Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Runjaić: Nie opuścimy Łodzi z zerowym kontem

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Ostatni pojedynek z Widzewem w Ekstraklasie odbył się w 2013 roku, potem zespoły mierzyły się w rywalizacji o Puchar Polski. Jestem świadomy emocji, jakie te spotkania wywołują. Poruszyliśmy ten temat wewnętrznie z zawodnikami, są świadomi tego, co będzie ich jutro czekało. Jesteśmy fizycznie i mentalnie gotowi na ten klasyk i mam nadzieję, że zgotujemy fanom prawdziwą ucztę piłkarską - mówi przed meczem z Widzewem Łódź trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.

- To będzie trzeci mecz piątkowy w tym sezonie. Bardzo podoba mi się data i termin takiego spotkania. Zawodnicy mają w pamięci poprzedni piątek – to dobry sposób na pomyślne wejście w weekend. Nie ma potrzeby na dodatkową motywację drużyny i zawodników. Na pewno będzie komplet na stadionie i będziemy mogli liczyć na wsparcie naszych fanów. I będziemy w stanie udźwignąć ciężar gatunkowy tego spotkania. Odkąd rozpocząłem swoją działalność w Polsce, wiele osób opowiadało mi o Widzewie Łódź i ich fanatycznych kibicach. Jutro będę mógł się o tym przekonać. Mój apel, by to było święto piłkarskie. Mamy szacunek do każdego rywala, z którym się mierzymy. Muszę powiedzieć, że podoba mi się Widzew – jeśli chodzi o grę, skupiają się na tworzeniu sytuacji, nie jest to gra na aferę i szukanie długich piłek. Wytworzyli sobie markę, którą grają. Będą grać u siebie, więc to dla nich mecz sezonu. Dla nas to też będzie najważniejszy mecz w tym sezonie do tej pory.



- Cały czas musimy mieć na uwadze zeszły sezon i to, co się wydarzyło jesienią. Porażka z Cracovią była bolesna, można było jej uniknąć, ale wtedy widziałem pozytywne elementy w grze. Mam nadzieję, że jutro będziemy mogli zobaczyć kolejny progres, grę piłką, grę do przodu. Każdy mecz daje nam odpowiedzi na kwestie, które wymagają poprawy. Po takim spotkaniu potrafimy kolejne elementy implementować w treningach w tygodniu. Nie mogę się doczekać jutrzejszego meczu. Mamy 7 na 12 punktów, nie możemy być w stu procentach zadowoleni. Można było pokusić się chociaż o jeden punkt więcej. Wisła Płock wygrała wszystkie cztery spotkania, ale sądzę, że na koniec sezonu nie będzie miała średniej 3,0. Ważne, by nie pozwolić odskoczyć czubowi tabeli. To powinno przynieść owoce. Proces, w którym się znajdujemy, to jest stałe punktowanie w każdym meczu. Jestem przekonany, że nie opuścimy Łodzi z zerowym kontem.

- Uważam, że mieliśmy z Piastem mieliśmy solidny wysyp. Ponownie pokazaliśmy wiele dobrych momentów w grze. Jestem świadomy, że musimy kontynuować metodą małych kroczków, aby w tym sezonie osiągać rozwój w poszczególnych elementach. Po porażce z Cracovią widoczne było, że musimy poczynić zmiany i ten występ dawał dobre nadzieje na przyszłość, pokazał, że zmiany przyniosły swój cel i na tym chcemy budować dalej. Można się spodziewać, że wyjdziemy w podobnym ustawieniu przeciwko Widzewowi, ale dziś jest czwartek i do jutra może się dużo wydarzyć.

- Większość drużyn, z którymi się mierzyliśmy, grała bardziej defensywnie, czekali na nasze potknięcia. Bardziej chodzi więc o to, jak my wywiązujemy się z naszych założeń. Większość spotkań w sezonie będzie odbywała się tak, że to my będziemy stroną dominującą i od tego jak będziemy wykorzystywać swoje sytuacje zależeć będzie obraz spotkania. Mam nadzieję, że Widzew pozostanie wierny swojej wizji, będzie grał do przodu i szukał rozwiązań, to to służy mi i mojej drużynie. Przez to także rośnie współczynnik atrakcyjności dla kibiców. Jeżeli nie będzie to drużyna pokroju Widzewa, to spodziewam się gry takiej jak z Cracovią. Drużyny pokroju Legii muszą zminimalizować liczbę własnych błędów, a najlepiej strzelić bramkę jako pierwsze.

- Mamy pomyślne wieści zdrowotne. Oprócz Blaza Kramera wszyscy zwodnicy są do mojej dyspozycji.

- Musi się dużo zadziać, by kwestie transferowe śniły mi się po nocach. Sprawy są w toku, nie jest to prosty temat, natomiast jestem optymistycznie nastawiony do życia i jestem przekonany, że w ciągu kilku dni uda się pozyskać napastnika.

- To jest fakt, że klub podjął decyzję o obcięciu budżetu pierwszej drużyny i podjął kurs na oszczędności. To nie ułatwia pracy dyrektorowi sportowemu i trenerowi. W ekonomii jest tak, że jak kursy akcji spadają, to powinno się zachować spokój i dokupić więcej – ten przypadek nas nie dotyczy. Najważniejsze, że wewnątrz klubu panuje spokój, mówimy jednym językiem i mamy podobny pogląd na różne kwestie. Jak spojrzymy na okres od zimy, to Legia oddała już sporą liczbę jakościowych zawodników i nie byłoby najmądrzejsze, by oddawać kolejnych. Nie mam zastrzeżeń co do jakości zawodników składających się na zespół, bardziej można mówić o głębokości składu. Staram się wycisnąć maksimum. Niezależnie od powrotu Blaza Kramera, nadal uważam, że kluczowe jest pozyskanie napastnika. Jak nam to się powiedzie, to będziemy mieli dobry zespół, o ile nie zdarzą się kontuzje kluczowych graczy.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Kacperek - 12.08.2022 / 14:38, *.chello.pl

W ekonomii jest tak, że jak kursy akcji spadają, to powinno się zachować spokój i dokupić więcej. To chyba nie znasz sie na ekonomie i Forexie to sie nazywa Gridowanie !!! GRID to ZLO ! ... Jak tak mowisz ! to Kurs jest 3 zl na Legie ze wygra dzisiaj :) u pewnego bukmachera aaa na X2 - 1.35 - podatek to wiecej :P niz Inflacja :) czyli w/w rzeczy dzisiaj na 100 % wejda - Tylko Legia !

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 12.08.2022 / 14:19, *.orange.pl

Mocna deklaracja, będziemy tak długo grać aż coś wpadnie :) ??

odpowiedz
BEZ NAPADZIORA LEGIA I CO BĘDZIE? - 12.08.2022 / 04:03, *.57.13

NO TO CIEKAWY MECZ LEGIA BEZ NAPADZIORA A WIDZEW JUŻ SIKA Z PODNIETY I JEST PWENY WYGRANE, ZOBACZY CO NASI POKAŻĄ NARAZIE TO REMIS W CIEMNO STAWIAM BEZ NAPADZIORA LEGIA PAMIĘTAJMY....

odpowiedz
(L)ychu - 12.08.2022 / 02:36, *.autocom.pl

Teraz tak pomyslałem przecież klub w zeszłym sezonie grał w fazie eliminacji do Ligi Mistrzów nawet odpadając w 3 rundzie tych eliminacji zarabiał potem 4 runda kwalifikacji Ligi Europy wygrana i faza grupowa tej Ligi Europy to w rozliczeniu od UEFy klub zarobił prawie drugi budżet czyli ponad 100mln złotych gdzie są te pieniadze przy stabilnym budżecie klubu masakra . Miodek to zgarnął?

odpowiedz
Arek - 11.08.2022 / 23:42, *.tpnet.pl

No to lecimy jutro z nimi.

odpowiedz
Brasi - 11.08.2022 / 23:00, *..

Kupmy tego Djurica ile będzie kosztował 10tys euro?

odpowiedz
Biała siła - 11.08.2022 / 21:21, *.vectranet.pl

Panie trenerze ,pana dni już są policzone ,po takiej krytyce ,alfa i omega nie znosi krytyki ,

odpowiedz
Sraczkens - 11.08.2022 / 20:24, *.233.63

Hahahaha.....
Macie swoją BOMBE transferową....
Mioduski=złodziej

odpowiedz
Olomanolo - 11.08.2022 / 20:10, *.play-internet.pl

Widzisz Mr.Gołodupiec bież przykład z Rakowa jak gra się w pucharach a My coooo???? Wygrana ze słabym piastem i wszyscy huuuraaa !! źle to wszystko widzę

odpowiedz
(L)ychu - 12.08.2022 / 02:03, *.autocom.pl

Nie bronie Miodoustego ale jak narazie to Raków jeszcze nie wszedł do tej niżej kategorii Ligi konferencji Europy jak Legia do Ligi Europy w zeszłym sezonie . Klasa niżej nawet jak wejdą do fazy grupowej tylko w Ekstraklasie lepiej niż Legia w zeszłym sezonie . Mozna by było sprawiedliwie porównywać jakby zdobył Mistrzostwo zamiast łacha posrań który jak widać jest w głebi formy taka prawda . pozdrawiam

odpowiedz
roadrunner - 11.08.2022 / 19:49, *.centertel.pl

Co to jest solidny wysyp
powinno być występ poprawcie to Koledzy :)

odpowiedz
roadrunner - 11.08.2022 / 19:32, *.centertel.pl

4-1-4-1 lub 4-3-3
Tobiasz
Johansson,Augustyniak,Jędza,Mladen
Kharatin
Wszołek,Józek,Kapustak,Makana Baku
Ernest Muci
i jadymy z nimi !!!!!

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 11.08.2022 / 19:07, *.play-internet.pl

Co to za pier... że piątek fajny czas na granie,a q...w poniedziałek jakbyście musieli grać to co?Nie lubię poniedziałku?

odpowiedz
GD - 12.08.2022 / 18:35, *.rentall.pl

@Miasto dupiarza Rafałka: a Ty wolisz oglądać mecz w piątek czy w poniedziałek? Zawsze coś nie tak...

odpowiedz
roadrunner - 11.08.2022 / 18:02, *.centertel.pl

Mozolnie wspinać się na szczyt nawet jeśli wielokrotnie był już zdobywany trzeba bardzo uwazać bo sępy tylko czekają.
Jak mądrzy ludzie mawiają krok po kroku

odpowiedz
dejne3 - 11.08.2022 / 17:09, *.199.66

Musicie Panowie uważać łódzkie, grają na pograniczu faulu i bardzo ostro , wystarczy sprowokować jednego z naszych zawodników i Krzysztof M , nie będzie przebierał w środkach a w konsekwencji Red karta .

Panowie Łódź musi juto nabrać wody , i się zatopić tyLko Legia

odpowiedz
grzesiek - 11.08.2022 / 17:06, *.centertel.pl

Chwila chwila jesli nie z zerowym to z jakim niby minusowym ? Czyli spodziewac sie pogromu?

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 11.08.2022 / 16:56, *.centertel.pl

Gdybyśmy nie daj Boże spadli jak Wisła nie byłoby co zbierać
Mioduskiego nie rozumiem. Rząd za mistrzostwo płaci od tego sezonu 30 cz 25 baniek. To więcej niż za wejście do LE czy LK.
Trzeba wlożyć żeby wyjąć.
Naprawdę napastnik może dać nam grubą kasę (za 2 i 3 miejsce też solidnie placą)
I jak trafnie Nie.iwx powiedział Legia oddała. Co roku ODEAJEMY.
Nie sprzedajwmy ale oddajemy

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 11.08.2022 / 17:02, *.centertel.pl

@Pab(L)o Loża: brak podium oznacza, że pierwsza trójka nam odjedzie. Może z wyjątkiem Lecha bo to sknerusy, ale im to raczej nie grozi

odpowiedz
Darek - 11.08.2022 / 17:32, *.tpnet.pl

@Pab(L)o Loża: Spokojnie to tylko polska piłka. W tym sezonie telewizja dała dodatkowo 15% dla pucharowiczów. I taka amika dostała 14 milionów zł. Myślicie, że kupili kogoś za te pieniądze? Wsadzili w swoją kieszeń. Za rok będzie to samo. Jeżeli klubom spadnie z nieba kasa taka jak za awans do ligi Europy to po co wydawać kasę by się tam dostać.
Gdybyśmy zdobyli mistrzostwo Polski to myślisz, że Mioduski kupi zawodników za te pieniądze? Wyda całe 30 milionów zł na wzmocnienia? Za 6 milionów euro? Kupi ogóra za 400 tysięcy euro i resztę zagarnie dla siebie. To samo będzie w innych klubach.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 11.08.2022 / 19:25, *.centertel.pl

@Darek: Nie wyda na pewno, ale w sytuqcji Legii każda złotówka się liczy.
W Legii dziura dług,i nie tylko wobec Miodka.

odpowiedz
grzesiek - 12.08.2022 / 06:52, *.centertel.pl

@Pab(L)o Loża: a za leśnodorskiego tak dobrze szło, nawet sporting potrafilismy ograc.

odpowiedz
sochaczew444 - 11.08.2022 / 16:18, *.interkam.pl

wygramy 0-2

odpowiedz
Dimas - 11.08.2022 / 16:02, *.play-internet.pl

O napastniku zapomnij panie trenerze - Muci, Kastrati, Rosołek masz trzech przecież w kadrze:)

odpowiedz
P1916 - 11.08.2022 / 16:25, *.vectranet.pl

@Dimas: w tym jeden najszybszy w Europie

odpowiedz
(L) - 11.08.2022 / 17:19, *.ilabs.pl

@P1916:

Co najmniej w Europie...

odpowiedz
Dimas - 11.08.2022 / 18:05, *.play-internet.pl

@P1916: Tia biega szybciej niż myśli:) kop przed siebie i bieg jak w A klasie ;) nice

odpowiedz
Januszek - 11.08.2022 / 15:56, *.chello.pl

Znaczy sie co u buka postawiem przeciw sobie zeby miec na napastnika? :D

odpowiedz