Radomiak Radom na meczu z Koroną - fot. radomiak.pl
REKLAMA

Na stadionach: Wiara, honor i ambicja to kibolska definicja

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Dwa bardzo liczne wyjazdy miały miejsce w ostatni weekend. Fani Legii wypełnili sektor gości we Wrocławiu, z kolei ŁKS pojawił się w świetnej liczbie na meczu przyjaźni z Lechem. Zarówno we Wrocławiu, gdzie Śląsk wypełnił stadion do ostatniego miejsca, jak i w Poznaniu, nie zabrakło opraw z wykorzystaniem pirotechniki. Konkretne oprawy pojawiły się również na meczu przyjaźni Widzewa z Ruchem, który ostatecznie... nie doszedł do skutku. Wszystko za sprawą obfitych opadów deszczu. Mimo to Widzew i Ruch postanowili nie czekać z prezentacją choreografii. Wiadomo także, że niebawem odsłonięty zostanie pomnik poświęcony przyjaźni obu klubów.

Oprawę na meczu z Koroną zaprezentowali kibice Radomiaka, którzy na dobre wrócili na trybuny swojego nowego stadionu.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (3388)
Pierwszy od 10 lat komplet na stadionie we Wrocławiu. Gospodarze z oprawą "Silesia renesans", podwieszaną sektorówką "Wielki Śląsk" oraz konkretnym pokazem pirotechnicznym. Fani Legii wykorzystali wszystkie bilety i przyjechali do Wrocławia trzema pociągami specjalnymi, ośmioma autokarami i sporą liczbą samochodów, w 3400 osób. Legioniści zaprezentowali chorągiewki w barwach podświetlone pirotechniką.

Lech Poznań - ŁKS Łódź (3000)
Bardzo liczna grupa ŁKS-u przyjechała do Poznania na mecz przyjaźni. W Kotle zaprezentowana została zgodowa oprawa - sektorówka "ŁKS KKS" wraz z barwami obu klubów oraz racowiskiem. Na trybunach ponad 25 tys. kibiców.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów (1500)
Mecz przyjaźni pomiędzy Widzewem i Ruchem został odwołany z powodu złego stanu murawy. Licznie zgromadzeni na trybunach kibice zaprezentowali mimo wszystko oprawy. Gospodarze przygotowali sektorówkę "Od małolata w bramie mi to mówili", a następnie transparent "By Widzew i Ruch jak brat z bratem żyli!", odpalając race oraz inne fajerwerki. Chorzowianie w sektorze gości zaprezentowali malowaną sektorówkę oraz transparent z hasłem "Nie liczymy czasu żyjąc dla tego, bo mecze to coś pięknego", a całość uzupełniło racowisko.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin (300)

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (107)
Na zaległym meczu w Poznaniu rozegranym we wtorek, ponad 15 tys. fanów. Jagiellonia przyjechała w 107 osób z jedną małą flagą.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin (60)
Na meczu 8 tys. widzów. Kibice gości przyjechali na ten daleki wyjazd autokarem, bez flag.

Stal Mielec - Warta Poznań (7)
Kibice Warty na poniedziałkowym wyjeździe w 7 osób z jedną flagą.

Radomiak Radom - Korona Kielce (-)
Komplet widzów na meczu w Radomiu. Gospodarze zaprezentowali malowaną sektorówkę, transparent "Wiara, honor i ambicja to kibolska definicja" oraz odpalili świece dymne w barwach.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa (-)
Zabrzanie zaprezentowali transparenty do działaczy - "W zarządzie klubu nieudacznicy! Kolejny raz w tym roku bez kasy zawodnicy!" oraz "Zamiast żebrać o pieniądze... trzeba je zarabiać mądrze!". Z powodu zamkniętego sektora gości, brak kibiców Rakowa. Na trybunach 14,8 tys. fanów.

Puszcza Niepołomice - Cracovia ()
Formalnie gospodarzem meczu była Puszcza, ale spotkanie rozegrano na stadionie "Pasów" i fani Cracovii zajęli normalnie swój młyn. Fani Puszczy zaprezentowali pasy materiału w barwach.

Niższe ligi:

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała (370)
Górnik Łęczna - GKS Katowice (306)
Chrobry Głogów - Motor Lublin (270)
Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom (180)

Wyjazd tygodnia: 3388 kibiców Legii we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Śląska na meczu z Legią

Śląsk Wrocław na meczu z Legią Warszawa:
Legia Warszawa na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:

Widzew Łódź na (odwołanym) meczu z Ruchem Chorzów:Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:

Radomiak Radom na meczu z Koroną Kielce:


Lech Poznań na meczu z ŁKS-em Łódź:Jagiellonia Białystok na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Górnik Zabrze na meczu z Rakowem Częstochowa:Stal Mielec na meczu z Wartą Poznań:


Cracovia na meczu z Puszczą Niepołomice:


Lech Poznań na meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.