fot. Mishka / Legionisci.com

Legia 2-0 Zagłębie

Dublet Wszołka dał zwycięstwo

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Legioniści w ramach 2. kolejki Ekstraklasy wygrali 2-0 z Zagłębiem Lubin. Dublet w tym meczu zdobył Paweł Wszołek.

Pierwszą interwencją w tym spotkaniu popisał się Kacper Tobiasz. Rywala przed polem karnym sfaulował Lindsay Rose, za co obejrzał żółtą kartkę. Strzał z rzutu wolnego pewnie złapał bramkarz legionistów. Po chwili odpowiedzieć chciała Legia. Z prawej strony piłkę dośrodkował Paweł Wszołek, jednak minął się z nią Robert Pich. Kilka minut później oglądaliśmy próby Filipa Mladenovicia i Bartosza Kapustki. Strzał Serba był niecelny, a uderzenie "Kapiego" za słabe. To właśnie prawa flanka Legii, a przede wszystkim Wszołek, funkcjonowała bardzo dobrze. W 12. minucie "Wszołi" szukał dośrodkowaniem Macieja Rosołka, który nie trafił w piłkę. W 17. minucie dobrą akcją popisał się Mladenović. Serb dał szansę na celny strzał dla Josue, jednak ten uderzył bardzo nieprecyzyjnie. W 19. minucie fenomenalny strzał z dystansu oddał Łukasz Łakomy, jednak na nasze szczęście świetną paradą popisał się Tobiasz. Po chwili próbował Filip Starzyński, lecz niecelne. W 25. minucie świetna obejrzeliśmy świetną akcję Legii! "Mladen" minął swoim firmowym zwodem rywala i idealnie dośrodkował piłkę w kierunku Wszołka, który bardzo pazernie ruszył na futbolówkę i umieścił ją w siatce. Genialna dwójkowa akcja legionistów. W 37. minucie fatalny błąd popełnił Rose. Z kontratakiem ruszyli lubinianie. Uderzył Tornike Gaprindaszwili, jednak piłka minęła słupek bramki. Do szatni legioniści schodzili ze skromnym prowadzeniem.



Drugą połowę lepiej rozpoczęła Legia. W 48. minucie o strzał z rzutu wolnego pokusił się Josue, jednak kozłująca piłka minęła bramkę przyjezdnych. Później atakowało Zagłębie, jednak skutecznie w defensywie grali legioniści. W 52. minucie fatalnie w obronie zachowali się lubinianie, co mógł wykorzystać "Rosi". Piłkę w pole karne dośrodkował Robert Pich, a z nią minęli się Aleks Ławniczak i Jarosław Jach. Rosołek powinien doskoczyć do futbolówki, jednak nie dał rady, a ta padła łupem Kacpra Bieszczada. Kilka minut później okazję na odpowiedź miał Gaprindaszwili. Tobiasz stanął na wysokości zadania i obronił strzał Gruzina. W 59. minucie wybita piłka przez Rose padła łupem Filipa Starzyńskiego, po którego strzale wylądowała na bocznej siatce. W 72. minucie zza pola karnego uderzył Łakomy. Strzał byłego piłkarza Legii był bardzo niecelny. Trzy minuty później stu procentową okazję mieli "Miedziowi". Oko w oko z Tobiaszem stanął Martin Dolezal. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł golkiper warszawiaków, który pajacykiem zatrzymał strzał snajpera Zagłębia. W 83. minucie Josue zagrał piłkę w pole karne. Futbolówka padła łupem Artura Jędrzejczyka, po którego strzale piłka wylądowała na górnej siatce. Po chwili znowu szansa Legii. Wszołek do Rosołka, a ten mocnym strzałem trafił w bramkarza rywali. W samej końcówce meczu rzut karny dla Legii wywalczył Ernest Muci. Do piłki podszedł Wszołek, który zamienił jedenastkę na gola. Po raz pierwszy w sezonie 2022/23 trzy punkty zostały w stolicy!

WYNIKI SONDYKtóre miejsce zajmie Legia w Ekstraklasie w seoznie 2022/23?
SUMA GŁOSÓW: 7160
START: 14.07.2022 / KONIEC: 25.07.2022


Ekstraklasa
2. kolejka
#LEGZAG
12216
Warszawa
23.07.2022
20:00
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
2-0
Zagłębie Lubin
25' Wszołek
90+5' Wszołek (k)
(1-0)
1 Kacper Tobiasz
55 Artur Jędrzejczyk
29 Lindsay Rose
4 Mateusz Wieteska
25 Filip Mladenović
99 Bartosz Slisz
13 Paweł Wszołek
27 Josue 89'
67 Bartosz Kapustka 60'
11 Robert Pich 60'
39 Maciej Rosołek 93'
31 Cezary Miszta
5 Yuri Ribeiro
7 Lirim Kastrati
14 Ihor Charatin 93'
18 Patryk Sokołowski 60'
20 Ernest Muci 89'
23 Joel Abu Hanna
28 Makana Baku 60'
86 Igor Strzałek
Kacper Bieszczad 89
Bartosz Kopacz 2
Aleks Ławniczak 5
Jarosław Jach 4
Guram Giorbelidze 8
Marko Poletanović 20
78' Łukasz Łakomy 99
85' Tornike Gaprindaszwili 9
Filip Starzyński 18
46' Tomasz Pieńko 21
65' Rafał Adamski 19
Szymon Weirauch 22
Tomasz Makowski 6
85' Arkadiusz Woźniak 11
65' Martin Dolezal 15
Kacper Lepczyński 24
46' Kacper Chodyna 26
Cheikhou Dieng 29
78' Koki Hinokio 33
Mateusz Bartolewski 77
Trener: Kosta Runjaić
Asystent trenera: Aleksandar Rogić
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Bartosz Kot
Trener: Piotr Stokowiec
Asystent trenera: Paweł Karmelita
Kierownik drużyny: Karol Sitarski
Masażyści: Dariusz Puchalski
Sędziowie
Główny: Piotr Lasyk
Asystent: Krzysztof Myrmus
Asystent: Bartłomiej Lekki
Techniczny: Marcin Szczerbowicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (98)

+dodaj komentarz
go(L)op - 25.07.2022 / 05:12, *.shlnet.pl

to przykre ze Warszawa licząca 2 mln mieszkanców, można powiedziec mająca 1 drużynę na której to stadionie zasiada raptem 12 tyś kibiców...Nie trzeba być matematykiem aby łatwo policzyć że niechby przyszedł tylko 1% byłoby 20 tyś ludzi. Czemu o tym piszę? bo mnie to boli patrząc na puste trybuny, gdzie podziali się Ci kibice na dobre i na złe?

odpowiedz
olew - 25.07.2022 / 09:51, *.vectranet.pl

@Śmichy po pachi a wybuchi po dachi: kiboli niechętnych właścicielowi, którego czas charakteryzuje łomot całej ligi przez Legię - jest niewielu, problem w nas jest inny, jesteśmy leniwi, nie zasługujemy na dobrą drużynę, normalni na Legię chodzą niezależnie kto jest właścicielem klubu : Ludowe Wojsko Polskie, Pol-Mot, czy Mioduski,

odpowiedz
takie proste (L) - 26.07.2022 / 20:31, *.chello.pl

@go(L)op: Starsi kibice wolą wygodnie w domu na C+ z komentarzem. Nie szukają już wrażeń, bo swoje przeszli. Na stadion przychodzi się dla piłkarzy, którzy grają widowiskowo: Rado, Ljubo, KK, czy Odjidja to choćby takie przykłady. Wcześniej Kowalczyk, Kosecki, Pisz. Dla piłkarzy, którzy są legendami, dla piłkarzy, którzy są związani z naszym klubem itd. To są najbardziej przyciągające magnesy:gwiazdy, każdy chce zobaczyć na żywo.Czy mamy teraz choć jedną gwiazdę, piłkarza związanego z Legią na dobre i złe, piłkarza grającego widowiskowo?

odpowiedz
Legion - 24.07.2022 / 22:23, *.chello.pl

A ja to mam już dość Johansona. Odkąd ten gość jest w Legii, to więcej czasu mu coś dolega, niż jest gotowy do gry. I to nie są długie i poważne kontuzje, których nabawił się podczas meczu, jak Maik czy Kapustka, tylko jakieś ch... wie co i gdzie. Wiecznie mu coś dolega. Won z takim symulantem.

odpowiedz
grzesiek do bum - 24.07.2022 / 19:05, *.centertel.pl

I jak ten Wszołek????? :)

odpowiedz
bum - 24.07.2022 / 20:28, *.virginm.net

@grzesiek do bum:
Dwie brameczki strzelil... Ciezko sie przyj...ac hehehe.
Ale za uzywanie koszulki do czysczenia buta Mladena i za to ze zabral karnego Muciemu to minusy dwa duze. Po pierwsze koszulka czyscic buty to mogl na konwiktordkiej, a zabierajac Muciemu strzal z karnego nie zbudowal ducha zespolu.
Wystep w meczu solidny. I tak go nie lubie i nic tego nie zmieni. Ty sie z niego wylecz :D Najemnik kolejny ot tyle, no ale dobrze ze gra cos

odpowiedz
Sobo(L)ew - 24.07.2022 / 17:45, *.datapacket.com

Wszyscy chwala Wszolka i Tobiasza, i slusznie. Ale nikt nie wspomni o Wietesce. Skala obrony, kierowal, dyrygowal, przerywal akcje, kreowal do przodu. Fenomenalny obronca. A kto tego nie widzi ten troll i niech wypada na k6.
To samo mozna powiedziec o Rosie ktory przy wietesce nabiera pewnosci i gra przestabilnie.
Natomiast doping, powtarzam, to zenada. Ani raz nie byla ospiewana nasza legendarna "nie poddawaj sie". Jakis chory bojkot. Zenada.

odpowiedz
Adson 78 - 24.07.2022 / 18:20, *.plus.pl

@Sobo(L)ew: była odśpiewana tylko ty byłeś wtedy na k6 !!! Wieteska się starał bo do francji transfer obejrzyj jego mecze poprzednie to drewno !!!a na k6 sam idz polonisto !!!

odpowiedz
grzesiek - 24.07.2022 / 19:36, *.centertel.pl

@Sobo(L)ew: wieteska nadaje sie swiwtnie na okregówke tam podobnie grają tylko skaczą sobie od razu do gardeł po takich interwencjach jak wieteski. Lubił łapać czerwienie a dobry obronca nie bedzie lapal glupich kartek. Z koroną rzeczywiscie przyjechali napastnicy swiatowej klasy z kielc i chlopak nie wytrzymal i musial pokazać swoją gre polegajaca na notorycznym faulowaniu zamiast na czystych odbiorach. On sily w ogole nie ma do biegania. Pilkarz parodia zaraz za rzezniczakiem. Czemu na nawrockiego nie ma skarg? Bo nawrocki jest dobry.

odpowiedz
bum - 24.07.2022 / 21:17, *.virginm.net

@grzesiek: Wieteska to razem z Jongmenem na tamburynie i akordeonie mogą grać pod balkonami na Pradze co najwyżej he

odpowiedz
olew - 24.07.2022 / 14:32, *.vectranet.pl

Poza tragiczną frekwencją było fajnie; ładny doping, jakiś sens w grze, rewelacyjnie skuteczni Tobiasz i Muci, dobry Lubin cisnął nas strasznie, wygrana ! Miłe lato w tym roku.

odpowiedz
Gocław - 24.07.2022 / 14:58, *.net.pl

@olew: chyba byłeś na innym meczu. sens w grze!!! właśnie jakiś, nikomu nie znany.
obudź się.

odpowiedz
Hiszpan - 24.07.2022 / 15:04, *.telnaptelecom.pl

@olew: Potwierdzam ale tylko w 1 połowie. Było kilka fajnych akcji. Zdecydowanie na plus Kacper, Kapustka,Wszołek. Jest sporo do poprawy ale kierunek prawidłowy.

odpowiedz
Alex Bielany - 24.07.2022 / 12:37, *.aster.pl

Mladen odżył ! Będzie dobry sezon, jeszcze tylko przyjdzie Prijo, może Walukiewicz i jazda z k…

odpowiedz
Wolfik - 24.07.2022 / 12:20, *.mm.pl

Wynik się zgadza. Cała reszta do dużej poprawy. Wielki plus dla Kacpra Tobiasza, potwierdza formę z Olsztyna. Brawo!

odpowiedz
karwoski29 - 24.07.2022 / 11:48, *.orange.pl

Żenada!!! Po dwóch meczach niepoprawni optymiści w sądzie wskazują prawie 50% na Mistrza. Ludzie ogarnijcie się. Do jakiego klubu odszedł Wieteska. Szrot ściąga szrot. Jak uplasujemy się w 10 to będzie wielki sukces.

odpowiedz
Urs72 - 24.07.2022 / 11:52, *.t-mobile.pl

@karwoski29: kto ma się Ogarnąć ? Według ciebie ? My kibice ludzie ? Czy co ? Bo twoje teksty to pretensje do kogo ?

odpowiedz
karwoski29 - 24.07.2022 / 12:27, *.orange.pl

@Urs72 : Jeżeli kogoś obraziłem, przepraszam. Chodzi mi o to, że przed każdym sezonem jest robiona sonda kto na pierwsze miejsce. Każdy zagorzały legionista odpowie 1. Ale zagorzały, myślący i obserwujący nie zagłosuje na 1. Chodziło mi wyłącznie o notowania sondy. Pozdrawiam

odpowiedz
karwoski29 - 24.07.2022 / 12:44, *.orange.pl

@karwoski29:

odpowiedz
Urs72 - 24.07.2022 / 14:58, *.t-mobile.pl

@karwoski29: spok ,pozdro

odpowiedz
LewLegia - 24.07.2022 / 15:11, *.net.pl

@karwoski29: 100% poparcia . prawie 50% ludzi głosuje sercem, a nie rozsądkiem.
Taki los kibica, wierzyć w wygraną.
Niestety z tym właścicielem i zarządem wejście na pudło będzie wyczynem, tak złe zarządzanie klubem to jakiś sabotaż.

odpowiedz
olew - 24.07.2022 / 22:09, *.vectranet.pl

@LewLegia: z tym właścicielem od dziesięciu lat raczej młócimy ligę ...

odpowiedz
WdW - 24.07.2022 / 11:25, *.com.pl

martwi to ze Josue zagrał tragicznie, co miał piłke to albo głupia strata albo podanie do przeciwnika(z stałych fragmentów), zaraz po Rosołku najgorszy piłkarz w tym meczu i Wszołek tez mimo strzelonych goli po pierwszym golu nic nie grał ,no ale jemu można wybaczyć bo zrobił co miał zrobić a karnego tez trzeba umieć zrobić,ale widac progres,jestem cały czas optymistą, zweryfikują nas mecze z drużynami co potrafią grać w piłkę

odpowiedz
Hiszpan - 24.07.2022 / 11:29, *.telnaptelecom.pl

@WdW: Dokładnie. Josue technika bajka ale motoryka i szybkość to poziom TKKF. Gdyby Karbownik przyszedł na 8 spokojnie można odpuścić Josue.

odpowiedz
WdW - 24.07.2022 / 11:42, *.com.pl

@Hiszpan: daj spokój, Karbownik od 2 lat grzeje ławę ,jakby do Legi przyszedł to z pół sezonu musiałby sie odbudowywać ale szkoda chłopaka bo talent miał i go zmarnował

odpowiedz
Wolfik - 24.07.2022 / 12:14, *.mm.pl

@Hiszpan: Kilka ostrzejrzych wejść rywali i nasz rozgrywający się "spala emocjonalnie". Czyli potwierdzają się opinie, które mozna było wyczytać przed jego transferem do Legii. To chyba jednak jest do ogranięcia, wszak podobnie było z Mladenoviciem w Gdańsku gdzie potrafił i z 14 kartek w sezonie nazwierać, niekoniecznie za faule.

odpowiedz
Piotr - 24.07.2022 / 12:48, *.orange.pl

@Wolfik: Niech go pod opiekę weźmie Pani Daria co się Igą opeikuje

odpowiedz
Hiszpan - 24.07.2022 / 14:59, *.telnaptelecom.pl

@WdW: Racja Kolego. Ale szkoda go do Lechii.

odpowiedz
Imie(L)iński - 25.07.2022 / 23:29, *.t-mobile.pl

@WdW: Josue to nie piłkarz do grania co 3 dni.. wyszumiał się na sparingu w środę... ????????

odpowiedz
gazza - 24.07.2022 / 10:33, *.inetia.pl

Brawo Tobiasz i Wszołek - Tak powinni grać zawsze.
Dla odmiany to co robuł na boisku Slisz i Rosołek ? Statyści ???

odpowiedz
Mikołaj - 24.07.2022 / 10:10, *.orange.pl

Mecz jak stypa. Frekwencja mega denna. Wygrana na farcie z najsłabszą ekipą w eklapie. Kasy w klubie brak (Wieteska). Znów polonista Wszołek ratuje nam dupę. Gdyby nie on to dziś gralibyśmy w I lidze. Miłe złego początki. Dokąd to wszystko prowadzi?

odpowiedz
Prion - 24.07.2022 / 09:29, *.interkam.pl

Tym co nazywają Wietesa babolarzem to kim jest Rose?! To jest dopiero leszcz. Przy nim Jedza to mistrz. Jak dla mnie SO to Artur i Maik ,reszta to wiatraki co wiecznie się obcinają za piłka albo faulują bezmyślnie.ten Ivanow wygląda na taki sam grający szrot

odpowiedz
WdW - 24.07.2022 / 11:29, *.com.pl

@Prion: fakt Rose bardzo irytujący i słaby w tym meczu ale przynajmniej nie zrobił babola po którym straciliśmy gola, już to wcześniej pisałem ale wole gorszego obrońcę co nie robi baboli niż lepszego co w każdym meczu zrobi babola że stracimy gola

odpowiedz
Bombenhagen - 24.07.2022 / 09:03, *.co.uk

Lekkostrawne przystawki pod postacią ogórkowych sałatek już skonsumowane, teraz kolej na dania bardziej treściwe. Korona, to najsłabszy z beniaminków, a Lubin, w dodatku osłabiony brakiem Szysza, to ekipa, która w zeszłym sezonie dała nam tlen i łatwe zwycięstwa, które pozwoliły się utrzymać, tak więc 4 punkty, zresztą wymęczone z tymi rywalami, to absolutne minimum i na razie nie ma się czym zachwycać, przed nami wyjazd do Krakowa, Piast u siebie, a później gościnny występ w Łodzi i te spotkania zweryfikują rzeczywistą siłę ognia.

odpowiedz
Stefan z Mokotowa - 24.07.2022 / 08:42, *.orange.pl

Czy tylko mnie wkur..ło, że Wszołek naszą koszulką Mladenowi buty wycierał?

odpowiedz
Prion - 24.07.2022 / 09:26, *.interkam.pl

@Stefan z Mokotowa: No slabo to wyglądało.. chyba piłkarze udają że czymś wycierają a nie od razu koszulką. Mnie też to zirytowało ona taka bielutka

odpowiedz
Mietek z Woli - 24.07.2022 / 10:45, *.236.206

@Stefan z Mokotowa:
Nie nie tylko ciebie ! Czego się spodziewasz po poloniście
Dodam też że mnie wkurfja jego nachalność.... Muci wypracował karnego i chciał strzelać, a że mu to potrzebne to każdy wie. Nie ładnie wszołek

odpowiedz
WdW - 24.07.2022 / 12:08, *.com.pl

@Stefan z Mokotowa: no raziło to w oczy ale on tego nie zrobił specjalnie, po prostu jest głupi i spapugował cieszynke od niemiaszków a tam nie ma przywiązania takiego do barw i koszulek jak w Polsce .ale więcej juz tego nie zrobi bo na twiterze mu już parę osób mu to wyjaśniło

odpowiedz
Legia - 79 - 24.07.2022 / 17:15, *.centertel.pl

@Stefan z Mokotowa: Witam, to co ZROBIŁ TO JEST HAŃBA !!! A ci, którzy to widzieli i jeszcze go chwalą !!! TO NIE SĄ kibicami LEGII !!! AVE LEGIA. FANATYCZNE SERDECZNOŚCI.

odpowiedz
Zyrardow - 24.07.2022 / 08:23, *.125.101

Czy Lakomy jest słabszy od aktualnych graczy L.
Dlaczego go oddslismy
Bo dziś z całym szacunkiem przykrył czapka Josue i Kapiego

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 24.07.2022 / 11:17, *.orange.pl

@Zyrardow: dokładnie kolego, masz rację, zresztą tych młodych wyrzuconych bo,, za słabi " na Legię jest zdecydowanie więcej..lepiej sprowadzić szrot i zarobić do kieszeni parę złotych (czyli ukraść, nie bójmy się tych słów) prawda złodzieju Radosławie??...

odpowiedz
Greg - 24.07.2022 / 07:10, *.t-mobile.pl

Brawo Paweł
Ps. Gdzie są ci mniej myślący którzy nazywali Pawła polonistom?

odpowiedz
Ja kurła - 24.07.2022 / 08:10, *.centertel.pl

@Greg: następnym razem zanim coś napiszesz to pomyśl trochę. Wszolek to polonista. aktualnie wyróżnia się na tle pseudo zbieraniny. Legionistą w zespole jest Tobiasz.

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 24.07.2022 / 22:29, *.play-internet.pl

@Ja kurła: Paweł nie jest polonistą, już prędzej Lechistą bo jest z Malborka czy Tczewa.
po prostu nie poszedł do Lechii bo czarnuchy go sciągnęły (mieli przez chwilę kasę)
Tak już w karierach piłkarzy, że nie zawsze dostają szansę w swoim klubie czy w swoim mieście czy regionie, idą tam gdzie mogą grać i się rozwijać. Najgorsze jest jak za chwilę Łakomy będzie grał lepiej od Slisza. My Bartka kupiliśmy za 1,5 mln euro, a Łukasz poszedł za ekwiwalent.

odpowiedz
p10 - 24.07.2022 / 05:06, *.centertel.pl

Problemem naszym glownym jest nasza pseudo akademia. Ze nie jestesmy w stanie dostarczyc co sezon 2 graczy z pola czy to do pierwszego skladu, czy do rotacji. Co jest tam nie tak? Czy mamy tam po prostu beztalencia? Czy to miejsce lansowania sie dzieci wysoko postawionych rodzicow w korpo? Czy nie umiemy szkolic nadal nic oprocz bramkarzy? Czy dla mlodych szkolenie w Legii to po prostu lans? Czy generacja totalnie Inna i ma wywalone ? Koniec treningu w szkolce pora na imprezy. Czy po prostu w pewnym momencie nie ma kto mlodych sprowadzic do pionu? Zbyt malo wspolpracy z psychologiem ? Brak zaprzyjaznionego klubu na poziomie 1 ligi, gdzie mlodzi mogliby lepiej sie przestawic do gry? Ze jest cos nie tak to kazdy widzi. Tylko co jest temu winne?

odpowiedz
Warszawiak1234 - 24.07.2022 / 06:46, *.163.101

@p10: dobrze to ujales

odpowiedz
Akademik - 24.07.2022 / 08:15, *.centertel.pl

@Warszawiak1234: Akademia w Książenicach nie jest przypadkowo, mieszka tam duża grupa korpoludkow przy kasie, lansują się że grają z L. Niestety akademia jest biznesem który nie zbiera talentów tylko pajaców że złotówkami i mamy efekty.

odpowiedz
Piotr - 24.07.2022 / 08:22, *.orange.pl

@p10: Zagłębie, które ma profesjonalną Akademię wystawiło 4 młodzieżowców w pierwszym składzie

odpowiedz
Wolfik - 24.07.2022 / 12:22, *.mm.pl

@Akademik: Tak to niestety wygląda. Swojego czasu był pewien wywiad na temat Akademii i juz wtedy mówiono, że grają tak niekoniecznie Ci, co grac potrafią.

odpowiedz
Imie(L)iński - 25.07.2022 / 23:19, *.t-mobile.pl

@p10: bo właśnie tak teraz piniondze się na futbolu robi... lepszy na ławie, gorszy gra bo tatuś więcej dał trenerowi za wylansowanie.. a jak gdzieś pójdzie, to działa z kontraktu... poza tym wydaje mi się, że mamy marną kadre trenerską w akademii z chugowym warsztatem.... pewnie też po znajomościach zatrudnianych... Dowhań jedyny specjalista i bramkarzy mieliśmy prawie samych kotòw... przypadek?

odpowiedz
Dimas - 24.07.2022 / 00:10, *.info.pl

Pierwszy meczyk u siebie zaliczony, jak na tą kadrę pierwsza połową dobra w drugiej coś padło ale Tobiasz wyciągnął setkę i 3 pkt zostają u nas.
Tego nam brakowało w tamtym sezonie, kogoś na bramce kto jedną interwencją utrzyma nam mecz dziś tak się stało - 7 Polaków w pierwszej 11 ładnie wygląda :) Rosołka faktycznie przesunąć na skrzydło, nowy napadzior plus ktoś za Wieteske i puchary powinny być minimum w tym sezonie, fizycznie jak dla mnie widać różnicę na plus więc Panowie zapier..ć na treningach a powinno być ok

odpowiedz
Autor - 24.07.2022 / 08:17, *.centertel.pl

@Dimas : cel minimum to mistrzostwo, jak tak nie uważasz zmień forum.

odpowiedz
Dimas - 24.07.2022 / 09:00, *.info.pl

@Autor: No tak jak w poprzednim sezonie :)

odpowiedz
Jkm - 24.07.2022 / 00:09, *.orange.pl

Straszliwe pustki na trybunach, mniej niż na Borucu. Co się dzieje? Tragedia. Nie było nawet 10 tys.

odpowiedz
jak - 24.07.2022 / 00:25, *.chello.pl

@Jkm: mysle ze wakacje , weekend , ladna pogoda , duzo ludzi poza miastem

odpowiedz
Fan majtek Sylwii Dekiert - 24.07.2022 / 06:39, *.centertel.pl

@Jkm: Ponad 12, w telewizji widać głównie 3 trybuny (bez głównej), stąd czasami ludzie myślą, że było mniej niż w rzeczywistości.

odpowiedz
Siema - 24.07.2022 / 11:29, *.18.56

@jak: przeważnie mecze są w weekendy takie wymówki to w podstawówce były modne

odpowiedz
LWST - 23.07.2022 / 23:47, *.plus.pl

W tym meczu Slisz chyba udowodnił malkontentom ,że umie grać w piłkę ,tak jak komentatorzy mówili zero strat ,dobre wyprowadzenie piłki ,każdy zawodnik potrzebuje dobrego trenera ,Kosta widać ,że dotarł do jego psychiki i uwolnił duże umiejętności .Ode mnie Slisz za na prawdę dobrą grę ocena 5 ;)

odpowiedz
Piwo to moje paliwo - 23.07.2022 / 23:51, *.151.81

@LWST: po ile browary w sportbarze?

odpowiedz
jezus - 24.07.2022 / 01:23, *.vectranet.pl

@LWST: nie pisz jak piłes alkohol

odpowiedz
Zielu - 23.07.2022 / 23:42, *.centertel.pl

Obecny skład ma tylko jedną wadę - Brak mu zalet

odpowiedz
PawLo - 23.07.2022 / 23:19, *.mm.pl

Miszta ręczniku widzisz jak się broni ???!!! Brawo Tobi !!!

odpowiedz
artic - 23.07.2022 / 23:18, *.t-mobile.pl

Dzieki pajacykowi Tobiego nie bylo 1-1 kto wie jakby sie to skonczylo jakby nie ta interwencja dlaczego nr2 nie jest Hładun Dominik tylko babolaż Czarek tego nie wie nikt.

odpowiedz
ZenekL3 - 23.07.2022 / 23:09, *.chello.pl

Wszystkim, którym się nie podobał Pekhart, życzę, żeby się nie udławili w najbliższych miesiącach Rosołkiem.

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 23.07.2022 / 23:00, *.play-internet.pl

Nr.39 zjazd do zajezdni na stałe

odpowiedz
Lekarz klubowy - 23.07.2022 / 23:38, *.plus.pl

@Miasto dupiarza Rafałka:

Skrótu "numer" nie piszemy z kropką

odpowiedz
Przemek - 23.07.2022 / 22:54, *.waw.pl

I jeszcze dwa tematy-po pierwsze to jak my "budujemy" akcję od tyłu to naprawdę słabiutko to wygląda. Wyobraźcie sobie jak będziemy tak grali z zespołem , który stosuje prawdziwy i agresywny pressing np. z Rakowem- przecież to będzie rzeźnia. Drugi temat to ustawienie 4-1-4-1 na ten moment nie wygląda to rewelacyjnie a w formacji ataku wręcz żałośnie. I to i tak trzeba wziąć pod uwagę , że graliśmy narazie z cieniutkim niedawnym pieszoligowcem i z zespołem , który rzutem na taśmę przed tą pierwszą ligą się uratował. Bardzo, bardzo dużo pracy przed nami...

odpowiedz
xxx - 23.07.2022 / 23:00, *.orange.pl

@Przemek: jaka rzeźnie, k**** to tylko polska liga. Napoli nam nie zrobiło rzeźni, jak się potykaliśmy o własne nogi, a zrobi nam Raków. Dajcie spokój i przestańcie się bać jakbyśmy grali z Realem.

odpowiedz
Przemek - 23.07.2022 / 23:33, *.waw.pl

@xxx: Sprawdź tabelę z tamtego sezonu i zobacz ile mieliśmy porażek w lidze , może coś wtedy zacznie Ci świtać..., może ...

odpowiedz
Imie(L)iński - 25.07.2022 / 23:42, *.t-mobile.pl

@Przemek: w tamtym sez przegraliśmy tyle przez pewnego sympatycznego tłustawego lekko misia prawie nie związanego z korupcją, którego nikt nie szanował i z którym piłkarze opierdzielali się podczas przygotowań... sił starczyło na el. i dwie kol. Ligi Europy... mam nadzieję, że sztab Niemca przygotuje naszych dobrze fizycznie, bo to wystarczy, by rozwalić tą śmieszną ligę... nie takie leszcze Eklape wygrywały.. Grunt to kondycja i zaangażowanie

odpowiedz
Tak - 23.07.2022 / 22:53, *.orange.pl

Wszyscy narzekają na styl, ale tak po prawdzie, to kiedy my graliśmy dobrze w lidze na początku sezonu? Chyba ostatni raz za Berga. Mnie osobiście po ubiegłym sezonie interesuję jedynie ilość punktów. Kto, jak i przy jakich męczarniach je zdobędzie, czy będzie to Ślisz, Pich, czy Sokołowski mam gdzieś. Ma być na koniec +70 i tyle. Całą resztę mam gdzieś. Ładnie grającą Legię to ja ostatni raz widziałem za Vuko jeszcze przed Covidem, wcześniej za Magiery pod koniec jesieni, wcześniej za Berga, a wcześniej....to ch*** wie kiedy, a MP trochę w ,,miedzyczasie" pomiędzy ,,ładną" grą pozdobywaliśmy. Dla mnie bilans bramkowy a'la Milan 93/94 też będzie git, jak będziemy na I-wszym miejscu.

odpowiedz
Pawełek - 23.07.2022 / 22:47, *.play-internet.pl

Tobiasz wyrasta na bramkarza nr 1. Ślisz do odstrzału.

odpowiedz
ZenekL3 - 23.07.2022 / 23:11, *.chello.pl

@Pawełek : Tobiasz musi poprawić wybicia piłki, to wybicie na róg w drugiej połowie to była jakaś parodia. Ale rzeczywiście powinien grać i nabierać doświadczenia.

odpowiedz
Pierwszy - 24.07.2022 / 00:07, *.vectranet.pl

@Pawełek : Odwal się od Slisza. Fajnie jest jechać po gościu nie rozumiejąc nawet jego roli na boisku. Tylko dlatego, że inne pacany piszą bzdury.

odpowiedz
gazza - 24.07.2022 / 10:35, *.inetia.pl

@Pawełek :
Slisz to mega padaka.
Co on robi w pierwszym skłądzie to nie wie nikt ...

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 23.07.2022 / 22:31, *.play-internet.pl

Slisz, Rosołek , Sokołowski i emeryt Pich w pierwszej druzynie to sabotaz... Nastepny trener sterowany z fotela prezesa... bedzie z uporem maniaka wystawial paralityka Slisza... (Zeby sie te wtopione 1,4 mln eurosów zwrócilo) . Baku i Muci w 5 minut zrobili więcej dla zwycięstwa L niż ww. trójka przez cały mecz. Dziś zaczelismy mecz w 8 , skończylismy w 10. Od poczatku na Dm Charatin bądż Celhaka. Kiedy napastnik... Gramy gorszy piach niż w zeszłym sezonie, a myślałem, ze się nie da... Zieliński gamoniu bierz się do roboty

odpowiedz
Pobudka - 23.07.2022 / 22:44, *.t-mobile.pl

@Trener Bramkarzy: Legia 2 - Zagłębie 0

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 23.07.2022 / 22:46, *.play-internet.pl

@Pobudka: Przy takiej grze z tymi zawodnikami, Medaliki i kartoflaki nas zjedzą...

odpowiedz
Legia Mistrz - 23.07.2022 / 23:04, *.net.pl

@Trener Bramkarzy: nie popłacz się.

odpowiedz
Ewelina - 23.07.2022 / 22:30, *.vectranet.pl

Poza wynikiem, mecz bardzo słaby. Koszmarna ilość strat. Lepsza ekipa by powiozła nas dziś okrutnie. Pich to nieporozumienie, Baku podobnie.

odpowiedz
Kibic - 23.07.2022 / 23:04, *.net.pl

@Ewelina: tak tak. Spoko.

odpowiedz
Piwo to moje paliwo - 23.07.2022 / 22:30, *.211.102

Ponawiam pytanie po ile browar w sportbarze?

odpowiedz
OTWIERAM I NIE BĘDE PŁACIŁ MIODUSKIEMU ZA NAZWY! - 24.07.2022 / 19:28, *.50.114

@Piwo to moje paliwo: SPORT BAR BĘDE OTWIERAL W LONDYNIE TAM GDZIE NAJWIĘCEJ EMIGRACJI, POZDRO Z LEGIJNYCH DZIELNIC LONDYNU!

odpowiedz
AB - 23.07.2022 / 22:21, *.chello.pl

W pierwszej połowie było kulka ciekawych momentów ale to zdecydowanie za mało… na szczęście Zagłębie było bardzo słabe.
Jak to możliwe ze Slisz gra w pierwszym składzie. Ten koleś traci prawie każda piłkę. To samo Rose!
Na plus Mladen i Wszołek

odpowiedz
dubLet dał zwyciÈstwoooo! - 23.07.2022 / 22:17, *.165.119

https://legionisci.com/news/88820_Dublet_Wszolka_dal_zwyciestwo_.html

odpowiedz
Przemek - 23.07.2022 / 22:10, *.waw.pl

3 pkt Wszołek , Mladen , Muci i parada Tobiasza dzięki której szambo nie wybiło już po 2 kolejce. O reszcie chciałbym jak najszybciej zapomnieć. Nie wiem gdzie nasz trener ma oczy- beznadziejni Rosołek i Josue snują się prawie cały mecz po boisku a on nie reaguje. Z całym szacunkiem dla Rosołka , ale gramy już 2 mecz bez napastnika- Jacek Zieliński niech się wreszcie weźmie w tym zakresie do roboty bo my jesteśmy Legia Warszawa a nie jakaś popierdułka. Wszystko boli od patrzenia na tą mizerię , dobrze że byłem po grillu u znajomych bo nie wiem czy bym calkiem na trzeźwo dał radę to oglądać. Jak dla mnie radość z 3 pkt zmącił styl oraz trzymanie z uporem maniaka przez trenera na siłę na boisku bardzo słabo grających zawodników.

odpowiedz
Gie - 23.07.2022 / 22:10, *.orange.pl

Tego czarnoskórego z Mauritiusu(a) to nawet na "1" nie da się ocenić.
Tobiasz kot!

odpowiedz
Sobo(L)ew - 23.07.2022 / 22:08, *.datapacket.com

Ja bardzo lubie i szanuje Mioduskiego. To bardzo inteligentny i obeznany biznesmen. Ale ma on sporo nieszczescia. Za Vuko byla swietna gra, super wyniki i efektowne zwyciestwa. Teraz, mimo 4 punktow, na boisku tragedia, na trybunach pikniki, a na forum onuce.
Rownia pochyla. Zjazd na psy, albo nawet suki.

odpowiedz
Ginka - 24.07.2022 / 01:39, *.chello.pl

@Sobo(L)ew: a może zjazd na sobole...?

odpowiedz
dino - 24.07.2022 / 06:46, *.vtelecom.pl

@Sobo(L)ew:
Inteligentny i obeznany biznesmen nie narobiłby 170 mln długów

odpowiedz
Piwo to moje paliwo - 23.07.2022 / 22:05, *.151.248

Po ile browary w sportbarze? Taniej niż w Źródełku?

odpowiedz
Misio - 23.07.2022 / 22:01, *.orange.pl

Najwazniejsze są 3 pkt i 0 z tyłu.
Brawo dla Wszołka, bardzo dobrze ze Legia go wykupiła, Wieteska na swoim poziomie ligi okręgowej i nawet żółta kartka na pożegnanie.
Mimo wszystko, aby odzyskać Mistrzostwo potrzeba zdecydowanie lepszej i skutecznej gry.

odpowiedz
Brawo - 23.07.2022 / 22:00, *.aster.pl

Cenne 3 punkty! Ważne żeby teraz punktować jak najwiecej aby na koniec nie martwić się o utrzymanie w tabeli ????????????????????????

odpowiedz
X - 23.07.2022 / 22:12, *.centertel.pl

@Brawo: jakie utrzymanie w tabeli, tu o MP trzeba walczyć

odpowiedz
Haah - 23.07.2022 / 22:42, *.aster.pl

@X: pomarzyć Zawsze można , nie z tym prezesem,nie z tym składem ,środek tabeli to jest max

odpowiedz
Dexter - 23.07.2022 / 21:58, *.centertel.pl

Ale się przyjemnie oglądało poukładana Legie z dobrą wymianą piłek oby tak dalej !!!!! (L)

odpowiedz
Przemek - 23.07.2022 / 22:20, *.waw.pl

@Dexter: Jak ten komentarz to nie żart to gratuluję dobrego samopoczucia. Z taką grą to szereg agrowpierd... przed nami. Dziś Tobiasz podał jeszcze nam tlen ale jeżeli nie zagramy o niebo lepiej w Krakowie to już tam dostaniemy zimny prysznic.

odpowiedz
pnd - 23.07.2022 / 21:57, *.waw.pl

Pudel jak sie karnym podjarał xD

odpowiedz