Legia amp futbol - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Terminarz amp futbol ekstraklasy na 2023 rok

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

17 marca rozpoczną się w tym roku rozgrywki amp futbol ekstraklasy. Turniej w Warszawie zaplanowano na 22-23 kwietnia. Do ekstraklasy dołączył kolejny zespół - Śląsk Wrocław. Zmianie uległ także regulamin rozgrywek. Siedem drużyn w dwóch pierwszych turniejach zagra łącznie sześć spotkań - po jednym z każdym rywalem. Po nich tabela zostanie podzielona na dwie grupy: czołowa trójka w dalszej części będzie rywalizowała o mistrzostwo Polski, a pozostałe cztery zespoły powalczą o miejsca 4-7. W ubiegłym roku Legia Warszawa do samego końca walczyła o mistrzostwo, ale ostatecznie zajęła dopiero 3. miejsce, za Wisłą Kraków i Kuloodpornymi.

Przed nowym sezonem doszło także do zmian kadrowych - stołeczny zespół opuścił najlepszy strzelec, Mohammed Aharchi, a bramkarz Jakub Popławski został trenerem Legii.

Terminarz 2023:
17-18 marca: Poznań
22-23 kwietnia: Warszawa
13-14 maja: Rzeszów
1-2 lipca: Wrocław
2-3 września: Kraków
14-15 października: Bielsko-Biała

Uczestnicy: Wisła Kraków, Legia Warszawa, Kuloodporni Bielsko-Biała, Warta Poznań, Stal Rzeszów, Śląsk Wrocław, Nowe Technologie Różyca

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.