Koszykówka

Legia Warszawa 82-98 Śląsk Wrocław

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu 12. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała z mocno osłabionym Śląskiem Wrocław 82-98. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 13 grudnia w ramach FIBA Europe Cup z zespołem BC Jonava. W lidze 16 grudnia zagrają w Kingiem Szczecin.

Mecz wzbudził bardzo duże zainteresowanie kibiców, którzy szczelnie wypełnili halę przy ul. Obrońców Tobruku 40. Legia i Śląsk to wielkie marki, choć w ostatnich tygodniach goście z Wrocławia zmagają się z plagą kontuzji, a ich wyniki były bardzo przeciętne. Być może te czynniki uśpiły gospodarzy.

Fotoreportaż z meczu - 54 zdjęcia Maćka Gronau
Fotoreportaż z meczu - 46 zdjęć Joanny Bydler

Już po pierwszej kwarcie więcej powodów do radości miała grupa fanów przyjezdnych, bo to Śląsk był skuteczniejszy i prowadził różnicą czterech punktów. Legioniści zostawiali rywalom sporo swobody, z czego ci chętnie korzystali - a przede wszystkim bardzo dobrze dysponowany Daniel Gołębiowski. Wśród Zielonych Kanonierów nieźle dysponowani byli Michał Kolenda i Ray Cowels.

W drugą część gry po raz kolejny lepiej weszli zawodnicy Śląska, a nie do powstrzymania był Gołębiowski (20 punktów do przerwy). Wrocławianie wykorzystywali bezlitośnie brak koncentracji Legii w obronie. Gospodarze częściej faulowani, popełniali też proste błędy w ataku. W grze utrzymywał Zielonych Kanonierów przede wszystkim skuteczny Cowels, a w końcówce kwarty przebudził się Aric Holman, choć tuż przed syreną na przerwę nie wykorzystał dwóch rzutów osobistych. Przed trzecią kwartą w dalszym ciągu to Śląsk miał cztery punkty „zapasu”.

Legioniści na początku trzeciej kwarty zdołali doprowadzić do remisu, ale później to rywale znów odskoczyli. Sytuacja Zielonych Kanonierów skomplikowała się, gdy swój trzeci i czwarty (techniczny) faul popełnił Holman. Na nieco ponad 3 minuty przed końcem 3. kwarty trener Legii poprosił o czas przy wyniku 59:68. Na niewiele się to jednak zdało, bo goście powiększyli przewagę nawet do 14 „oczek”. Ostatecznie przed decydującymi 10. minutami Śląsk prowadził różnicą 12. punktów.

Goście z Wrocławia sukcesywnie odjeżdżali legionistom. Formą rzutową imponował oprócz Gołębiewskiego również Hassani Gravett, a pod koszem imponował Artsiom Parakhouski. Na nieco ponad 5 minut przed końcową syreną Śląsk miał już 20 punktów przewagi. W końcowych fragmentach gra nieco się wyrównała, ale przewaga wrocławian pozostała całkowicie bezpieczna do ostatniej syreny.

Teraz przed legionistami kolejne dwa mecze na własnym parkiecie. W środę o godz. 19 ich rywalem w drugim meczu drugiej rundy FIBA Europe Cup będzie litewska BC Jonava Cbet (transmisja w aplikacji i na stronie TVP Sport), która podobnie jak Legia przegrała swoje pierwsze spotkanie w tej fazie europejskich rozgrywek. W sobotę, 16 grudnia o godz. 15.30 zespół trenera Wojciecha Kamińskiego podejmie mistrza Polski, Kinga Szczecin (transmisja na portalu Emocje.tv). Bilety na najbliższe mecze można nabywać przez stronę eBilet.pl. Zapraszamy!

kwarty: 20-24, 26-26, 17-25, 19-23