Legia U19 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Drużyna juniorów starszych podzielona na 2 składy rozegrała dwa mecze towarzyskie. W piątek wygrała 4-1 z IV-ligową Mszczonowianką Mszczonów, a gole zdobywali: Oskar Melich, Jakub Grzejszczak, Przemysław Mizera i Mateusz Konopka. W sobotę w Ostrowcu legioniści zremisowali 3-3 z III-ligowym KSZO. Dwa gole zdobył Jakub Żewłakow, a wynik ustalił ponownie Konopka. Legia U17 wygrała we Wrocławiu 3-1 ze Śląskiem U17. Legia U15 pokonała 6-4 reprezentację U16 Polaków z USA grającą pod szyldem stworznego pod patronatem PZPN programu Gramy Dla Polski; z kolei w meczu drużyn o rok starszych padł wynik 1-3.

Legia U19 (2006 i mł.) 4-1(1-1) Mszczonowianka Mszczonów (IV liga)
0-1 4 min.
1-1 40 min. Oskar Melich (as. Viktor Karolak)
2-1 52 min. Jakub Grzejszczak (as. Przemysław Mizera)
3-1 60 min. Przemysław Mizera (as. Antoni Majchrowski)
4-1 84 min. Mateusz Konopka (as. Jakub Grzejszczak)

Strzały (celne): Legia 12 (9) - Mszczonowianka 19 (6)

Grano 45+40 minut

Legia: Michał Bobier [07] (46' Hubert Nowak) - Jakub Jendryka, Rafał Boczoń (kpt), Dawid Rudnicki Ż, Viktor Karolak - Fryderyk Misztal Ż, Oskar Melich (61' Pascal Mozie [08]), Mateusz Konopka - Jan Majchrowski (61' Stevin Kerge), Przemysław Mizera, Stevin Kerge (46' Jakub Grzejszczak)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Arkadiusz Adach

W swoim pierwszym meczu weekendu drużyna juniorów starszych, oparta tym razem na graczach z rocznika 2006 i młodszych, wygrała 4-1 z IV-ligową Mszczonowianką Mszczonów w trzecim sparingu tego lata. Pierwsi prowadzenie zdobyli goście, ale potem gole dla Legii zdobywali: Oskar Melich, Jakub Grzejszczak, Przemysław Mizera i Mateusz Konopka. Zwycięstwo wbrew pozorom nie przyszło łatwo, gdyż goście stworzyli sobie, szczególnie w I połowie, sporo okazji. Tuż przed końcem planowanego spotkania, zaraz po golu Konopki, burza z piorunami zmusiła arbitra do zakończenia pojedynku.

Sparing: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (III liga) 3-3 (1-2) Legia U19
0-1 9 min. Jakub Żaewłakow (rzut wolny)
1-1 20 min. Adrian Szynka (po stałym fragmencie gry)
1-2 37 min. Jakub Żewłakow (z dystansu)
2-2 49 min.
3-2 75 min.
3-3 99 min. Mateusz Konopka (po akcji Jakuba Grzejszczaka)

Grano 45+55 minut

Legia: Wojciech Banasik – Oliwier Olewiński (85' Jakub Jendryka), Bartosz Dembek, Hubert Dorczyk (85' Dawid Rudnicki), Maciej Bochniak ŻCZ (85' Viktor Karolak) – Maciej Saletra (85' Fryderyk Misztal), Kacper Bogusiewicz (85' Mateusz Konopka), Jakub Żewłakow (70' Oskar Melich) – Mateusz Szczepaniak [07](70' Igor Skrobała), Tomasz Rojkowski (85' Przemysław Mizera), Jakub Zbróg [07](85' Jakub Grzejszczak). W ostatnim kwadransie grali także: Rafał Boczoń, Antoni Majchrowski, Stevin Kerge

Oba weekendowe mecze, rozegrane dwoma różnymi wyjściowymi jedenastkami, były też dobrą okazją do sprawdzenia całej kadry drużyny, w tym dyspozycji kilku zawodników, którzy wiosną borykali się z urazami i stracili z tego powodu sporo czasu (m.in. Misztal, Melich, Majchrowski czy Grzejszczak). W sobotę zespoł U19 zagrał drugi sparing - z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, tym razem na wyjeździe. Do przerwy prowadziła po 2 golach Żewłakowa Legia, jednak gospodarze w 75' wyszli na prowadzenie. Ponownie jednak "bohaterami ostatniej akcji" byli: dogrywający Jakub Grzejszczak i strzelec - Mateusz Konopka, który ustalił wynik spotkania na 3-3.

Sparing: Śląsk Wrocław U17 1-3 (1-1) Legia U17
0-1 25 min. Konrad Kraska (as. Stanisław Gieroba)
1-1 26 min.
1-2 52 min. Dawid Nos (as. Eryk Mikanovich)
1-3 65 min. Dawid Nos b.a.

Legia: Konrad Kassyanowicz (46' Antoni Błocki [08) - Mikołaj Kotarba, Szymon Chojecki, Franciszek Pollok, gr. testowany (55' Radosław Czerwiec) - Jan Leszczński (70' gr. testowany II), gr. testowany II (50' Dawid Foks), Igor Busz (75' Stanisław Gieroba) - Konrad Kraska (46' gr. testowany III), Stanisław Gieroba (46' Dawid Nos), Eryk Mikanovich (55' Maksymilian Sterniczuk [08])
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Legia U16 1-3 (0-2) Gramy Dla Polski U17 (07/8)
0-1 8 min.
0-2 20 min.
0-3 70 min.
1-3 75 min. Ksawery Jeżewski (as. Jakub Oremczuk)

Grano 2x40 minut

Legia: Jan Bienduga - Antoni Sobolewski (30' Jakub Oremczuk), Bartosz Korżyński [09](41-58' Antoni Sobolewski), Maksymilian Dołowy, Jan Musiałek (58' Piotr Bartnicki) - Piotr Bartnicki [09](41' Jakub Sito), Marcel Kiełbasiński (41' Bartosz Czarkowski), Kacper Morawiec (41' Kacper Borowiec) - Jan Gawarecki (41' Filip Micyk), Daniel Wyrozumski (41' Ksawery Jeżewski), Juliusz Rafalski (58' Daniel Wyrozumski)
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Marcel Gawor

Legia U15 6-4 (4-1) Gramy Dla Polski U15 (08/9)
1-0 5 min. Szymon Piasta (as. Wiktor Zugaj)
2-0 11 min. Szymon Piasta (as. Norbert Merchel)
3-0 15 min. Oskar Maj (as. Szymon Piasta)
4-0 24 min. Fabian Mazur (as. Szymon Piasta)
4-1 30 min.
4-2 51 min. (gol samobójczy)
5-2 53 min. Dawid Mastalski (as. Mateusz Strzelecki)
5-3 61 min.
5-4 78 min.
6-4 80+2 min. Jakub Gliwa (dobitka strzału Huanga Nguyen)

Strzały (celne): I połowa Legia 9 (6) - GDP 11(6), II połowa: Legia 12 (5) - GDP 7 (4)

Legia - I połowa: Jan Pietrzak - Jan Rodak, Bartosz Jukowski, Oskar Krakowiak, Jakub Juszczak - Aleksander Wyganowski, Norbert Merchel, Wiktor Zugaj - Szymon Piasta, Oskar Maj, Fabian Mazur
Legia - II połowa: Denys Stoliarenko - Edo von Brandt-Etchemendigaray (52' Jan Rodak, 65' Fabian Mazur), Szymon Piasta , Kazimierz Szydło, Piotr Kaniewski - Jakub Gliwa, Vu Hoang Nguyen, Firdavs Otabekov - Mateusz Strzelecki (65' Oskar Krakowiak), Dawid Mastalski, Aleks Żyła
Trener: Jakub Renosik, II trener: Damian Serwuszok, II trener: Maciej Kokosza