fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Holandia 2-2 Polska. Wieteska nie zagrał

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu Ligi Narodów reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Holandią 2-2. Do przerwy Polacy prowadzili 1-0. W spotkaniu nie wystąpił Mateusz Wieteska.

W 19. minucie po przerzucie z lewej strony dobrze piłkę przyjął Matty Cash i ładnym uderzeniem posłał piłkę w długi róg. W 49. minucie padła druga bramka dla Polski. Do pustej bramki trafił Piotr Zieliński. Sędzia wstrzymał jeszcze akcję, sytuacja sprawdzana była przez VAR pod kątem spalonego, jednak bramka została zdobyta prawidłowo. 3 minuty później kontaktowego gola zdobył Davy Klaassen. Po wrzutce z lewej strony przedłużył jeszcze jeden z Polaków i Klaassen z bliskiej odległości trafił do siatki. W 54. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, jednak sędzia wskazał pozycję spaloną. Po interwencji VAR decyzja została zmieniona. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny po zagraniu ręką przez Casha. Memphis Depay próbował strzelić w samo okienko, ale trafił jedynie w słupek. Chwilę później Łukasz Skorupski obronił stuprocentową sytuację.

Holandia 2-2 (0-1) Polska
0-1 19' Matty Cash
0-2 48' Piotr Zieliński
1-2 51' Davy Klaassen
2-2 54' Denzel Dumfries

Holandia: 13. Mark Flekken - 2. Jurriën Timber (65, 12. Jordan Teze), 6. Stefan de Vrij, 5. Nathan Aké - 22. Denzel Dumfries, 11. Steven Berghuis (65, 20. Teun Koopmeiners), 21. Frenkie de Jong, 14. Davy Klaassen (65, 9. Cody Gakpo), 17. Daley Blind - 7. Steven Bergwijn (77, 19. Wout Weghorst), 10. Memphis Depay

Polska: 12. Łukasz Skorupski - 2. Matty Cash, 5. Jan Bednarek, 4. Jakub Kiwior, 18. Bartosz Bereszyński - 7. Przemysław Frankowski (84, 5. Kamil Glik), 10. Grzegorz Krychowiak, 6. Jacek Góralski (58, 17. Szymon Żurkowski), 20. Piotr Zieliński, 21. Nicola Zalewski - 23. Krzysztof Piątek

żółte kartki: Berghuis, Bergwijn, De Jong - Krychowiak, Bednarek, Skorupski, Zieliński, Żurkowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Zenon - 12.06.2022 / 20:53, *.151.226

Wieteska to ogór

odpowiedz
Środkowy obrońca - 12.06.2022 / 20:17, *.t-mobile.pl

Wieteska tylko na rzuty różne sie nadaje

odpowiedz
bronek49 - 12.06.2022 / 18:41, *.chello.pl

Holandia grałą slamazarnie ,wolno i bez błysku tak jak Legia w tym sezonie podań bez liku między obrońcami stoperami i bramkarzem i jak podeszli pod Polską bramkie to już cała nasza drużyna ustawiona była na przedpolu ale za ten wynik to trzeba pochwalić naszego bramkarza który uratował nas przed porażką

odpowiedz
Kaprykos - 12.06.2022 / 17:37, *.chello.pl

I bardzo dobrze:)

odpowiedz
RP-LN - 12.06.2022 / 16:04, *.tpnet.pl

P.Trenerze a Wieteska dalej nie zagral wiec moze w meczu z Belgia bo lawka za mocno sie zagrzeje !!

odpowiedz
exsa - 12.06.2022 / 15:59, *.tpnet.pl

Zdobywamy gole i nie wygrywamy meczu ale tak to jest ze najlepsza obrona jest atak a jak bylo to widzielismy a jezeli ktora druzyna miala wygrac to ze wskazaniem na Holandie !!!!

odpowiedz
floyd - 12.06.2022 / 15:02, *.aster.pl

Ja tego nigdy nie zrozumiem: atakujemy, jesteśmy pod polem karnym przeciwnika, i cofka do bramkarza a ten na pale do przodu i strata. No jaki to ma do cholery sens? I to jest myśl michniewicza, bojaźliwie, asekuracyjnie aż do wyrzygu… dobrze van gaal powiedział, ze nie rozumie z czego Polacy się tak cieszyli, z remisu po cudzie i totalnej dominacji Holendrów i 90 minutach wyje...wania na oślep.

odpowiedz
Wolfik - 12.06.2022 / 18:49, *.chello.pl

@floyd: Kolego, od lat o tym piszę. Ale taka jest nasze "myśl szkoleniowa".

Co do meczu - moim zdaniem to była kopia meczu z Belgią, tyle że Holendrzy byli do bólu nieskuteczni. Nasi po golu na 2:0 totalnie zgłupieli...łącznie z wielkim strategiem na ławce trenerskiej.

odpowiedz
AliMario - 12.06.2022 / 12:22, *.centertel.pl

Wieteska? Bardzo dobrze że jeszcze nie gra w reprezentacji, jest jeszcze gorszy od nieudacznika Bednarka. Jedyny grającym obrońca na jako takim poziomie to już niestety kończący karierę Glik więc będzie jeszcze gorzej po Panu Kamilu.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 12.06.2022 / 12:12, *.btcentralplus.com

NO WIETESKA, NO PARTY !!

odpowiedz
WSL - 12.06.2022 / 10:39, *.tpnet.pl

Czesciowa rehabilitacja po przegranym z Belgia a szczescie mielismy jesli chodzi o karnego a po nim bylo goraco takze remis sprawiedliwy !!!

odpowiedz
Wołomin NR - 12.06.2022 / 00:33, *.play-internet.pl

Tak stracić zwycięstwo, ech.
Miałeś Cesiu Złoty Róg (-;

odpowiedz
jo - 11.06.2022 / 22:51, *.tpnet.pl

My tu gadu gadu a rybus podpisał w rosji nowy kontrakt... Ze spartakiem.
To chyba kadra już bez niego dożywotnio.

odpowiedz
Wiesz łatwo się mówi - 12.06.2022 / 09:44, *.vectranet.pl

@jo: Hmmmm

odpowiedz
Dickson Chotowski - 12.06.2022 / 12:13, *.btcentralplus.com

@jo: Rybus to rusek.Niech gra dla ruskich bo nie jest Polakiem.

odpowiedz
Siarczan - 12.06.2022 / 15:33, *.t-mobile.pl

@Dickson Chotowski: proponuje zakazać gwary warszawskiej,wszak wywodzi się ona głównie z języka rosyjskiego

odpowiedz