Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Musieliśmy się nacierpieć

Fumen, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Po czwartkowej grze, dziś musieliśmy się nacierpieć. Zaczęliśmy dobrze. Tomas Pekhart "otworzył" wynik spotkania, ale niestety po chwili straciliśmy bramkę. Nie chcę za wiele mówić o tej sytuacji. Wyglądało na to, że nie wygramy, ale popisaliśmy się świetną akcją w doliczonym czasie gry. Akcją, która dała nam, w mojej ocenie, zasłużone zwycięstwo. Strzałek znalazł się we właściwym czasie i miejscu.Zainwestowaliśmy sporo energii w ten mecz. Jednak dobre nastawienie sprawiło, że nie poddaliśmy się do ostatniego gwizdka. Koniec końców mamy 3 punkty. To dobre zakończenie tego tygodnia.

Dzisiaj było, jak było. Trzeba próbować, mieć wolę zwycięstwa, żeby był sukces. Przebiegliśmy 123 km, czyli więcej niż w czwartek z Aston Villą. To pokazuje trud tego meczu. Mieliśmy sporo okazji do zdobycia bramki, ale zawiodła skuteczność. To ten typ meczów, gdzie jest niebezpiecznie i rywal jest skupiony na obronie, próbuje grać prostopadle i szuka okazji do kontraktu. To nie jest łatwy styl, żeby się przeciwstawić. Niemniej byliśmy zespołem, który zainwestował więcej energii i dlatego zasłużyliśmy na wygraną.

Od początku widziałem zespół z dobrym nastawieniem. Musieliśmy rotować składem, żeby dać nieco odpoczynku innym graczom przed zbliżającymi się meczami. Z mojego punktu widzenia, Jurgen Celhaka zagrał solidny mecz. Tomas Pekhart - wiadomo, można na nim zawsze polegać. Tak samo jak na „Jędzy”. Owszem, po straconej bramce musieliśmy zmagać się z pewnymi trudnościami na boisku, ale uważam, że remis byłby rozczarowujący.

Igor Strzałek jest młodym graczem i potrzebuje czasu. Wierzę w niego, ufamy mu, ale mamy sytuację, jaką mamy i ciągle gramy ważne mecze, które są istotne z perspektywy całego sezonu. 
Myślałem, żeby postawić na niego od początku, ale ostatecznie zagrał Maciej Rosołek, który jest nieco bardziej doświadczony oraz lepiej prezentuje się fizycznie. Rozmawiam z nim, daję mu rady. Musi czekać na swój moment, bo mamy dużo dobrych graczy, od których może się uczyć. Hierarchia jest jasna. Wiem, że bywa zły, narzeka, ale to jest zrozumiałe. Jednak musi pracować, a to przyniesie korzyść w przyszłości.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.