fot. Eugeniusz Warmiński / archiwum Legii Warszawa
REKLAMA

Na Ochocie powstanie boisko Lucjana Brychczego

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Dwa lata temu, jeden z fanów z Ochoty, w ramach budżet Obywatelskiego, przygotował i zgłosił projekt budowy “Boiska Lucjana Brychczego” na terenie jednej z ochockich szkół. Mimo zakrojonej na szeroką skalę akcji promocyjnej w którą zaangażowana była cała kibicowska społeczność, piłkarze oraz przyjaciele Pana Lucjana, projekt nie zdobył wystarczającej liczby głosów aby zostać zrealizowany w ramach konkursu.

Głos kibiców został jednak usłyszany w urzędzie dzielnicy Ochota, gdzie idea powstania takiego miejsca spotkała się aprobatą miejscowych włodarzy. Postanowiono połączyć ją z planowaną od dłuższego czasu rewitalizacją wysłużonego placu do gry znajdującego się przy zespole szkół na ulicy Szczęśliwickiej.W efekcie ma powstać pierwsze w historii dzielnicy profesjonalne boisko ligowe ze sztuczną trawą, oświetleniem i zapleczem socjalnym w postaci szatni dla młodych piłkarzy. W projekcie uwzględnionych jest także kilka legijnych akcentów mających podkreślić wyjątkowy charakter tego miejsca. Wzdłuż murawy powstanie trybuna z czerwono - biało - zielonymi krzesełkami, na murawie widoczna będzie nazwa boiska z imieniem i nazwiskiem patrona, a na jednej z okolicznych ścian planowany jest mural z wizerunkiem piłkarskiej Legendy. Miejsce swoim klimatem ma nawiązywać do klubu i stadionu przy ulicy Łazienkowskiej, z którym Pan Lucjan Brychczy związany jest od 69 lat. W planie uwzględniona jest także rewitalizacja historycznych masztów, trybuny VIP i stalowej syrenki z jakiej słynął ten obiekt za czasów jego świetności.

Od strony formalnej zakończyło się postępowanie przetargowe obejmujące swoim zakresem wymianę murawy oraz oświetlenie. Pierwsze prace budowlane mają ruszyć w połowie tego roku, a o postępach w realizacji będziemy Was informować na bieżąco.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.