Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Juniorzy starsi mimo wielu sytuacji ulegli 2-3 Pogoni w Szczecinie. Mecz CLJ U17 z Koroną Kielce został odwołany z powodu obficie padającego w Kielcach śniegu. Legia U16 zremisowała 3-3 w sparingu z Zagłębiem Sosnowiec. Legia U15 wygrała 2-1 w meczu ze Zniczem Pruszków U16. Legia U14 uległa 0-1 Warcie Gorzów. Zespół U11 zajął 4. miejsce na turnieju Profbud Cup w Krośnie. Legia U12 i U13 pozytywnie pokazały się w meczach z Rakowem. Legia U9 i U10 grały z kolei z Wartą Poznań.

CLJ U-19: Pogoń Szczecin 05/6 3-2 (3-2) Legia Warszawa U19
1-0 11 min. Martin Rachubiński
2-0 24 min. Martin Rachubiński
2-1 34 min. Jakub Adkonis (karny na Jakubie Żewłakowie)
2-2 38 min. Jakub Żewłakow (as. Oliwier Olewiński)
3-2 43 min. Dawid Kroczek (rzut karny)

Legia: Michał Bobier [07] – Oliwier Olewiński (57' Franciszek Saganowski), Bartosz Dembek, Rafał Boczoń, Maciej Bochniak Ż – Jakub Adkonis [07](67' Maciej Saletra), Wojciech Urbański (67' Oskar Melich), Jakub Żewłakow - Wiktor Puciłowski (78' Igor Skrobała), Przemysław Mizera (60' Stanisław Gieroba [07]), Cyprian Pchełka (78' Jakub Kowalski)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Arkadiusz Adach

Sparing U16(2008 i mł.): Legia Warszawa U16 3-3(1-1) Zagłębie Sosnowiec U16 (2008)
0-1 4 min. Cezary Witański (rzut wolny)
1-1 16 min. Ksawery Jeżewski
2-1 54 min. Jakub Oremczuk (głową)
3-1 60 min. Jakub Oremczuk (głową)
3-2 67 min. Jakub Musiał
3-3 75 min. Jakub Musiał

Strzały (celne): Legia 21(13) - Zagłębie 10(6)

Legia: Antoni Błocki (46' Marcel Grzejda) - Piotr Bartnicki [09], g.t., Bartosz Korżyński [09], Jan Musiałek (46' Igor Mirowski Ż)- Aleksander Wyganowski [09], Szymon Piasta [09](46' Jakub Sito), g.t. II - Juliusz Rafalski (46' Jakub Oremczuk), Ksawery Jeżewski (74' Juliusz Rafalski), Fabian Mazur [09](46' Antoni Sobolewski)
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Marcel Gawor

Sparing: Legia U15 2-1 (1-0) Znicz Pruszków U16 (2008)
1-0 5 min. Wiktor Zugaj
2-0 52 min. Oskar Maj (as. Vu Hoang Nguyen)
2-1 80+1 min. Sebastian Wasilewski

Strzały (celne): Legia 24(13) - Znicz 18(7).

Legia: Denys Stoliarenko (41' Jan Pietrzak)- Igor Owczarczyk (41' Edo von Brandt-Etchemendigaray), Bartosz Jukowski, Kazimierz Szydło (50' Oskar Krakowiak [10]), Jan Rodak - Wiktor Zugaj (41' Vu Hoang Nguyen), Norbert Merchel (50' Franciszek Stępniewski [10]), Oskar Maj - Piotr Kaniewski (54' Wiktor Zugaj), Dawid Mastalski (50' Firdavs Otabekov), Jakub Juszczak.
Trener: Jakub Renosik, II trener: Damian Serwuszok, Maciej Kokosza.

Sparing U14(2010 i mł.): Legia 0-1(0-0) Warta Gorzów Wlkp. 2009/10
Gol:
0-1 90+1 min. Jakub Waszak

Strzały (celne): Legia 25(7) - Warta 8(4).

Legia: Franciszek Golański, Błażej Ślazyk - Jan Szybicki Ż, Marek Suchodół, Marcel Laszczyk, Igor Lechecki, Xavier Dąbkowski, Aleksander Badowski, Tymon Płoszka, Igor Brzeziński, Bartosz Przybyłko, Tymoteusz Leśniak, Oivier Pruszyński, gr. testowany, Antoni Błoński, Kacper Jaczewski, Mateusz Pawłowski, Mychajło Posternak
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Roland Kowalczyk

Legia U14 rozegrała bardzo ciekawy sparing z Wartą Gorzów. Goli w regulaminowym czasie gry wprawdzie nie było, ale mecz miał tempo, były ładne akcje ofensywne i spotkanie oglądało się dobrze. Legia prezentowała siębardzo dobrze, ze sporą przewagą w posiadaniu piłki, ale mimo kilku okazji, bez gola. W końcówce I połowy dobrą sytuację mieli też goście. Także po przerwie, Legia w ofensywie i z kilkoma świetnymi okazjami, ale to goście zostali w doliczonym czasie gry wynagrodzeni za ofiarną grę i po szybkiej kontrze zdobyli gola dającego im wygraną.

Sparing: Legia U13 - Raków Częstochowa 2011

Strzały (celne): Legia 27 (12) - Raków 9 (6)

Legia: Antoni Pawłowski - Konstanty Łysiak, Stanisław Głębowski, Cyprian Lipiński, Tomasz Stefański, Wojciech Kuś, Aleksander Dąbrowski, Szymon Wlazło, Wojciech Łygan, Frydryk Paprocki, Karol Konieczny, Filip Wancerz, gr. testowany, Stefan Podgórski, Bartosz Gawryś, gr. testowany (br)

Legia U13 całkiem korzystnie zaprezentowała się w meczu z Rakowem Częstochowa. Szczególnie udane było dla Legii pierwsze pół godziny meczu, gdzie goście nie do końca potrafili znaleźć odpowiedź na poczynania ofensywne warszawskiej drużyny. Pod koniec 1 połowy Raków zaczął odbierać więcej piłek w środku pola, ale poza strzałem z daleka, wiele konkretów to nie dało.

Po przerwie częstochowianie już w większym stopniu "włączyli się" do gry i mieli 4 dobre sytuacje. Choć mecz był bardziej wyrównany niż przed przerwą, to spotkanie, choć toczone już w nie tak szybkim tempie, przebiegało mimo wszystko w większym stopniu pod znakiem ataków Legii.

Sparing: Legia U12 - Raków Częstochowa 2012

Strzały (celne) - I połowa: Legia 17 (10) - Raków 17 (7)
Strzały (celne) - II połowa: Legia 10 (7) - Raków 28 (13)

Legia: Stanisław Składnik - Oskar Matusiewicz, Oskar Marzec, Ignacy Silski, Krzysztof Opanowski, Michał Har, Igor Arkuszewski, Natan Turniak, gracz kl. partnerskiego, Antonio Gralewicz-Mendez, Antoni Czuchnowski, Aleksander Barski, Aleksander Kurowski
Trener: Szymon Lesiakowski, II trener: Cezary Żarczyński

Sparing: Legia LSS U12A (2012) - Agape Białołęka

Strzały (celne): LSS 16 (8) - Agape 12 (6)

Legia Soccer Schools: Michał Wojcianiec, Artem Lavrentiev, Jakub Opieczyński, Daniło Liauszuk, Mikołaj Dmitrowicz, Hugo Tatarnikov, Andrzej Mikheikin, Nikodem Strzałkowski, Alexander Anglik, Karol Frelikowski, Paweł Pacuła, Maciej Dziankowski, Kamil Kaczkowski.
Trener: Jakub Drzewiecki

Mecz o dwóch obliczach - do przerwy legioniści trzymali mecz pod kontrolą, mocno pressując i utrzymując tempo oraz dobry porządek w grze. Po przerwie goście (którzy niedawno zapewnili sobie awans do I ligi U12) podeszli wyżej i skutecznie uniemożliwiali chłopcom z LSS płynne rozgrywanie akcji, a sami stworzyli sobie więcej sytuacji, wykorzystując część z nich.

Turniej Profbud Cup 2023 (rocznik 2013 i mł.)

Legia U11 występuje w mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju Profbud Cup w Krośnie i w stawce 24 drużyn radzi sobie bardzo dobrze. W grupie grała z Karpatami Lwów, Pogonią Szczecin, Lokomotivą Zagrzeb (zeszłoroczny zwycięzca), NK Maribor (remis po golu straconym w ostatniej akcji meczu, mimo sporej przewagi i wielu okazji) i Beniaminkiem Krosno II, tracąc w 5 meczach zaledwie dwa gole. W niedzielnym ćwierćfinale zagrali z GKS Katowice, swoim niedawnym sparingpartnerem (wówczas mecz zakończył się remisem), który zajął drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Dzięki wygranej w tym meczu legioniści zagrali z kolei z OGC Nice, który potwierdził swoją doskonałą w ten weekend formę. W meczu o 3. miejsce z Dynamem Kijów legioniści długo prowadzili, ale w końcowych minutach stracili dwa gole i miejsce na podium. Postawa naszych graczy była jednak i tak budująca, w przekroju sobotnich i niedzielnych meczów. Nie obyło się bez wyróżnień indywidualnych - obrońca Legii Konstanty Leonkiewicz został wybrany do Top 7 - Drużyny Gwiazd turnieju, a oprócz tego dostał nagrodę dla najlepszego polskiego zawodnika w Profbud Cup.

Legia: Jakub Tkaczyk - Konstanty Leonkiewicz, Konstantin Yushkavets [14], Maks Pająk, Jan Golański [14], Leon Kowalczyk, Adam Rymszo, Piotr Nowotka, Oliwier Siuda, Szymon Chodkowski, Ignacy Wojciechowski, Antoni Adamkiewicz
Trener: Łukasz Listwan, II trener: Sebastian Kowalski