REKLAMA
REKLAMA

Pięciobój

Pola Wolska 8. w sztafecie na MŚ U-19

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We włoskiej miejscowości Lignano Sabbiadoro rozgrywane są mistrzostwa Świata Juniorów w pięcioboju nowoczesnym. Drugiego dnia miała miejsce rywalizacja sztafet kobiecych w kategorii U-19. Polskę reprezentowały legionistka Pola Wolska oraz Maja Marcinkowska. Wśród 14 rywalizujących sztafet, Polki zajęły miejsce ósme.

Wolska i Marcinkowska słabo rozpoczęły turniej szermierczy, po którym plasowały się na ostatniej lokacie. Dzięki dobremu pływaniu w sztafecie na dystansie 2x100 metrów stylem dowolnym (trzeci wynik, 2:11.14 min.), awansowały w klasyfikacji generalnej o dwie lokaty. Do finałowego laser runu wystartowały ze stratą 1:19 min. W konkurencji łączonej Pola i Maja miały piąty wynik, który sprawił, że Polki awansowały na miejsce ósme.

Do półfinału MŚ Juniorek Młodszych awansowały dwie legionistki - Hanna Jakubowska oraz Katarzyna Dębska. Wczoraj z kolei do półfinałów MŚ U-17 awans zapewnił sobie Igor Radomyski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.