fot. Adam Dachowski
REKLAMA

Komunikat Aston Villi po meczu z Legią

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Aston Villa FC wydała komunikat po czwartkowym meczu z Legią Warszawa. Poniżej treść:

"Aston Villa Football Club potwierdza, że kibice drużyny przyjezdnej nie zostali wpuszczeni na Villa Park na wieczorny mecz UEFA Europa Conference League z Legią Warszawa za radą Policji West Midlands wynikającą z zamieszek na dużą skalę na zewnątrz stadionu spowodowanych przez kibiców przyjezdnych.

Brytyjskie służby bezpieczeństwa, UEFA i Aston Villa, zakomunikowały 2 listopada, że liczba biletów dla kibiców przyjezdnych na to spotkanie zostanie ograniczona do 1002 za sugestią służb bezpieczeństwa, w wyniku wcześniejszych zamieszek na dużą skalę, spowodowanych przez kibiców Legii w poprzednim miesiącu na meczu z AZ Alkmaar.

W wyniku zamieszek rannych zostało wielu oficerów holenderskiej policji. W konsekwencji, UEFA nałożyła zakaz wyjazdowy na kibiców Legii na mecz w Mostarze przeciwko HŠK Zrinjski.

Pomimo licznych próśb o współpracę ze strony Legii Warszawa dotyczących ich wyjazdowych kibiców, szczególnie w ostatnich dwóch dniach, ze strony klubu przyjezdnego nie było żadnego poważnego wsparcia w kwestii bezpieczeństwa kibiców przyjeżdżających na Villa Park. Klub wielokrotnie, także w czwartek rano, razem z UEFA zgłaszał obawy do władz Legii Warszawa, że kibice przyjezdni podejmują próby przyjechania na mecz i wejścia na stadion.

Około godzinę przed rozpoczęciem spotkania kibice Legii dopuścili się zaplanowanych i systematycznych aktów agresji wobec oficerów Policji West Midlands, więc została podjęta przez Policję West Midlands decyzja, że kibice Legii nie zostaną wpuszczeni na mecz.

Aston Villa stanowczo potępia zachowanie kibiców przyjezdnych i pragnie podziękować Policji West Midlands za jej profesjonalizm w tych trudnych okolicznościach."

39 kibiców Legii zostało aresztowanych.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.