Legia U16 - Żalgiris Wilno 08 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze środowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Gracze z roczników 2007-9 rozegrali w środę mecze towarzyskie z przebywającymi na zgrupowaniu w Kobyłce rówieśnikami z Żalgirisu Wilno. Drużyny gości, choć oparte na własnych wychowankach, zajmują czołowe miejsca w ligach ogólnokrajowych. Mecze były doskonałą okazją do sprawdzenia szerokich składów i nowych zawodników. Mecz w kategorii U16, szczególne w I połowie, był stosunkowo najbardziej zacięty. Po przerwie dwa gole zdobył Daniel Wyrozumski i Legia wygrała 2-0. Mniej emocji było w dwóch kolejnych meczach. Zespół U17 pokonał Żalgiris aż 11-0, a Legia U15 wygrała z drużyną z Wilna 8-0. Choć przed przerwą goście próbowali podjąć walkę, II połowy obu tych meczów były zupełnie jednostronne.

Sparing: Legia U17 11-0 (3-0) Żalgiris Wilno U17 (2007 i mł.)
1-0 16 min. Dawid Nos (rzut karny po faulu na Filipie Przybyłko)
2-0 32 min. gracz klubu partnerskiego (as. Eryk Mikanovich)
3-0 42 min. Maksymilian Sterniczuk (as. Eryk Mikanovich)
4-0 49 min. Stanisław Gieroba (faul na graczu testowanym)
5-0 55 min. Konrad Kraska (dob. strz. Jana Leszczyńskiego)
6-0 59 min. Stanisław Gieroba (as. Konrad Kraska)
7-0 61 min. Igor Busz (as. Jan Leszczyński)
8-0 64 min. Igor Busz (as. Jan Leszczyński)
9-0 68 min. Stanisław Gieroba (as. Dawid Foks)