Tamara Czumer Iwin oraz Ilona Zaiszliuk
REKLAMA

Rugby kobiet

Polki piąte w RPA. Kontuzja Zaiszliuk

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W drugim turnieju kwalifikacyjnym w RPA do prestiżowego cyklu HSBC World Sevens Series w rugby kobiet reprezentacja Polski zajęła miejsce piąte i nie wywalczyła kwalifikacji. W zawodach rozegranych w Stellenbosch, wystąpiły dwie legionistki - Tamara Czumer-Iwin oraz Ilona Zaiszliuk.

Niestety Ilona w zremisowanym meczu z Hong-kongiem (17-17) doznała kontuzji, która wykluczyła ją z występów w kolejnych spotkaniach. Dzięki wygranej w kolejnym meczu z Meksykiem (39-7), nasza reprezentacja zapewniła sobie awans do 1/4 finału. W ostatnim meczu grupowym Polska przegrała z Chinami 7-24. W ćwierćfinale Czeszki wygrały z biało-czerwonymi 17-5, a w rywalizacji o miejsca 5-8, Polki pokonały Kolumbię (14-12) i Hong-Kong (24-10). Ostatecznie podopieczne Janusza Urbanowicza zajęły miejsce 5.

- W meczu z Hongkongiem popełniłyśmy bardzo dużo błędów. Było sporo karnych i to wszystko nas zmęczyło, stąd remis. Drugi mecz był już lepszy w naszym wykonaniu, zagrałyśmy w '10' ze względu na kontuzje z pierwszego starcia, ale spotkanie ułożyło się po naszej myśli. Zagrałyśmy to, co chciałyśmy i położyłyśmy dużo punktów - mówiła po pierwszym dniu zawodów Tamara Czumer-Iwin.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.