Josip Sobin - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

BCL: Legia Warszawa 66-74 Obradoiro CAB

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W półfinałowym meczu turnieju eliminacyjnego o udział w Basketball Champions League, rozgrywanego w tureckiej Antalyi, Legia Warszawa przegrała z hiszpańskim zespołem Obradoiro CAB 66-74 i odpadła z walki o BCL. Hiszpanie w finale walki o BCL zagrają ze Strasbourgiem. Zamiast tego Legia zagra w fazie grupowej FIBA Europe Cup.

Do przerwy zespół Legii miał przewagę, mądrze bronił, pomimo wąskiej rotacji. Wszystko za sprawą podkręcenia stawu skokowego przez rozgrywającego, PJ Pipesa. Po dwudziestu minutach warszawiacy prowadzili 40-32 i byli na najlepszej drodze do drugiej wygranej podczas turnieju w Turcji. Niestety po zmianie stron pojawiły się problemy ze stratami, przewinieniami oraz skutecznością. Zespół występujący w najmocniejszej lidze w Europie szybko odrabiał straty i jeszcze w trzeciej kwarcie wyszedł na prowadzenie. Legia nie odpuszczała - czyniła starania, by odwrócić losy meczu, ale to rywale w kluczowych momentach wymuszali faule i trafiali rzuty wolne. Tylko 26 punktów zdobytych w drugiej połowie spotkania przez legionistów, zdecydowało o końcowym wyniku. Hiszpanie wygrali 74-66 i to oni zagrają w sobotnim finale kwalifikacji z zespołem ze Strasbourga.

Tam naszymi rywalami będą Patrioti Levice (Słowacja), CSU Oradea (Rumunia) oraz jeden z trzech zespołów, który wygra kwalifikacje, które odbędą się w Finlandii: Kataja Basket (Finlandia), Boras Basket (Szwecja) oraz Chernomorets Burgas (Bułgaria). Początek rywalizacji w FIBA Europe Cup 18 października w hali na Bemowie.

kwarty: 21-22, 19-10, 11-19, 15-23