Koszykówka

Legia Warszawa 77-92 King Szczecin

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 20. kolejki koszykarskiej ekstraklasy rozegranym w hali Bemowo Legia Warszawa przegrała 77-92 z Kingiem Szczecin. Goście objęli prowadzenie już na samym początku spotkania i nie oddali jej do końcowej syreny.

Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Nowy zawodnik Legii, silny skrzydłowy Aric Holman miał okazję pokazać swoje umiejętności warszawskiej publiczności już od pierwszych sekund spotkania z Kingiem Szczecin. Goście zaczęli z dużą intensywnością i szybko zyskali kilkupunktowe prowadzenie. Dorobek punktowy Kinga powiększali m.in. Andrzej Mazurczak, Zac Cuthbertson i Bryce Brown. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem szczecinian, 29:20. W ciągu kilku kolejnych minut przyjezdni powiększyli tę przewagę, ale w końcu lepsze momenty gry zanotowała Legia, która szybko zmniejszyła dystans do rywala do stanu 37:41. Ostatnie momenty pierwszej połowy należały do Kinga – zza łuku trafili Brown i Mazurczak i na przerwę podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego schodzili prowadząc 49:41.

Tempo gry szczecinian nie spadało także po przerwie – trzecią kwartę „trójką” rozpoczął Mateusz Kostrzewski, a chwilę później punktowali także jego koledzy – Phil Fayne i Andrzej Mazurczak. Gospodarze ponownie byli w sporych tarapatach, bowiem przegrywali już 41:57. Jak się okazało Legia już nie zdołała rzucić się do skutecznego pościgu za świetnie prezentującym się rywalem. Po 30 minutach gry było 73:56, ale goście nie zamierzali na tym poprzestawać. Drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego prowadziła już nawet różnicą 22 punktów, by finalnie triumfować 92:77.

W następny weekend podopieczni Wojciecha Kamińskiego zagrają w finałowym turnieju o Puchar Polski w Lublinie. W ćwierćfinale Zieloni Kanonierzy zmierzą się ze Startem Lublin - mecz odbędzie się w czwartek o godz. 20:30. W przypadku awansu półfinał odbędzie się w sobotę, a finał w niedzielę. Na ligowe parkiety Legia powróci 5 marca i zagra wówczas wyjazdowy mecz z Czarnymi Słupsk.

PLK: Legia Warszawa 77-92 King Szczecin
Kwarty: 20-29, 21-20, 15-24, 21-19