Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener przed meczem

Runjaić: Jesteśmy przygotowani i nastawieni optymistycznie

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Gdybyśmy my zdobyli 1 punkt, uznałbym to za porażkę. Chcemy rozegrać dobre spotkanie i wygrać. Musimy być skoncentrowani i zagrać na miarę swoich możliwości, pokonać ograniczenia, jeśli chcemy osiągnąć dobry rezultat - mówi przed niedzielnym meczem Kosta Runjaić.

Murawa

- Murawa? Mogę odpowiedzieć ze swojego punktu widzenia. Od dłuższego czasu mamy świadomość, że stan murawy nie jest najlepszy. Wszyscy razem nad tym pracujemy, robimy co się da, żeby poprawić jej stan. Można podejmować działania, ale w pewnym momencie dociera się do granic możliwości. Niewiele więcej da się zrobić. Oglądaliśmy murawę po meczu z Magdeburgiem, robiliśmy co się da. Obie drużyny będą miały takie same warunki. Traktujemy tę kwestię bardzo poważnie, bo dobra jakość murawy wpływa na grę. To jest pewien proces i trzeba na to czasu. Najważniejsze jednak, w jakiej formie jest drużyna, chcemy pokazać się z dobrej strony i wygrać. Wykorzystaliśmy tę długą przerwę na odbudowę formy.Sytuacja kadrowa

- Lindsay Rose przeszedł operację, wszystko poszło dobrze. Teraz jest w fazie rehabilitacji. Jędrzejczyk nie zagra za kartki. Musimy ich zastąpić, ale mamy dobrą kadrę i wierzę, że pokażemy się z dobrej strony. To pierwsze spotkanie po długiej przerwie, ważne żeby pojawiła się dynamika i nowa energia, która będzie potrzebna na resztę rundy. Chcemy pozostać w czołówce tabeli, odrobiliśmy swoje zadania domowe, chcemy osiągnąć lepszą pozycję na koniec rundy niż na początku. Poważnie traktujemy też Puchar Polski i chcemy go wygrać. Nasze cele sportowe to rozwijać się jako drużyna i indywidualnie jako gracze. To też część mojej pracy jako trenera. Potrzebujemy dobrej gry przeciwko niewygodnemu rywalowi. Jesteśmy przygotowani, optymistycznie nastawieni i liczymy na wsparcie naszych kibiców.

- Układ tabeli nie jest obecnie ważny. Dla wszystkich zespołów runda rewanżowa znaczy wiele. Korona ma nowego trenera, dokonała kilku wzmocnień. Przyjadą tu i nawet 1 punkt będzie dla nich sukcesem. Gdybyśmy my zdobyli 1 punkt, uznałbym to za porażkę. Chcemy rozegrać dobre spotkanie i wygrać. Musimy być skoncentrowani i zagrać na miarę swoich możliwości, pokonać ograniczenia, jeśli chcemy osiągnąć dobry rezultat. Korona gra w sposób zwarty, jest niebezpieczna szczególnie w stałych fragmentach. Obserwujemy ich od dłuższego czasu, będzie to jakieś wyzwanie, ale jeśli wzniesiemy się na szczyt możliwości, będzie dobrze. Jeżeli nie - szansę na wygraną oceniam 50 na 50, jak w każdym innym meczu Ekstraklasy.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
SEBO(L) - 29.01.2023 / 10:24, *.chello.pl

A więc trzeba wznieść się na szczyt możliwości,żeby było dobrze,czyli wygrać z Koroną...? Niezbyt to optymistyczne.

A skoro trener zauważył, że Korona jest groźna przy stałych fragmentach gry, to jeśli stracimy gola,to zapewne w ten sposób...;)

odpowiedz
exsa - 28.01.2023 / 17:53, *.orange.pl

P.Trenerze bylo zapytanie P.Strzalka wiec dlaczego nie udzielil Pan odpowiedzi ktora nalezy sie "KIBICOM" ?!!!!

odpowiedz
Hautausmaa - 28.01.2023 / 11:45, *.toneticgroup.pl

Dwukrotnie są nastawieni! To brzmi optymistycznie.

odpowiedz
(L)egia - 28.01.2023 / 11:44, *.virginm.net

Nie no to jest przecież jakiś kabaret, fragment nagłówka na głównej stronie: "(...) i nastawieni optymistycznie nastawieni", ręce opadają.

odpowiedz
Arek - 28.01.2023 / 14:15, *.tpnet.pl

@(L)egia: to je podnieś.

odpowiedz
(L)egia - 28.01.2023 / 14:55, *.96.70

@Arek: tak, teraz jak już nie ma tego wielbłąda, mogę je podnieść.

odpowiedz
Eduardo - 28.01.2023 / 15:38, *.toneticgroup.pl

@(L)egia: straszne

odpowiedz
olew - 28.01.2023 / 15:50, *.vectranet.pl

@(L)egia: potworne !

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.