Radovan Pankov, Josue - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Pankov postawiony w stan oskarżenia

Redakcja, źródło: RTL

Holenderskie media informują, że Radovan Pankov został postawiony w stan oskarżenia przez holenderską prokuraturę po meczu Legii Warszawa z AZ Alkmaar, który odbył się 5 października. Serb oskarżany jest o próbę poważnej napaści na personel AZ. Pankov musi stawić się w sądzie w Alkmaar 11 stycznia. W sprawie Josué nie podjęto jeszcze żadnych dalszych decyzji. - Śledztwo jest nadal w toku - powiedział rzecznik prokuratury.Według holenderskiej policji, piłkarze użyli przemocy, ponieważ nie zgadzali się z tym, że nie mogli w danym momencie opuścić stadionu. W tym samym momencie obiekt opuszczali kibice stołecznego klubu, więc zdecydowano, że zawodnicy muszą poczekać. "W związku z wcześniejszym wysokim poziomem agresji ze strony kibiców Legii Warszawa, stwierdzono, że nie jest możliwe opuszczenie stadionu w bezpieczny sposób, dlatego podjęto środki prewencyjne" - czytamy w holenderskich mediach.

Przypomnijmy, że AZ Alkmaar nie zdecydował się na skorzystanie z puli biletów przeznaczonych dla swoich kibiców na wyjazdowe spotkanie z Legią.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.