Koszykówka

Trefl Sopot 70-80 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 27. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Treflem Sopot 80-70. Była to siódma wygrana z rzędu podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 20 kwietnia o godzinie 17:30 z Arką Gdynia.

Legioniści zaczęli od agresywnej defensywy i skutecznych kontrataków co przyniosło jej prowadzenie 5:0. Sopocianie szybko dogonili warszawian, lecz udanymi akcjami odpowiedzieli Aric Holman i Travis Leslie. Trefl w końcu zanotował kilka akcji zakończonych zdobyciem punktów – dwukrotnie zza łuku trafił Rolands Freimanis. Wynik pierwszej kwarty ustalił wsadem Ivica Radić – Trefl wygrał tę część spotkania 23:21. Zieloni Kanonierzy odzyskali prowadzenie po trzech celnych rzutach wolnych Kyle’a Vinalesa. Po celnej „trójce” Łukasza Koszarka było już 31:25 dla Legii. Po stronie gospodarzy odpowiedzieli takimi samymi trafieniami Darious Moten i Błażej Kulikowski i tablica wyników ponownie pokazywała remis. Na przerwę obie ekipy udały się przy wyniku 38:38.

Od początku drugiej połowy trwała walka punkt za punkt. Po efektownych wsadach Arica Holmana Legia zyskała kilkupunktowe prowadzenie, dodatkowo zza łuku przymierzył Grzegorz Kamiński. Po udanej kontrze w wykonaniu Łukasza Koszarka warszawianie objęli najwyższe swoje prowadzenie w tym meczu – 56:47. Wicemistrzowie Polski byli w dobrej sytuacji przed rozpoczęciem ostatniej kwarty spotkania. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego grali dużo pewniej niż na początku spotkania. Kolejne punkty zdobywali Travis Leslie i Grzegorz Kulka dzięki czemu stołeczna ekipa wygrywała 68:56. Solidna gra po obu stronach boiska stała się gwarancją korzystnego wyniku warszawskiej drużyny. Legia nie pozwoliła dogonić się przez sopocian i zwyciężyła 80:70.

To siódme zwycięstwo z rzędu w wykonaniu Zielonych Kanonierów a osiemnaste w całym sezonie Energa Basket Ligi. Po tym triumfie stołeczni plasują się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Kolejny mecz legionistów już w czwartek, 16 kwietnia o godz. 17:30, kiedy to w hali OSiR Bemowo warszawianie podejmą Suzuki Arkę Gdynia.

PLK: Trefl Sopot 70-80 Legia Warszawa
kwarty: 23-21, 15-17, 16-24, 16-18