fot. LegiaTenis
REKLAMA

Przez dwa lata bez turnieju WTA na kortach Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W roku 2022 i 2023 na kortach Legii odbyły się dwie edycje prestiżowego turnieju tenisowego WTA. Wiadomo już, że w dwóch kolejnych latach, przy Myśliwieckiej nie zobaczymy najlepszych tenisistek. Początkowo w przyszłym roku zmagania w stolicy miały się odbyć tuż przed i w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wiadomo już, że w kalendarzu na lata 2024-2025 nie ma żadnego turnieju WTA w Polsce.

- Decyzję o zakończeniu projektu podjęto na podstawie analizy w obszarach sportowym, infrastrukturalnym i biznesowym przedsięwzięcia, a także biorąc pod uwagę kalendarz tenisowy na kolejne dwa lata, w których miała jeszcze obowiązywać licencja - poinformowali organizatorzy.

Przed tegoroczną edycją turnieju WTA, na kortach Legii przeprowadzono gruntowny remont - m.in. wymieniono nawierzchnię większości kortów, a na korcie głównym zamontowano najwyższej jakości twardą nawierzchnię.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
poldi - 15.11.2023 / 09:58, *.aster.pl

Ale cyrk! Nie wpuścili Zwonariewej i w zamian pokazano im środkowy palec.

odpowiedz
Kibic - 15.11.2023 / 15:22, *.play-internet.pl

@poldi: I bardzo dobrze, trzeba umieć oddzielić sport od polityki.

odpowiedz
Roba(L) - 15.11.2023 / 19:11, *.vectranet.pl

@Kibic : Bzdura , czy chcesz czy nie , sport i polityka się przenikają i nie wolno odwracać głowy i udawać że wszystko jest ok.

odpowiedz
Poldi - 15.11.2023 / 21:12, *.aster.pl

@Kibic : Zgadzam się. Ja też byłem temu przeciwny. Szkoda tylko tej rewolucji za grube miliony i zerwania z tradycją ceglastych kortów dla rozegrania jednego przeciętnego turnieju.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.