Koszykówka

MKS Dąbrowa Górnicza 86-103 Legia Warszawa

źródło: Legionisci.com

W meczu 10. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 103-86. Legioniści wygraną zapewnili sobie dzięki świetnej czwartej kwarcie, w której zdominowali MKS - najlepszy ofensywnie zespół ligi. Do przerwy przewaga Legii wynosiła 4 punkty, ale na początku trzeciej kwarty gospodarze szybko zniwelowali przewagę i wyszli na prowadzenie. Dwie minuty przed końcem spotkania, po drugim przewinieniu technicznym dla ławki, do szatni odesłany został trener MKS-u, Boris Balibrea. Po paru tygodniach przerwy, do gry wrócił Grzegorz Kulka, który trafił w drugiej połowie dwie trójki. Pierwsze trójki (w lidze) w tym sezonie trafił także Darek Wyka. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 1 grudnia o godz. 17:30 z GTK Gliwice.

kwarty: 26-23, 21-28, 21-16, 18-36