fot. Maciek Gronau
REKLAMA

Do ćwierćfinału FIBA Europe Cup jeden krok

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Koszykarze Legii Warszawa po pięciu kolejkach drugiej rundy FIBA Europe Cup zajmują drugie miejsce w grupie L, premiowane awansem do ćwierćfinału tych rozgrywek. Aby zapewnić sobie awans do fazy pucharowej, legioniści nie mogą za tydzień przegrać w Lizbonie wyżej niż różnicą dziewięciu punktów.

Po wczorajszej wygranej na Litwie, Legia ma bilans 3:2, z kolei Sporting po przegranej w Stambule z Bahcesehirem, bilans 2:3. W pierwszym meczu Legii ze Sportingiem legioniści zwyciężyli 93:84. Aby wyprzedzić Legię w tabeli, Portugalczycy muszą wygrać przynajmniej różnicą dziesięciu punktów. Spotkanie rozegrane zostanie w środę, 7 lutego w Lizbonie.

Na zespół z miejsca drugiego w naszej grupie w ćwierćfinale czekać będzie Surne Bilbao Basket, który wczoraj po dogrywce pokonał FC Porto. Z Porto zagra zwycięzca grupy L, czyli Bahcesehir. Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną na początku marca.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.