Medaliści MP seniorów w boksie 2023 r.

Boks

Sześć medali legionistów w MP seniorów

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Sześć medali wywalczyli pięściarze Legii Warszawa podczas mistrzostw Polski seniorów w boksie, które odbyły się w Toruniu. W finale kat. -67kg spotkali się dwaj legioniści - Paweł Sulęcki z Mateuszem Grejberem. Po bardzo zaciętym pojedynku, w którym decydował wynik trzeciej rundy, zwyciężył - jednogłośną decyzją sędziów - Grejber i to on wywalczył złoty medal, z kolei Paweł Sulęcki został wicemistrzem kraju. Podobnie jak jego brat, Jakub Sulęcki w kat. -60 kg - w finale lepszy okazał się Paweł Brach z Radomiaka. Złote medale wywalczyli ponadto Bartłomiej Rośkowicz (kat. -63,5kg) oraz Jakub Straszewski w kat. -86kg. Brąz w kat. -50kg kobiec zdobyła jedyna startująca legionistka - Wioletta Gajowiak, która walkę o finał przegrała przez RSC w drugiej rundzie z Natalią Rok. Wielkie brawa dla wszystkich legionistów oraz całego sztabu trenerskiego!

kat. -86kg:
1/4 finału: Jakub Straszewski - Nicolas Królikowski (Powiatowa Akademia Boksu Będzin) 5:0
1/2 finału: Jakub Straszewski - Patryk Borucki (Skorpion Szczecin) 4:0
Finał: Jakub Straszewski - Dawid Tkacz (Garda Chojna) 5:0