Paweł Wszołek i Jacek Zieliński - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Wszołek wraca do Legii!

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Paweł Wszołek ponownie wrócił do Legii Warszawa! 30-latek podpisał ze stołecznym klubem trzyletnią umowę, choć miał także oferty z Anderlechtu i Girondins Bordeaux. Będzie występował w koszulce z numerem 13.



Rundę wiosenną sezonu skrzydłowy spędził w stolicy na wypożyczeniu z Unionu Berlin, do którego trafił właśnie z Legii po sezonie 2020/21. Po sezonie wrócił do niemieckiego klubu i rozpoczął z tam treningi, choć nie miał wielkich szans na grę. Zawodnik czynił starania, by rozwiązać kontrakt, a Legia cały czas była z nim w kontakcie i przedstawiła swoją ofertę. Ostatecznie wszystkie strony doszły do porozumienia i zawodnik będzie grał w Warszawie.

- Jestem pewny, że proces aklimatyzacji przebiegnie dobrze i sprawnie. Wszyscy mamy jeden cel i mam nadzieję, że go osiągniemy. Zawsze powtarzam - do każdego meczu musisz być w 100% przygotowany. Tylko tak możesz iść do przodu i stale się rozwijać. Celem drużyny jest stworzyć zgrany kolektyw i stale się rozwijać. Najważniejsze są jednak zwycięstwa - to one kształtują zespół. Drużyna ma duży potencjał. Wierzę w to, że możemy dużo osiągnąć - powiedział Paweł Wszołek po podpisaniu kontraktu.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
WOW - 08.07.2022 / 09:42, *.193.254

Jak się cieszę. Nie mogłem się doczekać na tak dobrą informację. To jest chłopak na miarę Dusana Vlahovića. Mentalność, determinacja. Podoba mi się. Ciekawe gdzie zrobi tatuaż - chcę mieć takie same. Dzisiaj farbuję też włosy jak Paweł. Dodatkowo chcę go zaprosić do nagrania teledysku. Słyszałem, że Paweł zostanie Influenserem, ale nie wiem czy to prawda. Z tego co wiem i czytam na pudelku to zaczął znowu chodzić na siłkę...

odpowiedz
gazza - 07.07.2022 / 19:08, *.inetia.pl

Dobrze że wrócił bo to dobry zawodnik ale...No właśnie...
W jakim stanie jest budżet naszego klubu skoro nie stać nas na lepszych zawodników ??? To jest ligowy średniak a nam potrzeba dwa razy lepszych zawodników - Takich jak grali za Okuki...!!!
Jak Powrót do Przeszłości to na całego !!!

odpowiedz
iiii - 07.07.2022 / 18:59, *.interkam.pl

Bozenik Dovedan i Terrode z nimi gadaja

odpowiedz
iiii - 07.07.2022 / 18:18, *.interkam.pl

ale pogoń sobie pyka luzno jezuuu jak tam pojedziemy to juz do pierwszej polowy ze 3-0 bedzie dla nich

odpowiedz
Quick - 07.07.2022 / 19:07, *.play-internet.pl

@iiii:
Grają bardzo fajnie i z polotem. Pressing już na połowie rywala nie pozwalają im wysc z własnej połowy. Gniotą ich jak kucharka ciosto na pierogi

odpowiedz
Arek - 07.07.2022 / 17:57, *.t-mobile.pl

Polonia ka

odpowiedz
Tomaszek67 - 07.07.2022 / 17:37, *.interkam.pl

Legia o krok od pozyskania Simona Terrode z Schalke!!!!!!wartosc ok 850tys euro

odpowiedz
Kermit - 07.07.2022 / 17:57, *.chello.pl

@Tomaszek67: 34 lata i 192. Na cholere on nam?

odpowiedz
onomatopeja22 - 07.07.2022 / 18:20, *.interkam.pl

@Kermit: Jedz 34 Pich 34......juz kapujesz

odpowiedz
Kermit - 07.07.2022 / 19:47, *.chello.pl

@onomatopeja22: ale, że co? Dopłaty dla geriatrii?

odpowiedz
lw73 - 08.07.2022 / 09:02, *.t-mobile.pl

@Kermit:
A ile miał Ljuboja jak przyszedł i pozamiatał ligę?

odpowiedz
Sebo(L) - 07.07.2022 / 17:31, *.vectranet.pl

Marty McFly zajechał na Łazienkowską ;)

odpowiedz
zadowoLeni - 07.07.2022 / 17:30, *.120.72

POWINEN BYĆ KAPITANEM, KAPITAN CO STRZELA BRAMKI I JEST AKTYWNY TO WZORZEC DLA WSZYSTKICH...

odpowiedz
Legiakg - 07.07.2022 / 17:21, *.184.22

Super wiadomość,Witamy ponownie

odpowiedz
Zzz - 07.07.2022 / 16:42, *.t-mobile.pl

W końcu rozważna decyzja. Przez Michniewicza odszedł????na szczęście udało się Vuko namówić go do powrotu ????

odpowiedz
Maciekxxx - 07.07.2022 / 15:53, *.134.237

Brać jeszcze Angielskiego, Ivi Lopeza i Yayo Bananę i mamy pakę na mistrza!

odpowiedz
PawLo - 07.07.2022 / 16:05, *.mm.pl

@Maciekxxx: Angielski już w Turcji żyj trochę chłopaku

odpowiedz
Cyniek - 07.07.2022 / 15:52, *.play-internet.pl

Jeszcze napastnik

odpowiedz
Salazar - 07.07.2022 / 14:58, *.tkk.pl

Elegancko, no zaj... Super !!! Transfery z głową ( prezentacja Wszołka zacna) . łachowi vel amice puchary łapę przetrącą, pojadą parowozem w niebyt. Legia do boju, po MISTRZA!!! Będzie dobrze!

odpowiedz
Kaktus - 07.07.2022 / 14:32, *.play-internet.pl

W tabeli przyszli/ odeszli trzeba Wesołka umieścić i tu i tu ;)

odpowiedz
Arek - 07.07.2022 / 14:08, *.tpnet.pl

Dobra wiadomość.

odpowiedz
z(L)y - 07.07.2022 / 14:03, *.vectranet.pl

BRAWO! Tylko (L)egia

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 07.07.2022 / 13:58, *.19.184

Dobra wiadomość. Plus za fajną prezentację, z pomysłem, wreszcie coś się ruszyło.

odpowiedz
ZenekL3 - 07.07.2022 / 13:31, *.chello.pl

Dobrze się stało bo w ofensywie nadal brakuje dobrych piłkarzy.

odpowiedz
KasztanoRonaldo - 07.07.2022 / 13:19, *.play-internet.pl

Jeszcze Helik, Strączek (o ile rozwiąże kontrakt ) , Amersfoort ,jakiś ogarnięty napadzior i jest realna szansa na walke o mistrza

odpowiedz
Prion - 07.07.2022 / 15:46, *.interkam.pl

@KasztanoRonaldo: Podobno Amersfoort odmówił.wyjezdza

odpowiedz
iiii - 07.07.2022 / 18:45, *.interkam.pl

@KasztanoRonaldo: a Helik do Lecha

odpowiedz
Biała siła - 07.07.2022 / 13:16, *.vectranet.pl

Bateria wiecznie żywy ,był odszedł ,jest ,cyrk na kołach ,Panie Mioduski ale jest pan miernotą

odpowiedz
Biała siła - 07.07.2022 / 13:28, *.vectranet.pl

@Biała siła : Miałem napisać Bareja,heee

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 07.07.2022 / 13:31, *.orange.pl

@Biała siła : Bzdury piszesz akurat w tym momencie. Obiektywnie, czy lubisz Loczka czy nie, to dla LEGII duże, realne wzmocnienie i dobra wiadomość.

odpowiedz
Biała siła - 07.07.2022 / 13:58, *.vectranet.pl

@FC_ŻYRARDÓW: Nic chłopie nie rozumiesz ,a czy ja mówię ,że nie jest ,tłumacze już ,że on od samego początku powinien zostać i tu być ,zrozumiał ,nooo

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.07.2022 / 16:35, *.play-internet.pl

@Biała siła :

odpowiedz
Michał - 07.07.2022 / 13:09, *.plus.pl

No i bardzo dobra wiadomość. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Majki - 07.07.2022 / 13:06, *.telnaptelecom.pl

dobra informacja :)

odpowiedz
eN - 07.07.2022 / 12:48, *.amazon.com

+ za klasyke filmow :D

odpowiedz
Alan - 07.07.2022 / 12:47, *.t-mobile.pl

Świetna wiadomość choc jak sobie przypomnę jak wyglądało jego 1 przyjście i te okrzyki z trybun na temat klubu któremu jest tyle poświęcane a ktorego podobno nie ma w Warszawie to człowieka tylko pusty śmiech ogarnia.....
Dobrych graczy nam trzeba i nie wazne ze kiedys kiedys grali w klubie x czy y szczególnie teraz .

odpowiedz
majusL@legionista.com - 07.07.2022 / 12:42, *.enea.pl

brawo Klub. Brawo Pawle !!!

odpowiedz
Juri - 07.07.2022 / 12:39, *.centertel.pl

Profesjonalny piłkarz,z takim podejściem nam potrzeba grajków.

odpowiedz
WachteLLL - 07.07.2022 / 12:34, *.tktelekom.pl

gitarra!!!

odpowiedz
Trampek - 07.07.2022 / 12:33, *.net.pl

Jedna jaskółka nie czyni wiosny , choć to dobre posunięcie.W dalszym ciągu potrzeba wzmocnień praktycznie w każdej formacji łącznie z .. bramkarzem

odpowiedz
Aryon - 07.07.2022 / 14:47, *.182.144

@Trampek: Spokojnie nie wszystko na raz. Niech na razie wzmocnią najbardziej newralgiczne pozycje. Tutaj największe braki są w pozycji napastnika. Jeśli sprowadzą chociaż 1 dobrego to będzie git, bo drugiego można wziąć jakiegoś młodzika z rezerw. Co do bramkarza to ja wierzę w Tobiasza tak jak kiedyś wierzyłem w Majeckiego. Tobiasz na wypożyczeniu bardzo się rozwinął i według mnie będzie pewnym punktem w bramce o ile trener postawi właśnie na niego. Jeśli chodzi o wzmocnienia to ja bym jeszcze pomyślał o wzmocnieniu środka pola, bo przecież Josue musi mieć z kim grać. Sam nie wygra meczów, a poza tym na wypadek gdyby ktoś go od nas wykupił mielibyśmy zabezpieczenie tej pozycji. Środek obrony też nie wygląda najlepiej i przydałby się 1 środkowy obrońca oprócz tego 1 prawy obrońca do rywalizacji z Johansonem. Jędza już najlepsze lata ma za sobą, bo chociaż doświadczenie i umiejętności posiada to biegowo nie nadąża za atakującymi. W związku z tym musi często faulować, co w konsekwencji kosztuje kartki. To wszystko jeśli chodzi o wzmocnienia na chwilę obecną.

odpowiedz
gruby - 07.07.2022 / 12:32, *.orange.pl

SUPER WIADOMOŚĆ!!!

odpowiedz
Kibic - 07.07.2022 / 12:28, *.com.pl

Witaj w domu Paweł i powodzenia !!

odpowiedz
Markush - 07.07.2022 / 12:20, *.tedata.net

No powiem szczerze, że byłem mocno sceptyczny ws zatrudnienia pana Jacka na stanowisku dyr. sportowego. Ale jego pierwsze okienko oceniam na plus. Patrząc oczywiście przez pryzmat tego ile miał kasy na wydatki

odpowiedz
Dimas - 07.07.2022 / 12:35, *.play-internet.pl

@Markush: Mam podobne wrażenie - w końcu koleś co ma jakieś pojęcie, jeszcze w drodze skrzydłowy,napastnik i obrońca. Kadra zamknięta będzie i nic tylko trenować

odpowiedz
Aryon - 07.07.2022 / 14:27, *.182.144

@Markush: Ja od początku ufałem Zielińskiemu. W końcu to człowiek, który ma Legię w sercu, a więc zawsze będzie dbał o jej dobro, a nie tak jak Kucharski o dobro swojego portfela. Jeśli chodzi o ruchy transferowe to nie jest źle, ale dopiero jak sprowadzi przynajmniej jednego porządnego napastnika to będę oceniał dobrze to okienko transferowe, bo na razie z różnych powodów odeszło 3 napastników, a przybył tylko 1, którego trudno mi oceniać pod względem piłkarskim, ale może on być szklany i niekoniecznie będzie można na niego liczyć. w Każdym razie 1 napastnik na całą rundę to zdecydowanie za mało, bo Rosołek jest obecnie skrzydłowym i grając tak długo na skrzydle zatracił pewne nawyki napastnika, a więc nim nie jest.

odpowiedz
Darek - 07.07.2022 / 15:06, *.chello.pl

@Aryon:A ja nie ufałem bo jak drużyna była zagrożona spadkiem to nikogo nie sprowadził.Do tego pozwolił by odeszło dwóch podstawowych zawodników i było realne zagrożenie spadkiem.
W tym oknie transferowym nowi kopacze na papierze wyglądają całkiem dobrze.Oczywiście jeśli chodzi tylko o naszą dupoklase.Co z nich wyjdzie okaże się za pół roku.
Co do Kucharskiego i jego portwela się zgadzam ale Jacek też swoje przytuli.Za darmo tu nie siedzi.
Czekam na kolejnych kopaczy.Kogoś do środka pola i napastnika.

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 07.07.2022 / 12:09, *.246.2

W końcu idzie to w dobrą stronę

odpowiedz
sympatyczny - 07.07.2022 / 12:07, *.46.206

Najlepszy transfer obecnego okienka transferowego.

odpowiedz
maciej - 07.07.2022 / 12:05, *.centertel.pl

super, wygląda na to, że utrzymaliśmy kręgosłup kadry,

odpowiedz
Tomek - 07.07.2022 / 13:03, *.113.189

@maciej: Nie wierzyłem, że Paweł Wszołek ponownie będzie u nas grał ale myliłem się bardzo. Jednak jeszcze bym się aż tak nie cieszył z tym utrzymaniem kręgosłupa, bo okienko dopiero się zaczęło i zaraz startuje liga, zagrają ze dwie kolejki i pewnie sprzedadzą Josue a więc najważniejsze ogniwo w środku pola

odpowiedz
Adrian - 07.07.2022 / 12:03, *.vectranet.pl

i bardzo dobrze

odpowiedz