Jedna z opraw legionistów na meczu z Wartą - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Na stadionach: Huczne 50-lecie Żylety

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatni weekend największe zainteresowanie kibicowskiej Polski wzbudzał mecz Legii z Wartą, na którym legioniści świętowali 50-lecie Żylety. Z tej okazji Nieznani Sprawcy przygotowali konkretne oprawy, które z pewnością na dłużej zapadną w pamięci. Ilości pirotechniki odpalonej przy Łazienkowskiej były konkretne - a piro pojawiało się tego dnia czterokrotnie... i to w ciągu 45 minut.

Niestety, mecz Lecha z Widzewem nie był zbyt interesujący, a wszystko przez zakaz wyjazdowy RTS-u za ostatnią wizytę przy Bułgarskiej. W trakcie przerwy reprezentacyjnej rozegrano ligowy mecz przyjaźni pomiędzy Widzewem i Ruchem, który przy pierwszym podejściu został przełożony na inny termin z powodu stanu murawy. Tym razem na trybunach pojawiło się mniej chorzowian, a i atrakcji ultras było mniej.

Kibice Arki Gdynia zdecydowali się na powrót na trybuny i na meczu derbowym z Lechią (niestety bez przyjezdnych) prowadzili regularny doping i zaprezentowali niezbyt skomplikowaną oprawę. Fani Górnika odpalili race na stadionie Cracovii na meczu z Puszczą Niepołomice. Bardzo dobrze zaprezentowali się ultrasi Wisły podczas spotkania z GieKSą, odpalając spore ilości pirotechniki.

Ekstraklasa:

Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze (1020)
Fani Górnika do Krakowa przyjechali w 1020 osób, w tym GKS Katowice (100), Wisłoka (40) i ROW (22). W trakcie meczu odpalili ok. 40 rac.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów ()
Na powtórzonym meczu przyjaźni pojawiło się poniżej 18 tys. kibiców i mniejsza grupa Ruchu niż za pierwszym podejściem. Chorzowianie zajęli miejsca w sektorze gości. Widzewiacy przygotowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki przedstawiającej kibiców, Ruchu i Widzewa, trzymających w dłoniach kufle z browarem. Całość uzupełniły niebieskie i czerwone folie.

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin (248)
Fani Zagłębia przyjechali do Łodzi w 248 osób, w tym Polonia Bytom (29) i Odra Opole (3). Wywiesili kilka flag. Wywiesili transparent nawiązujący do derbów Trójmiasta - "Derby dla Arki!".

Raków Częstochowa - Cracovia (130)
Niespełna 5 tys. fanów na meczu w Częstochowie. Cracovia w mocno przeciętnej liczbie, biorąc pod uwagę niewielką odległość.

Legia Warszawa - Warta Poznań (52)
Legioniści hucznie świętowali 50-lecie Żylety. Na meczu niespełna 26 tys. osób, w tym skromna grupa fanów Warty (52), która z trzema flagami zajęła miejsca na trybunie zachodniej. Legioniści najpierw zaprezentowali na trybunie prostej napis "LEGIA" z ok. 140 rac. Później zaprezentowana została oprawa - transparent "Gdybym jeszcze raz miał urodzić się...", sektorówka przedstawiająca siwego kibica wspominającego Wielką Flagę, kultową flagę "Żyleta", oprawę "Witamy w piekle" oraz Jacka Zielińskiego w koszulce z reklamą FSO. Chwilę później choreografię uzupełnił konkretny pokaz pirotechniczny - duże wulkany, fajerwerki i stroboskopy. Następnie legioniści zaprezentowali malowaną sektorówkę z motywem flagi "Żyleta jest zawsze z Wami", dookoła której odpalonych zostało ok. 200 rac. Ostatnia prezentacja tego wieczora to ok. 150 rac odpalonych na całej Żylecie.

Pogoń Szczecin - Stal Mielec (33)
Ekipa Stali Mielec na dalekim wyjeździe w Szczecinie zameldowała się w 33 osoby - zdecydowanie skromniej w porównaniu z pierwszą wizytą na nowym stadionie "Portowców". Wywiesili jedną, maleńką flagę z herbem.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice (14)
Na trybunach 8,5 tys. kibiców. Fani Piasta na daleki wyjazd udali się w bardzo symbolicznej liczbie bez flag.

Ruch Chorzów - Korona Kielce (-)
13 tys. kibiców pojawiło się na meczu Ruchu z Koroną na Stadionie Śląskim. Kolejny raz spotkania nie mogli obejrzeć przyjezdni - cały czas sektor dla kibiców gości nie jest gotowy.

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław (-)
Sześć tysięcy fanów pojawiło się na poniedziałkowym meczu w Radomiu. Z powodu braku otwartego sektora gości, fanów Śląska brak.

Lech Poznań - Widzew Łódź (-)
Niestety, to ciekawe spotkanie rozegrano bez kibiców gości, a wszystko za sprawą zakazu wyjazdowego do Poznania, jakim ukarani zostali po ostatnim meczu z Lechem widzewiacy. Na trybunach 25,8 tys. kibiców. Lechici bez oprawy.

Niższe ligi:

Motor Lublin - Resovia (250)
Resovia na wyjazd do Lublina przyjechała w 250 osób, w tym Stal Sanok (19).

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie (46)
KSZO Ostrowiec - Chełmianka Chełm (45)

Wisła Kraków - GKS Katowice (-)
Wiślacy ponownie musieli bawić się sami, bowiem GieKSa nie przyjechała do Krakowa. Zaprezentowali oprawę "Bogowie trybun" z podwieszaną sektorówką. Druga prezentacja to sektorówka "Ultra", transparent "Criminal act" oraz kilkadziesiąt rac.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk (-)
Niestety, z powodu zakazu, na derbowym meczu w Gdyni nie mogli pojawić się kibice Lechii. Arkowcy z kolei podjęli wcześniej decyzję o powrocie na trybuny. Zaprezentowali malowany transparent "W jedności siła - tylko Arka Gdynia", nad którym odpalili kilkadziesiąt rac.

Wyjazd tygodnia: 1020 kibiców Górnika Zabrze w Krakowie (na meczu z Puszczą)
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Wartą

Legia Warszawa na meczu z Wartą Poznań:

Warta Poznań na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Ruch Chorzów na meczu z Koroną Kielce:


Widzew Łódź na meczu z Ruchem Chorzów:
Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:
Lech Poznań na meczu z Widzewem Łódź:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź:


Raków Częstochowa na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Jagiellonia Białystok na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Puszczą Niepołomice (w Krakowie):Pogoń Szczecin na meczu ze Stalą Mielec:


Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Stal Rzeszów na meczu z Górnikiem Łęczna:


Wisła Kraków na meczu z GKS-em Katowice:


Motor Lublin na meczu z Resovią:


Resovia na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:


Arka Gdynia na meczu z Lechią Gdańsk:


Unia Oświęcim na meczu z GKS-em Katowice:


KKS Kalisz na meczu z Zagłębiem II Lubin:


Wisła Płock na meczu ze Zniczem Pruszków:

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.