Tomasz Bartnik (pierwszy z prawej) ze srebrnym medalem MŚ

Strzelectwo

Srebrny medal Bartnika na MŚ w Baku

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Baku od kilkunastu dni trwają Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym, w których rywalizuje zawodnik Legii Warszawa, Tomasz Bartnik. Legionista w strzelaniach na dystansach 10 i 50 metrów, plasował się na odległych lokatach. Dopiero w karabinie standard z 300 metrów, zameldował się w finale, ostatecznie kończąc rywalizację na siódmym miejscu.

Dziś z kolei legionista wywalczył srebrny medal w konkurencji karabin 300 metrów leżąc (w drużynie). Wicemistrzostwo zdobyła ekipa w składzie: Bartnik, Daniel Romańczyk (KS Agat), Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn). Indywidualnie został sklasyfikowany na miejscu 12.