Tamara Czumer-Iwin

Rugby kobiet

Polki czwarte na ME. Występy legionistek w Hamburgu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kobieca reprezentacja Polski w rugby 7 zajęła czwarte miejsce na turnieju w Hamburgu (podobnie jak wcześniej w Algarve) i na 4. pozycji zakończyła zmagania w Mistrzostwach Europy. Polki broniły tytułu mistrzowskiego. W reprezentacji Polski wystąpiły dwie zawodniczki Legii - Tamara Czumer-Iwin oraz Ilona Zaishliuk.

Polki w Hamburgu rozpoczęły od wygranej z Włoszkami 38-0, następnie pokonały Portugalki 36-19, a w ostatnim grupowym spotkaniu Polki przegrały z zespołem Irlandii 12-17. W 1/4 finału biało-czerwone udanie zrewanżowały się za porażkę w finale Igrzysk Europejskich przeciwko Wielkiej Brytanii, tym razem zwyciężając 17-10. W półfinale lepsza okazała się kadra Francji, która zasłużenie zwyciężyła 49-7, a w meczu o brąz, Polki przegrały z Belgijkami 14-20.

Polki zakończyły turniej w Hamburgu na czwartej pozycji. I niestety w ogólnej klasyfikacji mistrzostw Europy również zostały sklasyfikowane jako czwarte. Złote medale wywalczyły Francuzki, na podium stanęły jeszcze Brytyjki i Hiszpanki.