Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Runjaić: Musimy zagrać bez strachu

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Tak jak i wcześniejszy, będzie to dla nas specjalny mecz. Nie możemy się doczekać. Mimo że obie drużyny mają po 9 punktów w tabeli, to Aston Villa jest zdecydowanym faworytem. Aston Villa jest aktualnie najsilniejszą drużyną w naszej grupie, jest w top 4 najlepszych drużyn Premier League i takiego pokazu siły oczekujemy jutro wieczorem. Wygrali w tym roku 22 mecze, nie wiem czy będzie to magiczna noc, ale przyjechaliśmy tu walczyć i zagrać na najwyższym poziomie, godnie reprezentować polski futbol i Legię. Taki nastrój jak mam ja, udziela się całej drużynie.

- Wiemy, że remis daje awans obu drużynom, ale kluczowe jest podejście gospodarzy, którzy raczej nie będą grali, by tylko zremisować. Ostatni mecz u siebie Aston Villa przegrała w lutym tego roku, więc zakładam, że ich planem jest wygrać i to oni będą "na musiku". Dlatego okoliczności tego meczu mogą dodać nam skrzydeł, coś ekstra, czego nie ma w innych meczach.- Aston Villa jest bardzo dobrze zorganizowana. Gra bardzo wysoko, gra nowoczesny futbol, ma wielu jakościowych zawodników. Jest bardzo groźna w prostopadłych piłkach, zagrywanych z głębi pola. Musimy grać bez strachu, odważnie i nie dopuszczać do indywidualnych błędów w obronie.

- Mecz z Aston Villą jest zupełnie czymś innym niż mecze w Ekstraklasie. Nie można ich porównywać. Gospodarze na pewno będą jutro zdecydowanie częściej przy piłce niż nasi rywale w lidze. Musimy skupić się na defensywie i być kompaktowi. To zupełnie inny rodzaj meczu. Nie jesteśmy zadowoleni z liczby punktów w Ekstraklasie, wszyscy to wiedzą, ale to nie jest temat na dziś.

- Rafał Augustyniak jest z nami, ale nie odpowiem na pytanie, czy jest gotowy na jutro, czy nie. Będzie częścią drużyny, bardzo ważną postacią drużyny. Jutro okaże się, kto zagra.

- Tak, wiem kto wystąpi jutro w bramce i myślę, że ty też wiecie.

- Sytuacja z Blazem Kramerem została wyjaśniona. Jest w kadrze meczowej, nie wiem jeszcze czy jutro usiądzie na ławce, czy zagra. Jest zmotywowany, tak jak wszyscy pozostali.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.