Klasyfikacja kanadyjska: Josue najlepszy!

Woytek, źródło: Legionisci.com

Klasyfikację kanadyjską sezonu 2022/23 w Legii Warszawa wygrał Josue. Portugalczyk prowadził w niej od samego początku rozgrywek. Kapitan stołecznej drużyny zdobył najwięcej bramek (15) i miał 9 asyst. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Wszołek, który zgromadził na koncie najwięcej asyst (10) i dołożył 7 bramek. Trzecie miejsce zajęli ex-equo Ernest Muci i Filip Mladenović identycznym dorobkiem 6 bramek i 6 asyst.

Bilans sezonu 2022/23
40 meczów: 23 zwycięstwa - 11 remisów - 6 porażek, bramki: 69-41
średnia punktów: 2
gole na mecz: 1,73
gole stracone na mecz: 1,03

Ciekawostki:

59 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 13 padło po strzałach z główki. 50 to gole z akcji, 7 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 12 bezpośrednio z rzutów karnych i rzutów wolnych.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie drugiej połowy - 16 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 31-45 minutą - 3 bramki.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 6 trafień, a najwięcej traciła w ostatnimi kwadransie drugiej połowy - 13 bramek przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,82 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,46 l.

Dwóch zawodników wystąpiło we wystąpiło we wszystkich meczach. Po 40 spotkań na koncie zgromadzili Maciej Rosołek i Paweł Wszołek. Najwięcej minut na boisku spędził Bartosz Slisz (3297).

W obecnym sezonie 6 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2022/23 (Ekstraklasa, Puchar Polski)