 8
12. J. Mokros 1
10. I. Wadowski -
18. J. Wojciechowski -
55. M. Pluta -

widzów: 1800

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

Fotoreportaż z meczu - 92 zdjęcia Hugollka

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Marcin - 26.04.2022 / 09:46, *.207.190

Udał się rewanż Trenerowi Kamińskiemu na trenerze Milicicu, teraz czas aby zrewanżował się trenerowi Vidinowi, najlepiej w finale ;)

odpowiedz
Piotrek DAWAJ NA KOSZA !!! - 25.04.2022 / 23:07, *.com.pl

Mam taki Pomysł , którego jeszcze nigdy nie było co myślicie o tym aby doping na pierwszym meczu z Anwilem zapewne na Bemowie poprowadził STARUCH ? To by była petarda .

odpowiedz
do kolegi - 26.04.2022 / 09:20, *.changeintegrated.com

Super pomysł :) Poproś go, zobaczymy co powie

odpowiedz
grzesiek - 26.04.2022 / 14:26, *.centertel.pl

@Piotrek DAWAJ NA KOSZA !!!: Staruch niejednokrotnie juz prowadzil doping na koszu. Nie wiem czy w tym sezonie , ale w poprzednich na pewno. Nawet jak błąkaliśmy się po najnizszych ligach

odpowiedz
Kostek - 25.04.2022 / 09:33, *.chello.pl

Będzie jakiś zorganizowany wyjazd do Włocławka ? Super jakby kibice piłkarscy dołączyli do nas i udałoby nam się przekrzyczeć Anwil w ich własnej hali.

odpowiedz
żetek - 26.04.2022 / 08:00, *.chello.pl

@Kostek: ty chyba w innym świecie żyjesz

odpowiedz
ws - 26.04.2022 / 09:52, *.vectranet.pl

@Kostek: Nie dostaniesz się w większej grupie do hali we Włocławku bo tam prawie wszystkie miejsca wykupione na karnety przez miejscowych. Jak wejdzie 100 osób to sukces. A może jednak do Torunia? Tam byłoby łatwiej opanować halę. Zobaczymy co się dziś wydarzy.

odpowiedz
p10 - 25.04.2022 / 07:58, *.centertel.pl

Milicic zespul koncowke taktycznie. Po stracie Skificia bylo 17s do konca i plus 2 dla Legii. Powinien brac timeout, bo mial jeszcze i grac do konca. Nawet akcje pod kosz z Palmerem lub przygotowac rzut za 3. Podobnie po tym faulu technicznym nie bylo potrzeba rzucac za 3 z nieprzygotowanej pozycji.Ale to jeszcze idzie wytlumaczyc, bo byl czas przy -4 i akcja za 3 rozrysowana. Czasamj glupia gra Stali, byle szybciej, byle oddac rzut. Ale grunt ze 3:0 I jest rewanz za walek w poprzednim sezonie. Teraz dobrze by bylo by Torun wyrownal na 2:2, a potem najlepiej wygral we Wloclawku. Ale az tak dobrze nie bedzie.

odpowiedz
grzesiek - 25.04.2022 / 08:42, *.centertel.pl

@p10: jak popchnelismy stal, mozemy popchnąć rowniez anwil. Pozyjemy zobaczyny

odpowiedz
Jan W. - 25.04.2022 / 09:07, *.net.pl

@p10: "...Ale grunt ze 3:0 I jest rewanz za walek w poprzednim sezonie..." - dokładnie! męczyło to promowanie i faworyzowanie Ostrowian.

odpowiedz
ws - 25.04.2022 / 12:53, *.vectranet.pl

@grzesiek: Będzie trudniej bo Anwil ma silnych środkowych chyba że Kemp powtórzy swój znakomity mecz a Wyka poza walką w obronie dorzuci kilka trójek,

odpowiedz
p10 - 26.04.2022 / 19:27, *.orange.pl

@ws: Anwil ma szerszy zakres zagrań. Lubi ustawić się bardzo szeroko i grać jeden na jeden. A przy podwojeniach dogrywac do gracza na wolnej pozycji i rzucać za 3 pkt. Inaczej gra zaś jak jest Dimec wtedy do niego idą często akcje na jeden na jeden, gdzie czasami 3 z Torunia nie dawało mu rady. Nie wiem czy Wyka z Kempem jest w stanie wybronić 1 na 1 tego Dimca. Wątpie. Łączyński też się odrodził i gra lepiej. Dimec też bardzo często wychodzi do zasłon i wtedy wyciąga Kempa. A Petrasek na 4 biega szybciej czasem niż nie jeden obwodowy.

odpowiedz
Jan W. - 25.04.2022 / 07:36, *.net.pl

Brawo Legiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

odpowiedz
Kop w KOD - 25.04.2022 / 07:27, *.play-internet.pl

Atmosfera i doping. Mega. Widzimy się w półfinale.

odpowiedz
grzesiek - 25.04.2022 / 06:27, *.centertel.pl

Zwyciestwo cieszy pod wzgledem finansowym rowniez. Awans do final four na pewno lepiej premiowany

odpowiedz
Pjoter - 25.04.2022 / 01:25, *.play-internet.pl

Silnie,spokojnie i zajebiście..pięknie jest na to patrzeć,i w jakim stylu tego dokonali,szacunek (L)

odpowiedz
1234 - 25.04.2022 / 01:15, *.tpnet.pl

Ale była atmosfera na meczu! Dobrze, że wrzuciliście ten film.

odpowiedz
p10 - 24.04.2022 / 22:49, *.orange.pl

Kemp 6 bloków, eval 20 szacun. Drużyna 47 zbiórek - Stal nie trafiała rzutów. A Ali mimo, że dziś 5 punktów to najlepszy bilans +/- z całej drużyny. Szacun 3 wygrana końcówka ze Stalą. Dobrze, że Stal nie trafiła, bo końcówkę zagraliśmy głupio, faul techniczny i strata na 30 s do końca powinny nas kosztować wygraną w końcówce. Ale szczęście dopisało i nam się udało. Szacun !

odpowiedz
Stary - 24.04.2022 / 22:28, *.aster.pl

Grafiki Panowie.

odpowiedz
Czarni Słupsk - 24.04.2022 / 22:11, *.52.135

Wspaniały sezon, Legii kibicuję od 1 klasy podstawówki (brat to we mnie zaszczepił), w podobnych latach zacząłem też kibicować Czarnym Słupsk (koszykówka) i pierwszy raz doczekałem, że zdobyli 1 miejsce po sezonie zasadniczym i to jako beniaminek po olbrzymich turbulencjach kilka lat temu! Pamiętam jeszcze mecze Legii w 2 lidze i powrót Starucha "na gniazdo". Jutro mecz Czarnych - może już jutro obie najlepsze dla mnie kluby będą w półfinale? Pozdrawiam [L]

odpowiedz
ziutek - 24.04.2022 / 22:06, *.vectranet.pl

Ekstra!

odpowiedz
lucho_83 - 24.04.2022 / 22:01, *.chello.pl

Brawo Panowie!!!

odpowiedz
Nagrzany - 24.04.2022 / 22:00, *.151.173

Były czyrliderki? Będą hot foty?

odpowiedz
L - 24.04.2022 / 22:39, *.tpnet.pl

@Nagrzany: Nasze czirliderki są najlepsze

odpowiedz
Jurant - 24.04.2022 / 22:00, *.cyfrowypolsat.pl

Cowels to rzucił 7 trójek a nie dwie jak piszecie

odpowiedz
ws - 24.04.2022 / 21:56, *.vectranet.pl

Gratulacje! Ogromny sukces i szansa na medal w tym sezonie. Trzymajmy kciuki za Toruń aby wywalili Anwil. Chociaż wszystko jest możliwe. Jak ograliśmy Ostrów to jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Prawdę mówiąc nie wierzyłem że ich przejdziemy.

odpowiedz
Horas Grant - 24.04.2022 / 21:54, *.datapacket.com

MAMY TO! Wielką Legię koszykarska stworzył Prezes Darek Mioduski. Legia Kosz, jedziemy na mistrza!

odpowiedz
Dziaduszko - 24.04.2022 / 21:47, *.centertel.pl

To miejsce że chociaż w kosza Legia mistrzem:)

odpowiedz
Marcin - 24.04.2022 / 21:45, *.207.190

Brawo, brawo, brawo, dzisiaj rewelacyjny Cowels, bardzo dobry Kemp, dobry Johnson, niezawodny Kulka, cenne punkty Skifica i Koszarek u steru. Piękny rewanż za ubiegłoroczne granie i za porażki z sezonu zasadniczego, oby tak dalej!!!

odpowiedz
???????????? - 24.04.2022 / 21:38, *.com.pl

Brawo Legioniści. (L). Poczekajcie za nami to wtorku..

odpowiedz
grzesiek - 24.04.2022 / 21:38, *.centertel.pl

A jakby tak sensacyjny MP co w sumie jest możliwe skoro wygrywa się z byłym ( a w zasadzie jeszcze obecnym) MP

odpowiedz
DZIWIĘ SIĘ - 24.04.2022 / 21:38, *.com.pl

Naprawdę się dziwie i Ludziom prowadzącym tą stronę jak i stronę Oficjalną Legii , że tak dużo czasu poświęcają średnim piłkarzykom , a tak mało jest o Koszykarzach Legii , którzy są w walce o Mistrzostwo Polski .

odpowiedz
robson - 24.04.2022 / 21:38, *.chello.pl

Panowie brawo !
kopacze powinni oglądać Wasze mecze i zobaczyć co to znaczy walka.

powodzeniania w 1/2 !

odpowiedz
????✌️ - 24.04.2022 / 21:37, *.com.pl

Brawo brawo brawo. (L). Teraz tylko poczekajcie za nami do wtorku ...

odpowiedz
mikio123 - 24.04.2022 / 21:37, *.tpnet.pl

20-12*
Brawo!!!

odpowiedz