Wisła Kraków na meczu z Wisłą Płock - fot. kibicewisly.pl
REKLAMA

Na stadionach: Kiedy Wisły ktoś nie ceni, otwiera się nóż w kieszeni

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Finaliści Pucharu Polski rozegrali w ostatnim tygodniu po dwa mecze ligowe, aby w majówkę skoncentrować się tylko na meczu zaplanowanym na stadionie Narodowym. Co ciekawe, Raków rozprowadził już grubo więcej biletów niż pojawiło się kibiców na ostatnim spotkaniu z Górnikiem Łęczna w Częstochowie. Wszystko wskazuje na to, że lechici będą mieli wyraźną przewagę na trybunach 2 maja - pula biletów za ich bramką zeszła bardzo szybko, a i wiele miejsc na sektorach neutralnych wykupili właśnie fani Lecha i ekip z nim zaprzyjaźnionych.

W ostatnich dniach liczby wyjazdowe w ekstraklasie były słabe i bardzo słabe. Faktem jest, że najlepsze ekipy na wyjazdowym szlaku albo miały zakazy (lub brak sektora), albo grały w roli gospodarza. Spora frekwencja była na I-ligowym meczu ŁKS-u z Chrobrym, przy okazji którego otwarty został nowy stadion Łódzkiego Klubu Sportowego. Ultrasi tego klubu przygotowali kartoniadę i sektorówkę, ale można się było spodziewać innych atrakcji, których tym razem zabrakło.

Najliczniej na wyjazdowym szlaku stawili się widzewiacy w Jastrzębiu (700) oraz Zagłębie Sosnowiec w Rzeszowie (370). Ekipa Motoru Lublin wykorzystała bojkot domowego meczu przez "Stalówkę" i pojawiła się w Stalowej Woli na trybunach z flagą "Nieproszeni goście". Oprawy zaprezentowali kibice Pogoni oraz Wisły Kraków - ci ostatnio przygotowali prezentację "Gdy ktoś Wisły tu nie ceni, otwiera się nóż w kieszeni" z wykorzystaniem różnorodnego piro.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze (280)
Przyjezdni z czterema flagami. Gospodarze wywiesili transparent "Św. Barbaro miej w opiece górników z kopalni Pniówek". Frekwencja na poziomie 3,3 tys. widzów.

Lech Poznań - Stal Mielec (134)
Przyjezdni wspierani przez Czarnych Jasło i Sandecję, stawili się w 134 osoby. W sektorze gości wywiesili 6 flag.

Wisła Kraków - Wisła Płock ()
Przyzwoita frekwencja w Krakowie jak na poniedziałkowe spotkanie i ciągłą walkę o utrzymanie - na trybunach ponad 12,7 tys. widzów. Gospodarze z oprawą - transparentem "Gdy ktoś Wisły tu nie ceni", transparentami na dwóch kijach i malowaną sektorówką z hasłem "Otwiera się nóż w kieszeni", a całość uzupełniła różnorodna pirotechnika. W sektorze gości pojawiło się kilkudziesięciu fanów z Płocka.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (89)
W Gliwicach 3,6 tys. kibiców na trybunach. Piast z transparentem "Św. Barbaro miej w opiece ludzi podziemia" i transparentem skierowanym do kibiców GKS-u Jastrzębie. Białostoczanie na tym wyjeździe stawili się w 89 osób, z dwiema flagami.

Raków Częstochowa - Górnik Łęczna (70)
Cztery tysiące kibiców na meczu Rakowa. Fanów Górnika ok. 70, z jedną flagą.

Lechia Gdańsk - Warta Poznań (45)
Warciarze w 45 osób stawili się w Gdańsku z dwiema flagami. Na trybunach niewiele ponad 6,4 tys. widzów.

Lech Poznań - Górnik Łęczna (28)
Na rozgrywanym awansem meczu przy Bułgarskiej niewiele ponad 12 tys. widzów i skromny młyn lechitów. W sektorze gości stawiła się 28-osobowa grupa fanów z Łęcznej.

Śląsk Wrocław - Termalica Nieciecza (27)
Tylko 5,7 tys. widzów na stadionie we Wrocławiu i bardzo skromny młyn WKS-u, z flagą "Wyznawcy Dolnośląskiego Władcy". Po jednomeczowym cyrku z niewpuszczaniem przyjezdnych, tym razem fani Termaliki mogli normalnie zasiąść na trybunach - przyjezdnych 27, z jedną flagą.

Radomiak Radom - Cracovia (-)
Ok. 3,6 tys. widzów na trybunach. Radomiak z transparentem skierowanym do lokalnego rywala - "Jedyne co umiecie kut...y, to pomalować kasy?".

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (-)
Komplet widzów na stadionie w Szczecinie i głośny doping przez całe spotkanie. W związku z brakiem sektora gości, przyjezdnych brak.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa (-)
Wszystkie bilety na mecz na szczycie wyprzedały się parę dni wcześniej. Portowcy z licznym młynem i oprawą - sektorówką przedstawiającą gryfa trzymającego koronę oraz transparent "W pogoni za mistrzostwem".

Niższe ligi:

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź (700)
Widzewiacy w komplecie stawili się w sektorze gości w Jastrzębiu, wspierani przez Ruch (40). Po meczu całą grupą udali się do Chorzowa na mecz swoich przyjaciół.

Resovia - Zagłębie Sosnowiec (370)
Do Rzeszowa przyjechała 260-osobowa grupa Zagłębia, wspierana przez Czuwaj (81), MKS Radymno (19) i Legię (5). Gospodarze z flagowiskiem i transparentem dotyczącym ciągłej gry na stadionie lokalnego rywala - "Działki, parking, pozwolenia, dość waszego pier...nia. Czas wracać do domu...".

Korona Kielce - Arka Gdynia (350)
Arkowcy wspierani na wyjeździe na Koronę przez KSZO (38), Cracovię (4) i Polonię Bytom (3). Przyjezdni wywiesili 7 flag i mieli flagi na kijach. Ochrona nie wpuściła oprawy przygotowanej przez Arkę.

Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg (18)

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów (-)
W Łodzi nastąpiło otwarcie wszystkich trybun nowego stadionu ŁKS-u. Dobra frekwencja - ok. 17 tys. widzów na trybunach. Gospodarze zaprezentowali kartoniadę. Zabrakło niestety pirotechniki oraz... kibiców gości.


Oprawa tygodnia: Choreo Wisły Kraków na meczu z Wisłą Płock
Wyjazd tygodnia: 700 kibiców Widzewa w Jastrzębiu

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Wisła Kraków na meczu z Wisłą Płock:

Pogoń Szczecin na meczu z Legią Warszawa:Lech Poznań na meczu ze Stalą Mielec:
Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Lechia Gdańsk na meczu z Wartą Poznań:
Warta Poznań na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Radomiak Radom na meczu z Cracovią:


Pogoń Szczecin na meczu z Rakowem Częstochowa:


Lech Poznań na meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Zagłębie Lubin na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Śląsk Wrocław na meczu z Termaliką Nieciecza:


Termalika Nieciecza na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Piast Gliwice na meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Raków Częstochowa na meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Resovia na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Resovią:


ŁKS Łódź na meczu z Chrobrym Głogów:

GKS Targówek na meczu ze Skrą Warszawa:


Korona Kielce na meczu z Arką Gdynia:


Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z GKS-em Jastrzębie:


Avia Świdnik na meczu z Orlętami Radzyń Podlaski:


Legia Warszawa na meczu kosza ze Stalą Ostrów:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.