Kuba Pawluk,Michał Szmul, Marcin Banaszek,Jacek Przybylak - fot. ligazeglarska.pl

Żeglarstwo

Legia druga w PEŻ w Gdyni!

Załoga żeglarskiej Legii (w składzie Kuba Pawluk, Michał Szmul, Marcin Banaszek i Jacek Przybylak) dzisiaj spisała się kapitalnie i drugą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w Gdyni zakończyła na miejscu drugim. Przypomnijmy, że po pierwszym dniu rywalizacji legioniści plasowali się na miejscu szóstym.

W niedzielę nasza załoga od samego początku ruszyła do odrabiania strat, a miejsce na podium udało się zapewnić w ostatnim wyścigu, w którym legioniści byli najlepsi, a ekipy rywalizujące o miejsce na podium (Pogoń Szczecin i AZS Politechnika Gdańska) zajęły miejsca szóste i trzecie. Drugie zawody PEŻ w sezonie 2022 wygrał Balex YKP Gdynia.

W poszczególnych flightach legioniści zajmowali miejsca: 9, 6, 3, 4, 1, 1, 2, OCS, 3, 5, 4, 3, 4, 1.

W klasyfikacji generalnej, po dwóch rundach, Legia awansowała na miejsce drugie i traci do prowadzącego YKP Gdynia trzy punkty. Kolejne zawody PEŻ odbędą się w dniach 27-28 sierpnia w Szczecinie (na jeziorze Dąbie).