Łukasz Koszarek odznaczony przed meczem w Warszawie - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 73-85 Stal Ostrów Wielkopolski

Woytek, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu o 3. miejsce w koszykarskiej ekstraklasie rozegranym w hali Bemowo Legia Warszawa przegrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski 73-85. Spotkanie rewanżowe odbędzie się we wtorek, 6 czerwca o godz. 20 w Ostrowie Wielkopolskim.

Fotoreportaż z meczu - 93 zdjęcia Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 103 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Spotkanie poprzedziła uroczystość podczas której pamiątkową koszulką ze złotym numerem 55 uhonorowany został Łukasz Koszarek, dla którego mecze o brązowy medal są ostatnimi w jego karierze sportowej.

BM Stal rozpoczęła mecz od prowadzenia 5:0. „Trójką” odpowiedział Travis Leslie, ale to goście grali zdecydowanie lepiej i już po kilku minutach prowadzili aż 18:6. Ostrowianie cieszyli się niezłą skutecznością, także z dystansu – trafiali Michalak, Skele, Kulig i Djurisić, co dało Stali prowadzenie po pierwszej kwarcie aż 29:14. Legioniści musieli szybko rzucić się w pościg za rywalem. Skutecznie akcje kończyli Geoffrey Groselle, Grzegorz Kamiński i Grzegorz Kulka dzięki czemu strata do przeciwnika zmalała do dziewięciu „oczek”. Gospodarze w końcu zaczęli grać szybciej i uważniej w obronie, co przyniosło efekt. Podopieczni trenera Andrzeja Urbana nie pozwolili Legii na więcej trzymając ją na dystans 10 punktów. Na półmetku starcia ostrowianie wygrywali 47:37.

Po kilku minutach trzeciej kwarty przewaga Stali wzrosła o kolejne pięć punktów. Aktywny był Grzegorz Kamiński, za trzy przymierzył Kyle Vinales, ale to wciąż było za mało na bardzo dobrze funkcjonującą ekipę gości. Przed ostatnią kwartą BM Stal miała aż 22-punktową zaliczkę. Legia szarpała, świetnie grał Łukasz Koszarek, ale nie wystarczyło to do dogonienia przeciwnika. Ostatecznie BM Stal Ostrów Wlkp. pokonała Legię Warszawa 85-73.

PLK:Legia Warszawa 73-85 Stal Ostrów Wielkopolski
Kwarty: 14-29, 23-18, 12-24, 24-14