fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Gaul: Karny? Potrzebne było dużo fantazji

Fumen, źródło: Legionisci.com

Bartosch Gaul (trener Górnika): Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. W pierwszej połowie kontrowaliśmy spotkanie i nie wiem czy dużo ekip miało takie posiadanie na Legii. Gospodarze nie mieli zbyt dużo pomysłów. Graliśmy aktywnie i agresywnie defensywie. Do przerwy prowadziliśmy 1-0, ale było kilka sytuacji, żeby móc wyjść na 2 lub nawet 3-0. Byłem zadowolony z postawy mojego zespołu, choć przecież musiał skorzystać z dwóch zmian w pierwszej części.

Drugą połowę zaczęliśmy dobrze. Mieliśmy swoje sytuacja, ale Legia miewała przewagę. Nam zabrakło sił, co widać było po Olkowskim czy Paluszku, którego łapały skurcze. Co do karnego, to muszę dłużej odetchnąć i nie mogę za dużo powiedzieć, ale brakuje mi słów. Jędrzejczyk to doświadczony zawodnik, ale pada na murawę. Potrzebne było dużo fantazji, żeby dać rzut karny. Jakoś dla Legii nie było w kieszeni kartek. Jestem wkurzony, bo utrudnia nam się... Czy ze strony sędziego? Można tak powiedzieć. Także doceniamy ten punkt i mając takie warunku. Absolutny szacunek dla drużyny.

Mieliśmy pomysł, żeby pressować Legię poprzez częste bieganie. Do tego trzeba mieć szybkich zawodników, którzy mogli szybko przeszkadzać stoperom Legii. Stąd taki mój wybór składu. Nie jestem zadowolony z punktu, bo graliśmy naprawdę dobrze taktycznie przez 80 minut.

Myślę, że kadra może nie jest szeroka i mieliśmy swoje problemy, ale ten zespół zagrał dobrze i dał radę. Nie mogłem postawić dziś na Lukasa Podolskiego, ale on chciał jechać z zespołem, pomagać z ławki, być blisko tej drużyny.

Co do Szymona Włodarczyka, to nie musiałem z nim specjalnie rozmawiać przed meczem. To spokojny zawodnik i doskonale wiedział jak postąpić w tej sytuacji. Wrócił do Warszawy, zagrał przeciwko Legii i zrobił to dobrze. Czuł motywację, ale to nie wymagało dodatkowych rozmów z mojej strony.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
kaktus - 21.08.2022 / 09:02, *.orange.pl

Co do karnego to obrońca miał rękę przy ciele... i dlatego walnął Jędzę z plaskacza w twarz... ;)
Litości...

odpowiedz
bronek49 - 20.08.2022 / 18:27, *.chello.pl

co ten trenerzyna górnika pieprzy głupoty to było niesportowe zachowanie piłkarza górnika ta jego ręka była nienaturalnie ułożona tak jakby celowo chciał uderzyć Jędrzejczyka trochę się zreflektował i te uderzenie może nie było zbyt mocne ale było i każdy zawodnik by to wykorzystał i za to jest karny

odpowiedz
sędziowie i VAR uważnie obserwować zachowanie Jędzy w swoim polu karnym - 20.08.2022 / 12:14, *.t-mobile.pl

Mam nadzieję, że teraz sędziowie i VAR będą bardzo uważnie obserwować zachowanie Jędzy w swoim polu karnym, bo on takie wymachiwanie łapką wobec przeciwnika, za co został podyktowany karny, uskutecznia praktycznie w każdym meczu. Mam nadzieję, że teraz "sprawiedliwi" z gwizdkiem i siedzący w wozie VAR będą konsekwentni i sprawiedliwi.

odpowiedz
Co(L)a - 20.08.2022 / 11:20, *.datapacket.com

Nie podyktowałbym tego karnego na Jędrzejczyku z jednego prostego powodu, jeżeli sędziowie będą patrzyli przy każdym meczu w ten sposób to przeciwko nam będzie jeden lub dwa karne w każdym meczu po takich faulach Jędrzejczyka. On tak gra i tyle.

odpowiedz
Micha - 20.08.2022 / 11:08, *.interwan.pl

Panie trenerze, jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, to się milczy.
A mecz określę jednym zdaniem:
To nie Górnik zagrał dobry mecz, to Legia go zawaliła.

odpowiedz
L - 20.08.2022 / 01:01, *.aster.pl

To prawda, trzeba duzo fantazji zeby kwestionowac taki faul.

odpowiedz
Yeti - 20.08.2022 / 00:40, *.vectranet.pl

Godosz jakbyś wyskoczył z wiadra...

odpowiedz
Wolfik - 20.08.2022 / 16:20, *.chello.pl

@Yeti: Jeśli już "godo" to nie wyskoczył z wiadra ino z ajmera. Albo kibla :).

odpowiedz
kaka - 19.08.2022 / 23:56, *.chello.pl

Drwale z Zabrza upodobniają się do scyzoryków z Kielc! Bardzo dobrze że sędzia wyrzucił w końcu tego rozbójnika z boiska który wali w łeb przeciwnika , a trener ma jeszcze jakieś wątpliwości? Czy sędziowie mają reagować dopiero jak się kogoś połamie albo urwie głowę???

odpowiedz
Michał - 19.08.2022 / 23:33, *.plus.pl

Dobrze że nie urwało głowy Jędzy....ucz się trenerze. Walną Jędze w głowę ręką bez piłki na pełnej k.....i nie było karnego? Człowieku.... tylko zremisowaliscie bo Legia grała syf i padake... ostatnio jak zawsze. Zobaczymy jak zagracie kolejny mecz....czy z taką samą determinacją jak z Legią... nie wierzę

odpowiedz
Micha(L) - 20.08.2022 / 00:13, *.chello.pl

@Asaman: bo zupa była za słona

odpowiedz
Ibik - 19.08.2022 / 23:31, *.autocom.pl

Gdyby Jensen urwał głowę Jędrzejczykowi, to wtedy byłoby OK? Druga bramka dla nich to z prezentu Mladenovica, więc nie ma co piać zachwytów. Paluszek za faul na Mucim powinien dostać co najmniej żółtko. Faktem jest, że w I połowie nie dali nam pograć i długimi chwilami byliśmy nieporadni. Długa droga przed nami, ale widać, że hart ducha jest, a dodatkowo, Carlitos jest dużym wzmocnieniem

odpowiedz
panie trenerze - 19.08.2022 / 23:30, *.centertel.pl

Gra w piłkę nie polega na policzkowaniu w polu karnym zawodnika drużyny przeciwnej

odpowiedz
Tommyblny - 19.08.2022 / 23:25, *.chello.pl

No tak ,karny dla Legii to musi urwać komuś nogę....

odpowiedz