fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus listopada: Steve Kapuadi

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W listopadzie Legia Warszawa rozegrała sześć meczów. Trzy z nich odbyły się w rozgrywkach ligowych (1-0 Radomiak Radom, 0-0 Lech Poznań, 2-2 Warta Poznań), dwa w ramach Ligi Konferencji Europy (2-0 Zrinjski Mostar, 1-2 Aston Villa) i jeden Pucharu Polski - z GKS-em Tychy 3-0. Najwięcej plusów w tym miesiącu zgromadził Steve Kapuadi.

Francuski stoper zagrał w pięciu z sześciu meczów Legii w tym miesiącu, a czterokrotnie otrzymywał pozytywną notę. W listopadzie Kapuadi pokazał swoją wartość. Jest pewnym i niezłym stoperem, który wzmocnił rywalizację w defensywie. Po trzy pozytywne noty otrzymali: Rafał Augustyniak, Gil Dias, Josue oraz Bartosz Slisz. Żadnemu z tych piłkarzy nie przyznaliśmy minusa. Najbardziej cieszy obecność dwóch pierwszych w tym zestawieniu. W październiku Augustyniak wrócił po kontuzji, a warto dodać, że dwa listopadowe mecze opuścił z powodu urazu. Dodatkowo wysoko w klasyfikacji znalazł się Dias, który po przeciętnym starcie w Legii udowodnił, że walki o skład z Patrykiem Kunem nie odpuści. Trzy plusy, ale również jednego minusa obejrzał Kacper Tobiasz. Golkiper szczególnie wysoki poziom zaprezentował w wyjazdowej rywalizacji z Aston Villą.

Najniżej w klasyfikacji znaleźli się byli królowie strzelców w Ekstraklasie. Po jednym plusie i aż trzech minusach przyznaliśmy Marcowi Gualowi i Tomasowi Pekhartowi. Pierwszy z nich w zeszłym sezonie był najlepszym snajperem w lidze, a aktualnie gola w Ekstraklasie nie strzelił od blisko czterech miesięcy. Czech również jest w solidnym dołku, gdyż nawet nie dochodzi do sytuacji bramkowych.

Pełna klasyfikacja:
Steve Kapuadi - 4
Rafał Augustyniak - 3
Gil Dias - 3
Josue - 3
Bartosz Slisz - 3
Kacper Tobiasz - 3 / 1
Jurgen Celhaka - 2
Artur Jędrzejczyk - 2
Ernest Muci - 2
Patryk Kun - 2 / 1
Dominik Hładun - 1
Bartosz Kapustka - 1
Juergen Elitim - 2 / 2
Blaz Kramer - 1 / 1
Radovan Pankov - 1 / 1
Paweł Wszołek - 1 / 1
Marc Gual - 1 / 3
Tomas Pekhart - 1 / 3

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.