Ilona Zaishliuk i Tamara Czumer-Iwin

Rugby kobiet

Legionistki czwarte w turnieju ME w Algarve

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kobieca reprezentacja Polski w rugby 7, zajęła 4. miejsce w pierwszym turnieju Mistrzostw Europy w portugalskiej miejscowości Algarve. W reprezentacji wystąpiły dwie zawodniczki Legii - Ilona Zaishliuk oraz Tamara Czumer-Iwin. Nasze zawodniczki zaliczyły przyłożenia w dwóch pierwszych, zwycięskich spotkaniach, w którym Polki pokonały Rumunię 45-3 oraz reprezentację Czech 17-12.

Następnego dnia biało-czerwone zwyciężyły z Belgijkami 17-5 oraz Niemkami 31-0, dzięki czemu zameldowały się w strefie medalowej.

W półfinale Polki przegrały z Wielką Brytanią 7-31, a w meczu o brąz lepsze okazały się Irlandki, które zwyciężyły 20-7. Niebawem Polki zagrają w Krakowie na Igrzyskach Europejskich. W dniach 25-27 czerwca będą walczyć o historyczny awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.