fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Komplet na meczu z Górnikiem! Charytatywna akcja Fortuny

Woytek, źródło: Legionisci.com

W nadchodzącej kolejce sponsor Legii firma Fortuna przeprowadza akcję "#FortunaGdyPełnaTrybuna. Przyjdź na stadion dla Herosów!", która polega na tym, że za każdego kibica, który przyjdzie na mecz, przekaże złotówkę na rzecz podopiecznych Fundacji Herosi.

Akcją objęte jest wszystkie 9 meczów 9 kolejki Fortuna 1 Ligi. Fortuna do akcji zaprosiła również grające w Ekstraklasie Legię Warszawę i Radomiaka Radom. Pomogą też fani występujących w żużlowej PGE Ekstralidze Betard Sparty Wrocław i Tauron Włókniarza Częstochowa. W sumie aż na 13 stadionach w całym kraju kibice będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do końcowego wyniku #FortunaGdyPełnaTrybuna.

Na stadionie Legii po raz kolejny w tym sezonie stawi się komplet publiczności. Już dziś wszystkie bilety na mecz Legia - Górnik znalazły nabywców, co oznacza, że ok. 27 tysięcy złotych trafi na konto fundacji!

Wrzesień jest Światowym Miesiącem Świadomości Chorób Nowotworowych Dzieci. W tym czasie organizowane są akcje mające na celu zwiększenie świadomości problemów dotykających dzieci i młodzież z doświadczeniem choroby nowotworowej. Propagowana jest też wiedza na temat możliwości wsparcia walczących z chorobą dzieci i ich rodzin.

Fundacja Herosi od 2009 roku wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi. Opłaca nierefundowane leczenie, kupuje specjalistyczny sprzęt medyczny i zapewnia rehabilitację oraz leczenie. Towarzyszymy pacjentom Kliniki Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Marzy o tym, by finansować dzieciom jak najdłuższy okres bezpłatnego leczenia celowanego (obecnie nie jest ono refundowane przez NFZ), które będzie pomagało wracać im do zdrowia z dala od szpitalnego łóżka. Dzięki tej formie terapii chore dzieci przyjmują leki w domowym zaciszu i mogą cieszyć się czasem spędzonym z rówieśnikami.

Plakat Fortuna

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.