REKLAMA

Boks

Przemysław Klimkowicz nowym trenerem KB Legia

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Nowym trenerem Klubu Bokserskiego Legia został Przemysław Klimkowicz, który od 10 lat prowadzi treningi w angielskich klubach Olympic Boxing oraz Premier Boxing w Bolton. W 2016 roku Przemysław Klimkowicz został mianowany głównym trenerem słynnej Amir Khan Academy, założonej przez dwukrotnego mistrza świata i najmłodszego medalisty olimpijskiego w Wielkiej Brytanii, Amira Khana.

W tej prestiżowej akademii, miał okazję uczyć się od jednego z najlepszych, znanych brytyjskich trenerów, Joe Gallaghera. Dzięki współpracy z Amirem Khanem, miał również okazję wymieniać doświadczenia z renomowanymi trenerami boksu, takimi jak Joe Goossen, Virgil Hunter, Bones Adams i Brian "Bomac" McIntyre.

Podopieczni trenera Klimkowicza regularnie osiągali sukcesy, zdobywając mistrzostwa regionalne. W samym sezonie 2022/23, jego zawodnicy zdobyli 6 medali mistrzostw Anglii, w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Akademia oraz sam trener zostali sklasyfikowani na 8. miejscu spośród ponad 1800 klubów bokserskich w Wielkiej Brytanii, co jest dowodem na ich doskonałą pracę i zaangażowanie. Warto również dodać, że trener Klimkowicz utrzymuje stałą współpracę z kadrą Anglii oraz czołowymi brytyjskimi trenerami boksu olimpijskiego, co pozwala zawodnikom Klubu Bokserskiego Legia Warszawa na udział we wspólnych zgrupowaniach w ośrodkach w Anglii, jak i w Polsce.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.