Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Zagraliśmy gównianą połowę

Fumen, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Pierwsza polowa była katastrofalna w naszym wykonaniu. Zagraliśmy gówno. Górnik grał agresywnie, wysoko pressował, co nie było zaskakujące dla nas. Co było negatywnym zaskoczeniem dla mnie, to jak zareagowaliśmy. Nie wygrywaliśmy drugich piłek, nie widziałem zaangażowania, byłem negatywnie zaskoczony. Pozwoliliśmy Górnikowi na zbyt wiele. Inna sprawa, że goście pokazali się z dobrej strony.



Druga połowa i zrobiło się 0-2 po naszym błędzie. Zaczęliśmy grać bardziej ryzykownie i postawiliśmy wszystko na jedną kartę, żeby zmienić wynik spotkania. Świetna atmosfera pomogło drużynie przetrwać ciężkie momenty i poprawić przebieg spotkania. Wiemy, że w tym momencie nie wszystko szło idealnie, ale będziemy analizować i rozmawiać o tym meczu.

Myślę, że w poprzednim sezonie, w podobnej sytuacji Legia przegrałaby prawdopodobnie. Także jest to ważny punkt, cenny remis, który może liczyć się na koniec sezonu.

Na pewno czujemy zaangażowanie i oczekiwanie ze strony kibiców i mieszkańców Warszawy. Teraz musimy sprostać ich oczekiwaniom. To na pewno będzie długa podróż, pełna wzlotów i upadków, ale wierzę w ten zespół i już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania.

Carlitos? Dał coś dodatkowego. To niebezpieczny zawodnik, który jest aktywny, lubi strzelać i potrafi uderzyć z rzutu wolnego. To trochę inny typ zawodnika niż dotychczas mieliśmy. Potrafi dopasować się do zespołu, ale potrzeba czasu i więcej treningów. Tak czy inaczej jestem zadowolony z tego transferu.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
Po(L)ubiony - 22.08.2022 / 10:19, *.aster.pl

Odnoszę wrażenie, że Runjaic zbyt wolno reaguje na to, co dzieje się na boisku. Ma też wyraźny problem, z oceną przydatności zawodników. Kiedyś Urban zdjął Janusza Gola po 20 minutach, co robił dziś na boisku Charatin? Co robił Wszołek? I paru innych?

odpowiedz
tekken (L) - 22.08.2022 / 08:58, *.chello.pl

Nasi się przestraszyli i nie chciało im się ganiać. Tak to wyglądało. Dopiero Jędza na boku rozruszał trochę.

odpowiedz
Legionista - 21.08.2022 / 21:55, *.vectranet.pl

Ten kretyn Mladenovic KAŻDE podanie kierował do Tobiasza. Ten imbecyl nic nie potrafi!!! Dawno powinno się go wypier*** z Legii. Każde podanie do własnego bramkarza powinno kosztować podającego 1000 zł.

odpowiedz
Hugon - 20.08.2022 / 22:57, *.vectranet.pl

Następny bramkarz przyspawany do linii,ale jak może być inaczej przy takich trenerach jak Dołchman i Malarz.

odpowiedz
Hugo wracaj do polsatu - 21.08.2022 / 08:36, *.centertel.pl

@Hugon: od trenera Dowhania to się lepiej odstosunkuj

odpowiedz
Legionista - 22.08.2022 / 00:02, *.syrion.pl

@Hugon:
Haahhha

Ekspert ogórkowy
Swoim komentarzem właśnie określiłeś swoje kompetencje na temat piłki nożnej a w zasadzie jej brak, idź lepiej obejrzeć mecz kuchenkorza i tam na forum się udzielaj bo idealnie tam pasujesz,,,,, tragedia ????

odpowiedz
Stary zgred - 20.08.2022 / 18:32, *.t-mobile.pl

Po co robimy oprawy pod przeciwnika? widzewy i inne amici niech leczą kompleksy...My jesteśmy Legia Warszawa i tylko Legię sławmy, ewentualnie okolicznościowe

odpowiedz
bronek49 - 20.08.2022 / 18:09, *.chello.pl

nie tylko gówniana była piewsza połowa a takze 15 min drugiej, Panie trenerze trzeba odsunąć Josue od wykonywania stałych fragmentów gry bo już mamy dosyć jego niecelnych strzałów , stałe fragmenty powinien wykonywać Carlitos lub Muci

odpowiedz
Zbyszek - 22.08.2022 / 17:20, *.plus.pl

@bronek49:
Już chyba wszyscy poznali się na jego umijętnościach wiązania krawatów jego sławną lewą noga

odpowiedz
(L) - 20.08.2022 / 16:33, *..

To wiemy.Teraz chcemy wiedzieć dlaczego i przede wszystkim,że to się więcej nie powtórzy (ale to już nie usłyszeć,a zobaczyć).A takie "mocne" wypowiedzi po meczach to może zrobią wrażenie na dzieciach.Grać!

odpowiedz
dd - 20.08.2022 / 19:52, *.plus.pl

@(L): Lepiej żeby pierdział jak Vuko, że w sumie to byliśmy lepsi ?

odpowiedz
(L) - 20.08.2022 / 21:16, *..

@dd: Nie.Lepiej,żeby jak najmniej mówił,a jak najwięcej robił.Bo roboty przed nim mnóstwo.

odpowiedz
paprykarz - 20.08.2022 / 13:06, *.centertel.pl

kibice Legii, uważam że problem jest w was niestety, bo czekam na mocną Legią, która walczy w Europie, a w dodatku nie lubię hanysów. Panowie, przede wszystkim to już nie te czasy, że inne kluby są daleko w tyle za wami i wystarczająco pół rundy jak kiedyś żeby dogonić lidera i wygrać ligę. Inne zespoły są dobrze zorganizowane i żeby być na czele dużo rzeczy musi być na wysokim poziomie i " żreć ". Sam najwyższy budżet już nie wystarczy. A póki co organizacyjnie jesteście słabi i jeszcze nie pomagacie drużynie oczekiwaniami. To nie krytyka tylko obiektywizm. Costa jak to Niemiec jest w stanie to poukładać jeżeli dostanie czas, choć trenerem nie jest najlepszym. Ale wasz prezes pod waszą presją go zaraz pożegna i od nowa. Uważam że Zieliński i Cpsta dają gwarancję, ci innego Miodulski. Pozdrawiam kibiców Legii. FORZA POGOŃ!

odpowiedz
Michał - 20.08.2022 / 12:11, *.plus.pl

Was ist los Kosta Runjaic? Ej wir sind LEGIA WARSZAWA!!! Wir müssen immer wieder gewinnen!!! Gestern war ein scheise Spiel. Bist Du Trainer oder was? Scheise... Kopf hoch und wir gehen weiter!!!

odpowiedz
speed - 20.08.2022 / 10:55, *.play-internet.pl

Gówniany trener to i gra gówniana.

odpowiedz
Kibic - 20.08.2022 / 10:35, *.torun.pl

Obnażony pan został taktycznie. Niestety w tej kwestii jest pan dość słaby co pokazywały wyniki z zeszłym sezonie jak grał pan o mistrzostwo i przegrywał z bezpośrednimi rywalami. W tym sezonie ma pan handicap, bo inni graja co 3 dni. Nasza liga każdy wie, że jest ogórkowa. Nie wiem tylko jak z panem można będzie wejść do euro pucharów. Osobiście uważam, że przy pana umiejętnościach jest to niemożliwe. Wczoraj punkt panu sędzia uratował. Prosze tylko powiedzieć skąd pan wie, że... "Myślę, że w poprzednim sezonie, w podobnej sytuacji Legia przegrałaby prawdopodobnie" Takiej głupoty na własną obrone jeszcze w życiu nie słyszałem :D W zeszłym sezonie graliśmy wciąż w europie i jeszcze robiliśmy sensacyjne wyniki ;) Myśle, że gdyby nie puchary, to byśmy zdobyli mistrzostwo, a pana by dziś tu nie było :)

odpowiedz
Pczkomat - 20.08.2022 / 10:16, *.plus.pl

Tu trochę jednak trener zawalił. Nasi boczni kompletnie nie wiedzieli kogo kryć, no i to wyprowdzanie na siłe piłek od tyłu.

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 20.08.2022 / 09:43, *.play-internet.pl

Jak dla mnie to ustawiwnie kompletnie nie pasowało do ustawienia Górnika, leprze było by przejście na 5 z tyłu i gra z kontry. Dużo odległości, pomiędzy formacjami też bolały w oczy, wystarczyło zbliżyć formację i nie było by problemu.

odpowiedz
Nie lubie tego trenera(PRAGA) - 20.08.2022 / 10:11, *.centertel.pl

@PiotrŻo(L)iborz: my nie stosujmy do przeciwnika tylko on do nas my jestesmy LEGIA WARSZAWA ma sie nas bac caly kraj naszej gry naszego ustawienia

odpowiedz
:o) - 20.08.2022 / 18:18, *.chello.pl

@Nie lubie tego trenera(PRAGA): Zabawny jesteś z tym chciejstwem. Nikt się nie boi Legii ani na Łazienkowskiej, ani u siebie. Nawet jak napiszesz sobie na koszulce Legia Mistrzem Galaktyki.

odpowiedz
Nie lubie tego trenera(PRAGA) - 20.08.2022 / 09:31, *.centertel.pl

szacun za wypowiedz gralismy gowno i tego oczekuje po trenerach LEGII ze nie chwala zespolu po porazkach (LEGIA przed meczem przegrywa 0-2 kazdy mecz wygrany 2-0 uwazam za remis taki klub jak Legia musi dawac wieceji wyniki 3-0 powinny byc standardem)

odpowiedz
Pinokio - 20.08.2022 / 10:00, *.t-mobile.pl

@Nie lubie tego trenera(PRAGA):np. "to był zwycięski remis"

odpowiedz
Nie lubie tego trenera(PRAGA) - 20.08.2022 / 10:27, *.centertel.pl

@Pinokio: Mordo szanuje twoje zdanie ale uwazam ze taki klub jak LEGIIA WARSZAWA ktora bila bodo gmint rok temu ktore gra w lidze mistrzow teraz to cos jest nie tak 30 lat tylko LEGIA POGON od niedawna stalem sie kibicem rakowa niema TAM oszustwa korporacji i biznesu co jest w L tu sie liczy kasa ru...anie kibica i zysk rakow bedzie gral w LM bo niema tam ustawionych pionkow na promocje beztalECIA i klub ma prezentowac najwyzszy mozliwy poziom Legia lech moga sie uczyc od pana swierczewskiego jak prowadzic klub

odpowiedz
Obcy - 20.08.2022 / 13:21, *.t-mobile.pl

@Nie lubie tego trenera(PRAGA): Teraz to Raków Częstochowa jest wzorem dla innych. Tam trener pracuje i nikt go nie zwalnia po pół roku. U nas to w tym temacie ciągły bałagan. Paradoksalnie ostatni awans Legiido LM był przyczyną degrengolady. Kłótnię o pieniądze, wyprzedaż piłkarzy. No i gwóźdź programu. U sterów klubu zasiadł nasz super prezes, który przeliczył się że swoim możliwościami.

odpowiedz
KaroL - 20.08.2022 / 09:23, *.chello.pl

Jedno teraz wiem że każdy inny zespół już ma przetartą taktykę na nas i każdy teraz będzie grał presing i gra 2 3 ludźmi którzy będą presowac naszym obrońców i my już nie mam żadnych atutów. Jak dla mnie to ja nie mogłem patrzeć na wrzolka z całym szacunkiem ale ten chłopak jest poprostu drewniany. Muci na bok a napastnik Carlitos

odpowiedz
Nie lubie tego trenera(PRAGA) - 20.08.2022 / 09:46, *.centertel.pl

@KaroL : muci jest zajeb....y po prostu niema okazji szukajmy problemow w defensywie

odpowiedz
Kiwi - 20.08.2022 / 08:59, *.play-internet.pl

Baku co ten typ robi w Legii dramat najgorszy na boisku i tyle minut trzymać go na boisku po co się pytam są lepsi na ławce i tak samo Carlitos powinien grać od pierwszych minut i byśmy ten mecz wygrali spokojnie .

odpowiedz
Ochłoń - 20.08.2022 / 09:37, *.net.pl

@Kiwi: ochłoń tydzień temu jeden z lepszych na boisku.

odpowiedz
mks 1948 - 20.08.2022 / 08:42, *.plus.pl

kosta robi to co w pogoni gra od tylu milion podan a jak dupa zaczyna sie palic to zmaiany a moze trafie z nimi gowno nie trener

odpowiedz
Misio - 20.08.2022 / 08:03, *.iunet.it

Mladenowic był najgorszy na boisku. Notował niezliczoną ilość strat.

odpowiedz
Kibic - 20.08.2022 / 07:33, *.centertel.pl

W końcu trener który nie owija w bawełne.
Zagraliśmy gównianą połowę..... Szacun trenerze

odpowiedz
:o) - 20.08.2022 / 18:21, *.chello.pl

@Kibic: Nie trzeba być trenerem, żeby to zauważyć. Ale to gość na stanowisku trenera ma ustawiać drużynę tak, żeby tego gówna nie grała. Za co ten szacun?

odpowiedz
13 - 20.08.2022 / 06:21, *.204.50

Dziekuje za remis. Gdzie jest Maveric i jego ogroma, przepotezna przegrana? Co prawda ja tez sie mylilem, liczylem na pogrom a oberwalismy dosc mocno, na szczęście udalo sie to zremisowac.

odpowiedz
Kondi21 - 20.08.2022 / 02:27, *.plus.pl

Powiem krótko... Z tego co ja oglądałem to była kopia Lecha. Tak! Świętej Pamięci Kaziu Deyna z Góry jak to wszystko widzi to łapie się za głowę i mówi sobie.. Gdzie ta moja LEGIA??... Masakra, oczy bolą jak to się ogląda. Dziękuję Państwu! :)

odpowiedz
Grzesiek - 20.08.2022 / 01:35, *.centertel.pl

Ewidentnie widać bylo ze cala druzyna jeszcze odczuwala kaca dnia wczorajszego w pierwszej polowie. W drugiej zaczal odchodzic kac wiec i gra byla lepsza

odpowiedz
Sektor 200 - 20.08.2022 / 01:06, *.play-internet.pl

Kosta nazywa rzeczy po imieniu, na pierwszą polowe nasi grajkowie nie wyszli. Druga połowa to tylko ostatnie 10 min bo reszta to muł.

odpowiedz
Kunta Kinte - 20.08.2022 / 01:54, *.plus.pl

@Sektor 200: A czy to aby nie trener nakazał im rozgrywać wszystko od bramkarza ?!

odpowiedz
Tak L - 20.08.2022 / 09:39, *.net.pl

@Kunta Kinte: nie bo lepiej walić lagę na pekharta.

odpowiedz
Yeti - 20.08.2022 / 00:37, *.vectranet.pl

Fajnie Kosta, że widzisz to gówno jakie zagrali. Pierwsza połowa to było totalne dno, takie mniej niż zero.

odpowiedz
mmz - 20.08.2022 / 00:15, *..

Trener musi reagować i podejmować decyzje. Na pewno trudną decyzją jest odstawienie zawodnika po słabym meczu. Czy trener miał prawo posadzić Charatina po meczu w Łodzi? Pewnie tak, bo on decyduje, ale byłoby to nieuczciwe wobec zawodnika i drużyny. Teraz po remisie, ale ogólnie słabym meczu będzie mógł rotować. Dla mnie Charatin i Kapustka na ławkę. W ich miejsce Augustyniak (def. pomocnik) i Carlitos (Muci do pomocy za Kapistkę). Wszołek i Baku też dzisiaj nie rozpieszczali, ale po pierwsze alternatyw za batdzo nie widać, po drugie jest duża szansa, że w kolejnym meczu będzie z nich pociecha.

odpowiedz
Hiszpan - 20.08.2022 / 00:38, *.telnaptelecom.pl

@mmz: Fakt skład wydawał się stabilny ale teraz znowu znaki zapytania. Johansson,Charatin, Kapustka , Mladenovic i Wszołek a nawet Baku cytując trenera zagrali mega ówno, Tylko jaka alternatywa?

odpowiedz
Hiszpan - 20.08.2022 / 00:15, *.telnaptelecom.pl

Miało być w wiodrze, było na trawie.

odpowiedz
???? - 19.08.2022 / 23:57, *.t-mobile.pl

Powiem tylko że Wszołek słabiutko ale Charatin ? Ludzie to ja już wolę Slisza lub niedługo Augustyniaka .

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 19.08.2022 / 23:48, *.play-internet.pl

Gówno w wiadrze

odpowiedz
Wacha - 19.08.2022 / 23:47, *.jmdi.pl

Dla mnie ten mecz mocno śmierdzi...czuję się oszukany...

odpowiedz
Przemek - 19.08.2022 / 23:44, *.164.130

Przykro to pisać Panie Kosta ale gównianie ustawiłeś zespół i Gaul rozniósł Cię taktycznie. Jak się widzi takie dno to trzeba natychmiast reagować i zmieniać ustawienie/zawodników a nie pierdzielić się 45 min.

odpowiedz
DanieLo - 19.08.2022 / 23:47, *.comcast.net

@Przemek: dokładnie.

odpowiedz
adi - 20.08.2022 / 00:01, *.chello.pl

@Przemek: skoro dwa ostatnie mecze wygrali, po, większymi fragmentami, dobrej grze to jak miał ustawić? Skład wyjściowy na rozpoczęcie meczy był optymalny, Górnik nas niestety dobrze rozpracował. Gdyby Kosta zmienił skład wyjściowy a wynik byłby taki sam to by mu się oberwało za te zmiany

odpowiedz
Przemek - 20.08.2022 / 00:11, *.164.130

@Przemek: Dodam jeszcze jedno- na tym poziomie trzeba mieć plan B i też umieć czymś zaskoczyć przeciwnika. Nie da się cały czas pałować w każdym meczu 4-1-4-1 bo gramy dopiero 6 mecz i już jesteśmy jak otwarta książka . Gramy u siebie i to my powinniśmy usiąść na rywalu i skoczyć im do gardeł , od początku zdusić i zaatakować a ten wyskakuje znowu 4-1-4-1 i jest zdziwiony , że rywal jest na to przygotowany. W mojej opini bardzo słabo taktycznie wypadła Legia w tym meczu.

odpowiedz
Przemek - 20.08.2022 / 00:17, *.164.130

@adi: Skład w sensie nazwisk a ustawienie / taktyka to nie są tożsame rzeczy. Nie da się na jedno kopyto wygrać ligi , na tym poziomie decydują detale i dobry trener potrafi ustawić zespół na konkretnego rywala Gdyby nie uraz Podolskiego to mieliby lepszw wykończenie z przodu, wtedy po pierwszej połowie nie byłoby już co zbierać. W mojej opini na ten moment Kosta nie "czyta" meczów i nie reaguje prawidłowo na to co dzieje się na boisku.

odpowiedz
Zuzia - 20.08.2022 / 08:08, *.t-mobile.pl

@Przemek: z ust mi to wyjąłeś

odpowiedz