Żeglarstwo

Legia 10. w III rundzie PEŻ w Trzebieży

Załoga żeglarskiej Legii zaliczyła najsłabszy start w sezonie 2022 Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Legioniści w Trzebieży koło Szczecina, na Zalewie Szczecińskim, zajęli dopiero 10. miejsce i stracili szanse na tytuł mistrza Polski. Wciąż jednak mogą powalczyć o medal. W Trzebieży Legia występowała w składzie: Michał Szmul, Marcin Banaszek, Jacek Przybylak oraz Kuba Pawluk.

Po sześciu wyścigach rozegranych w sobotę, kolejnych sześć odbyło się w niedzielę. Legioniści w poszczególnych niedzielnych flajtach zajmowali miejsca 5, 6, 1, 1, 7 i 6. Po dziesiątym flajcie, kiedy Legia wskoczyła na ósmą pozycję i miała szanse na awans o kolejnych parę pozycji, niestety przyszły dwa słabsze starty. Ostatecznie zawody wygrała załoga Balexu YKP Gdynia (po raz trzeci w sezonie), przed Jungą Gdynia Olsztyńskim Klubem Żeglarskim i Yacht Clubem Gdańsk.

Po trzech rundach PEŻ wyraźnie na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Balex YKP Gdynia, mający na swoim koncie 54 punkty. Na miejsce drugie awansował Yacht Club Gdańsk (47 pkt.). Legia z 42 punktami, plasuje się obecnie na miejscu trzecim. Trzy punkty mniej ma załoga Pogoni Szczecin.

Runda finałowa będzie miałą miejsce w dniach 24-25 września na Zalewie Zegrzyńskim.