fot. LegiaTenis
REKLAMA

Przez dwa lata bez turnieju WTA na kortach Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W roku 2022 i 2023 na kortach Legii odbyły się dwie edycje prestiżowego turnieju tenisowego WTA. Wiadomo już, że w dwóch kolejnych latach, przy Myśliwieckiej nie zobaczymy najlepszych tenisistek. Początkowo w przyszłym roku zmagania w stolicy miały się odbyć tuż przed i w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wiadomo już, że w kalendarzu na lata 2024-2025 nie ma żadnego turnieju WTA w Polsce.

- Decyzję o zakończeniu projektu podjęto na podstawie analizy w obszarach sportowym, infrastrukturalnym i biznesowym przedsięwzięcia, a także biorąc pod uwagę kalendarz tenisowy na kolejne dwa lata, w których miała jeszcze obowiązywać licencja - poinformowali organizatorzy.

Przed tegoroczną edycją turnieju WTA, na kortach Legii przeprowadzono gruntowny remont - m.in. wymieniono nawierzchnię większości kortów, a na korcie głównym zamontowano najwyższej jakości twardą nawierzchnię.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.